Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Campionatul mondial de 6-Red
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 19 Dec 2009, 21:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Apropo de „foamea de snooker" : într-adevăr, programarea nu a fost deloc inspirată : imediat după festinul de mare clasă (cu aperitive + o mulțime de bucate alese + desert) care a fost Campionatul Regatului Unit, am fost „tratați" cu această „gustare" care, prin alăturare, a părut încă și mai sărăcuță... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1197
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 19 Dec 2009, 23:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:

Uh... Sunt total pe langa... Habar n-am regulile. 7 bile rosii? =))

Am fost eu grăbit şi nu am explicat - a 7-a bilă roşie este echivalenta celei de-a 16-a bilă roşie de la snooker-ul normal, atunci când se începe cu un free ball.

Martin a scris:

Sa nu fiu inteles gresit, daca intr-un meci de snooker ar fi favorit unul dintre adversari, el nu s-ar schimba la 6 rosii, doar ca adversarul ar avea sanse mai mari sa produca surpriza. Prin urmare, e de asteptat ca in fazele superioare sa ajunga mai multi jucatori mai "slabi", deci implicit scade si calitatea spectacolului de la masa.

Good point!
Citat:

Pan' la urma urmei, e tot snooker, doar ca dureaza mai putin.

Încerc o analogie - este ca un meci de tenis care se decide într-un singur set, cine-l câştigă, câştigă şi meciul.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mie 23 Dec 2009, 15:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Apropo de „foamea de snooker" : într-adevăr, programarea nu a fost deloc inspirată : imediat după festinul de mare clasă (cu aperitive + o mulțime de bucate alese + desert) care a fost Campionatul Regatului Unit, am fost „tratați" cu această „gustare" care, prin alăturare, a părut încă și mai sărăcuță... Laughing


Grozavă descriere. Felicitări!
Dar poate și "gustarea" ar fi fost apreciată de noi flămânzii dacă aceasta ar fi fost "condimentată" cu arome nekitchoase gen ancuța. Personajul poate provoca hepatită și la un "festin".
Așadar să nu condamnăm gustarea oferită.
Mai ales că pe "mute" a fost acceptabilă.
Mă oripilează personajul și efectiv nu mai pot urmări jocul când îngâmfatul deschide o propoziție și o lasă în suspensie ...sine die, fapt care împiedică atenția la joc. Aștepți să continue, poate e ceva important. Aiurea!
Mereu invocă faptul că noi "cei din fotoliu" suntem nemulțumiți și critici.
De parcă el stă scufundat la 10 metri cu tot echipamentul aferent, joacă snooker și în plus trebuie să iasă și la suprafață ca să comenteze!!!!
Pentru numele Lui Dumnezeu, și el stă tot în fotoliu și comentează ce vede pe monitor!!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
snookerella
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Feb/2009
Mesaje: 235

MesajTrimis: Mie 30 Dec 2009, 17:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Traiasca butonul "mute"!



_________________
Premiul Oscue Laureată a Premiului Oscue - Masters 2024
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerella Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Campionatul mondial de 6-Red Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community