Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Welsh Open 2010
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga Openul galez 2010 ?
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie OSullivan
35%
 35%  [ 10 ]
Mark Selby
10%
 10%  [ 3 ]
John Higgins
17%
 17%  [ 5 ]
Ali Carter
10%
 10%  [ 3 ]
Ryan Day
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Williams
25%
 25%  [ 7 ]
Stephen Maguire
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 28

Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 21:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hai cu 147le Very Happy

LE: Mrrrr, bleurgh. Taz



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 23:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo John.


Faza cu bila neagra la manta in jocul 12 mi l-a facut si mai "simpatic" pe Higgins Embarassed Shocked Evil or Very Mad .Un mic Ebdon in devenire.Nu trebuie sa ne mai intrebam de ce Ronnie e mult mai iubit de fani.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 23:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, John ! Very Happy

Imi imaginez c-a jucat magistral in primele frame-uri, frame-uri pe care din pacate eu le-am ratat. Ma rog... Bravo, again ! Si bravo si Ali ca a incercat sa traga cat de mult a putut. Sper sa nu-l afecteze prea mult aceasta finala, pentru ca sunt convinsa ca o sa-i mai mearga si lui bine, de nenumarate ori. Asa cum zicea si el... John si cu Ronnie pot face spectacol cum a facut John astazi in primele frame-uri (eu as mai adauga si alte nume), dar spera ca si el se va numara printre jucatorii care pot face un astfel de spectacol. Si eu cred ca are toate sansele, ba cred c-a mai aratat si cu alte ocazii asa ceva.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 23:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, John !

E întotdeauna o mică problemă cu Ali – nu cred că e vorba că n-ar juca bine în fața lui Higgo sau RO’S, ci că starea lui de sănătate îi diminuează rezistența la efort. Dacă între semifinale și finală ar fi o zi de pauză (ceea ce, bineînțeles, e imposibil), altfel ar juca Ali în finale, chiar dacă aceste meciuri sunt mai lungi. Rareori face față cu succes la aceste eforturi, așa cum s-a întâmplat la Newport, anul trecut... Că exclud din capul locului ipoteza că Higgo a ținut televizorul deschis astă-noapte !... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 31 Ian 2010, 23:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Că exclud din capul locului ipoteza că Higgo a ținut televizorul deschis astă-noapte !... Laughing


Laughing Laughing Laughing

Felicitari John! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 1 Feb 2010, 9:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVO LUI JOHN HIGGINS PENTRU VICTORIE Majoreta Majoreta Majoreta Majoreta Majoreta Majoreta Majoreta Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Notworthy Notworthy Notworthy Notworthy Party Party Party Party Party Party Party Party Party Party Party Party



BRAVO LUI M_WILLIAMS PENTRU CASTIGAREA PREMIULUI OSCUE



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 1 Feb 2010, 13:00    Titlul subiectului: Welsh Răspunde cu citat (quote)

Am văzut și eu meciurile, am luptat din greu să nu intru pe aici să văd rezultatele Smile.
RUȘINE EUROSPORT!!! Pentru transmisiile incomplete din cauza RELUĂRILOR. Nu știu ce audiență are ski-ul, din punctul meu de vedere e un sport plăcut, "adrenalizant" SĂ-L PRACTICI nu să-i fii telespectator
Meciuri frumușele (poate pentru că au lipsit preferații mei Hendry și Ding).

Nu știu dacă ați observat dar la individual comentatorii sunt mai accceptabili decât împreună.
Iar când au comentat împreună, spre mirarea mea Ancuța nu a mai spus niciodată (sau nu am auzit eu) "știi cum e" însă tot a făcut unele licențe de exprimare. În plus câteva gafe dar nu foarte grave, mai degrabă amuzante, gen: "jucătorul a cerut o lovitură la două capete" Laughing - în loc de "a cerut ștergerea bilei albe" - dar așa se întâmplă când nu gândești ce vorbești și îți place să te auzi Smile . Continuă însă să nu-și ceară scuze când își întrerupe colegul sau când greșește, așa cum spre lauda lui o face Dl. Bontea.
În semifinala Carter - Maguire la o lovitură a lui Maguire, când bilele nu s-au oprit din mișcare, zice "DEZASTRU! DEZASTRU! .... a scăpat cu fața curată"(?!?!) ceea ce merita MĂCAR un "m-am grăbit".
Au mai fost și altele dar pentru că ne-a scutit de "știi cum e" nu le mai menționez.
Așa cum spuneam însă, singuri la microfon sunt mai acceptabili.

Închei bineînțeles cu RUȘINE EUROSPORT!!!!



_________________
I want to be smarter than ... yesterday.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 1 Feb 2010, 15:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbulițe după finală

Ali Carter : „John a dat totul și, până la 5-0, pur și simplu a zburat ! În asemenea condiții, era foarte greu pentru mine să scot pe masă cel mai bun snooker de care sunt în stare. Jos pălăria în fața lui John ! La 7-4, eram pe cale să reintru-n meci și, din păcate, am fost un pic ghinionist. Diferența de scor devenise mult prea mare, dar, dacă aș fi dus scorul la 7-5, l-aș fi pus sub presiune și l-aș fi obligat să se uite mai degrabă înapoi, peste umăr, decât înainte, către linia de sosire. Îmi pare rău că nu mi-am păstrat titlul, dar, oricum, am pe ce clădi mai departe. Sunt în Top 4 și asta mă bucură foarte mult – dar, până la sfârșitul sezonului, mai sunt încă două turnee...”

John Higgins : „Ca să fiu sincer, cred că niciodată nu m-am mai simțit atât de bine într-un meci ! Nici nu-mi dau seama ce s-a întâmplat. Eram total intrat în transa snookeristică și, mai ales în primele cinci frame-uri, am jucat într-un fel care m-a făcut – și mă face, în continuare – foarte fericit. Faptul că am pierdut finala Campionatului Regatului Unit nu mi-a căzut deloc bine, drept care, aici, la Newport, am dat tot ce aveam mai bun. De multă vreme n-am mai reușit să mă concentrez atât de intens. Nu voiam nici în ruptul capului să pierd și această finală ! La sfârșitul primei sesiuni, cu toate că scorul era 6-2, Ali încă mai avea șanse să recupereze dezavantajul și să întoarcă meciul. Pe de altă parte, simțeam că eu sunt cel care ține lucrurile sub control. La 7-3, am încercat un break maxim, numai că am comis o greșeală înfiorătoare și m-am oprit la 72 de puncte. Imediat, Ali a realizat o închidere de masă absolut superbă. Acel moment s-ar fi putut dovedi esențial pentru reintrarea lui în meci. Dacă scorul ar fi ajuns la 7-5, mi-aș fi tras, singur, o înjurătură zdravănă, așa că am căutat să trec linia de sosire cât mai repede. Am jucat bine, dar e drept că a fost vorba și de puțin noroc, fiindcă, deși am avut o grămadă de mici neplăceri cu kickurile, până la urmă, nici loviturile acelea nu mi-au ieșit prea rău. Și Ali a prins câteva kickuri groaznice...

În ziua de azi, nu e ușor să câștigi turnee și mă bucur din toată inima că am cucerit pentru a doua oară trofeul galez. Aș vrea să mai câștig și alte trofee – cât de multe pot ! Întotdeauna am fost de părere că victoriile în turneele de puncte sunt cele pe care trebuie să le vizăm, de aceea și sunt atât de mulțumit că am mai obținut încă una. Mă simt plin de încredere – restul cam vine de la sine, fie ce-o fi. Am trecut și prin perioade proaste, ca oricine, dar, atunci când e bine, vrei s-o ții tot așa...”


În legătură cu prima poziție în clasamentul mondial : „Openul Chinei va fi foarte important, fiindcă s-ar putea ca diferența de puncte să nu fie încă suficient de mare, iar Ronnie ar avea nevoie de o victorie la Beijing ca să reintre în cursa pentru prima poziție în clasament. M-aș bucura ca această luptă să fie tranșată înainte de Campionatul mondial. Îmi amintesc că, în 1998, am devenit numărul unu mondial printr-un concurs destul de complicat de împrejurări – teoretic, șansele mele nu fuseseră prea grozave, dar totul s-a rezolvat cu bine. Prin urmare, nici atunci n-am mers la sigur așa cum nu merg nici acum.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Lun 1 Feb 2010, 17:02, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 1 Feb 2010, 16:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim mult pentru declaratii! :*



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Angela40
A super fan


Data înscrierii: 28/Feb/2009
Mesaje: 92
Locație: Oradea

MesajTrimis: Lun 1 Feb 2010, 17:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Saracul Ali a fost executat in direct fara mare rezistenta.
Felicitari lui Higgins.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Angela40 Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 1 Feb 2010, 22:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:


Întotdeauna am fost de părere că victoriile în turneele de puncte sunt cele pe care trebuie să le vizăm, de aceea și sunt atât de mulțumit că am mai obținut încă una.


Iată şi explicaţia performanţelor "mai slabe" ale lui John la Masters.

Citat:

„Openul Chinei va fi foarte important, fiindcă s-ar putea ca diferența de puncte să nu fie încă suficient de mare, iar Ronnie ar avea nevoie de o victorie la Beijing ca să reintre în cursa pentru prima poziție în clasament.

Nu-l văd pe Higgins să mai piardă locul întâi la sfârşitul sezonului.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
alexandra0003
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Aug/2006
Mesaje: 230
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 1 Feb 2010, 23:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim pentru declaratii!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui alexandra0003 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 1 Feb 2010, 23:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu cea mai mare plăcere. Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Welsh Open 2010 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Pagina 11 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community