Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 34, 35, 36  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Campionatul mondial 2010
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul mondial 2010 ?
Steve Davis
3%
 3%  [ 2 ]
Neil Robertson
25%
 25%  [ 14 ]
Ali Carter
1%
 1%  [ 1 ]
Shaun Murphy
1%
 1%  [ 1 ]
Graeme Dott
23%
 23%  [ 13 ]
Mark Allen
3%
 3%  [ 2 ]
Mark Selby
14%
 14%  [ 8 ]
Ronnie OSullivan
26%
 26%  [ 15 ]
Voturi totale : 56

Autor Mesaj
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 10 Mar 2010, 8:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mare surpriza calificarea lui Anda Zhang . Ricky Walden avea sansa sa intre in Top 16. Asa cred, ca Jamie Cope si Liang Wenbo se vor afla in Top 16 la finalul sezonului. Mai exista sansa ca Peter Ebdon sau Joe Perry sa reuseasca o performanta buna la urmatoarele 2 turnee.






P.S. La aceasta editie nu prea cred ca vom asista la un break maxim



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 10 Mar 2010, 14:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Apăi, deh, Snookerfan97, din 1987 încoace – adicătelea de aproape un sfert de secol, breakul cel mai cel de la Crucible a tot fost câte un 140(+), iar din punct de vedere strict tehnic (& teoretic), cine e în stare de un 140 e în stare și de un 147. Prin urmare, există, cred eu, destule șanse de realizare a unui break maxim 2010...

Deși nici breakul maxim nu mai e ce-a fost odată, cu emoții elegant stăpânite prin the good old British decency (în arenă) sau dezlănțuite paroxistic (în sala multinațională), dar, mai ales, cu virtuozități reale & solide, neajutate (substanțial Twisted Evil ) de textura postavului. În afară de asta, abstracție făcând de bani, pe tabela de scor, un maxim tot numai un singur frame câștigat înseamnă și, de fapt, fie că suntem sau nu fanaticii virtuozității de dragul (estetic al) virtuozității, trebuie să recunoaștem că magicul 147 aduce tare mult cu mi bemol-ul din coada apoteotică a unei arii de operă : nu e întotdeauna scris în partitură de însăși mânuța compozitorului, drept care poate să și lipsească fără ca absența sa să știrbească frumusețea ariei. La fel, absența unui max nu diminuează cu nimic frumusețea unui meci sau a unui turneu.

Sigur că și mie-mi place să mă împărtășesc din adrenalina momentului, dar m-am hotărât : n-o să-mi îngădui nicio frustrare îndoliată dacă efortul vreunui jucător nu va apuca să se finalizeze în mod chiar atât de glorios. Laughing


Deci, cei 16 calificați 2010 sunt :

Marcus Campbell
Mark Davis
Steve Davis
Fergal O’Brien
Liang Wenbo
Ken Doherty
Tom Ford
Martin Gould
Michael Holt
Barry Hawkins
Stuart Pettman
Stephen Lee
Jamie Cope
Zhang Anda
Graeme Dott
Gerard Greene

.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 11 Mar 2010, 11:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc Clara !
Eu am spus ca nu vom asista la un break maxim deoarece sezonul trecut pe vremea asta erau deja vreo 6 breakuri maxime reusite. Sigur ca faptul ca anul acesta au fost putine turnee influenteaza dar cred ca ar fi trebuit sa asistam la cel putin un 147 sezonul acesta.
Pe un ton mai optimist vreau sa spun ca am vazut multe incercari de 147 anul acesta . Avand in vedere ca la Crucible se joaca mult mai multe frame-uri m-am razgandit si acum cred ca vom vedea un 147.
Cu sansa de izbanda ii vad pe Ronnie,Higgins,Murphy,Selby sau desigur cel care a reusit aceasta performanta anul trecut:Stephen Hendry.
Astazi vom afla meciurile de la Crucible si sunt foarte fericit ca mai e putin pana incepe.
Favoritii mei pentru acest turneu sunt Ronnie,Hendry si mai putin Robertson,Selby si Ali Carter.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 11 Mar 2010, 13:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ȘAISPREZECIMILE LA CRUCIBLE

John Higgins – Barry Hawkins
Mark King – Steve Davis
Neil Robertson – Fergal O'Brien
Marco Fu – Martin Gould
Ali Carter – Jamie Cope
Joe Perry – Michael Holt
Ding Junhui – Stuart Pettman
Shaun Murphy – Gerard Greene
Stephen Maguire – Stephen Lee
Peter Ebdon – Graeme Dott
Mark Allen – Tom Ford
Ryan Day – Mark Davis
Mark Selby – Ken Doherty
Stephen Hendry – Zhang Anda
Mark Williams – Marcus Campbell
Ronnie O'Sullivan – Liang Wenbo



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Joi 11 Mar 2010, 16:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ha scapa Ronnie de Higgins pana in finala dar e pe pertea cu cei 2 Mark.Culoarele indica o finala Ronnie-Higgins.Asa sa fie?



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Joi 11 Mar 2010, 17:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stai,intai sa treaca de Wenbo Sad ,nu-mi place ca a cazut cu asa.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 11 Mar 2010, 21:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte interesante meciurile de anul acesta . Deosebit de stranse sunt meciurile:Higgins-Hawkins,Carter-Cope,O'Sullivan-Wenbo.
Putin dezechilibrat meciul Hendry-Zhang



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Vin 12 Mar 2010, 8:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Haide de,daca ne temem si de Liang ce pretentii sa mai avem?



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Angela40
A super fan


Data înscrierii: 28/Feb/2009
Mesaje: 92
Locație: Oradea

MesajTrimis: Vin 12 Mar 2010, 10:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rooniefan a scris:
Haide de,daca ne temem si de Liang ce pretentii sa mai avem?

Da ai dreptate cum sa te bati cu Higgins daca ti-e frica de Wenbo? Mr. Green
Trebuie sa treaca de el fluierand,daca are pretentii mari. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Angela40 Trimite mesaj privat
Martin
A super fan


Data înscrierii: 06/Aug/2009
Mesaje: 65

MesajTrimis: Vin 12 Mar 2010, 17:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De acord cu Carter-Cope ca fiind strans (probabil cel mai echilibrat meci din prima runda), dar la celelalte, sorry, Higgins si O'Sullivan sunt favoriti destul de clari.

Pentru mine personal, cel mai interesant o sa fie Davis-King.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Martin Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Vin 12 Mar 2010, 22:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rooniefan a scris:
Haide de,daca ne temem si de Liang ce pretentii sa mai avem?




Corect !!!!!!!!!

Sa fim seriosi daca ne e frica de Wenbo inseamna ca nu suntem prea siguri de victoria finala pentru Ronnie



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Vin 12 Mar 2010, 22:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Martin a scris:
De acord cu Carter-Cope ca fiind strans (probabil cel mai echilibrat meci din prima runda), dar la celelalte, sorry, Higgins si O'Sullivan sunt favoriti destul de clari.

Pentru mine personal, cel mai interesant o sa fie Davis-King.



Nu am vrut neaparat sa spun ca sunt meciuri deosebit de stranse . Am vrut sa spun ca aceste meciuri sunt mai stranse ca altele ca sa atrag atentia faptului ca aceste meciuri merita urmarite.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 13 Mar 2010, 18:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Haha Very Happy Eu chiar nu cred ca (virgula) Carter vs Cope va fi un meci strans. Cred ca Ali va trece fluierand prin meci. Laughing Laughing Laughing Laughing Ramane de vazut. Twisted Evil

Cat despre O'Sullivan-Wenbo. Eh... Sunt de-acord cu "daca ne temem si de Wenbo"... Da' oricum Ronson cred ca nu se teme de nimeni. Aveti incredere in el. Laughing Laughing Laughing

Si inca o chestie... Nu-l subestimati pe Barry Hawkins. Twisted Evil



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 13 Mar 2010, 20:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:


Si inca o chestie... Nu-l subestimati pe Barry Hawkins. Twisted Evil




Eu nu l-am subestimat pe Barry Hawkins .
Eu am trecut meciul lui cu Higgins la meciurile mai stranse din prima runda.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 14 Mar 2010, 17:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Si inca o chestie... Nu-l subestimati pe Barry Hawkins. Twisted Evil


Eu chiar ma bazez pe Barry Twisted Evil



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Campionatul mondial 2010 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 34, 35, 36  Următoare
Pagina 2 din 36

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community