Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 34, 35, 36  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Campionatul mondial 2010
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul mondial 2010 ?
Steve Davis
3%
 3%  [ 2 ]
Neil Robertson
25%
 25%  [ 14 ]
Ali Carter
1%
 1%  [ 1 ]
Shaun Murphy
1%
 1%  [ 1 ]
Graeme Dott
23%
 23%  [ 13 ]
Mark Allen
3%
 3%  [ 2 ]
Mark Selby
14%
 14%  [ 8 ]
Ronnie OSullivan
26%
 26%  [ 15 ]
Voturi totale : 56

Autor Mesaj
leuladrian
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 109
Locație: Constanta

MesajTrimis: Lun 29 Mar 2010, 0:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am citit ceva pe worldsnooker.com!RONNIE O'SULLIVAN MAI JOACA LA CAMPIONATUL MONDIAL DIN 2010(17APRIL-3MARCH)????????????acolo zicea ca mark allen la batut la calificari sau nu stiu cum... Sad



_________________
the wall pink floyd
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui leuladrian Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lolitaa
A super fan


Data înscrierii: 08/Oct/2008
Mesaje: 93
Locație: Constanta

MesajTrimis: Lun 29 Mar 2010, 6:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

leuladrian a scris:
am citit ceva pe worldsnooker.com!RONNIE O'SULLIVAN MAI JOACA LA CAMPIONATUL MONDIAL DIN 2010(17APRIL-3MARCH)????????????acolo zicea ca mark allen la batut la calificari sau nu stiu cum... Sad


toti jucatorii din top 16 sunt automat pe tabloul principal de concurs la toate turneele de puncte, nu participa la calificari, deci nu au cum sa fie eliminati dintr-o competitie la care nu participa Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lolitaa Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 5 Apr 2010, 13:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cine credeti ca va castiga anul acest titlul suprem ?
Eu unul ii vad ca favoriti(datorita formei pe care au aratato) pe urmatorii:
Ronnie O'Sullivan,John Higgins,Mark Williams,Ding Junhui si Neil Robertson dar si o performanta buna din partea lui Ali Carter sau Stephen Hendry.
Voi ce parere aveti ?



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
bogdan78
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Apr/2009
Mesaje: 120

MesajTrimis: Mar 6 Apr 2010, 10:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru mine n-ar fi nicio surpriza ca din urmatorii 5 unul sa fie campion mondial: Higgins, O'Sullivan, Ding, Williams, Robertson. Restul ii consider outsideri.

PS: Mi-ar placea sa-l vad pe Hendry cel putin in finala...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui bogdan78 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Vlad Răzvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2010
Mesaje: 116
Locație: București

MesajTrimis: Mie 7 Apr 2010, 15:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu nu l-as omite nici pe celalalt Mark, Selby. Cred ca poate juca la nivelul necesar pentru a produce surpriza. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Vlad Răzvan Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 7 Apr 2010, 15:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sincer, cred că cel mai mult mi-aş dori să îl văd pe Selby cu trofeul de Campion Mondial în mână. Mi se pare că merită, pentru că are talent şi a demonstrat în multe ocazii că este un jucător mare.



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 8 Apr 2010, 21:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si de la mine cateva ganduri despre CM 2010

- pacat ca din ce observ in turul al doilea se prefigureaza un Williams vs. O'Sullivan. Macar de-ar fi fost in sferturi...Sper ca cel care va invinge in acest meci va castiga si CM

- mi-as dori sa-l vad pe Doherty trecand de Selby. Pare misiune imposibila, dar irlandezul e vulpe batrana, iar acest CM poate fi un ultim tren

- e un tablou foarte dezechilibrat, cu Higgins favorit cert in partea superioara, in timp ce in partea inferioara sunt cel putin 4 nume grele de tot: Ronnie, Williams, Selby, Hendry

- va fi probabil o finala Higgins vs. Ronnie/Selby/Williams



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Vin 9 Apr 2010, 12:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu inclin sa cred ca titlul va merge la un "clasic" si se va alege dintre Higgins,Ronnie,Selby,Wiliams.Va fi greu pentru jucatorul de pe parte a doua a tabloului.Daca nu vor fi surprize mari,va avea numai meciuri de meciuri pana la finala.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 11 Apr 2010, 12:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Posseidon a scris:

- pacat ca din ce observ in turul al doilea se prefigureaza un Williams vs. O'Sullivan. Macar de-ar fi fost in sferturi...Sper ca cel care va invinge in acest meci va castiga si CM


La fel sper si eu.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 13 Apr 2010, 16:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In revista TV Mania care a aparut ieri este un articol despre Campionatul Mondial care sta sa inceapa. Eu cred ca este o buna reclama pentru sportul care il iubim. Cine stie,poate cativa oameni se vor decide sa urmareasca meciurile campionatului mondial si vor incepe sa iubeasca snooker-ul la fel cum o facem noi,utilizatorii forumului.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 14 Apr 2010, 16:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Whooop ! Mai e putin ! Very Happy HIHI


Speaking of which... Am aruncat un ochi curios pe worldsnooker si am observat ca Higginsul a castigat sezonul trecut bani ca nimeni altul... 429 de mii de lire in cadrul turneelor... Restul, gen O'Sullivan and such au castigat maxim 280.000 or so. Very Happy Fascinating. Mai sunt pe-acolo ceva campioni care stau surprinzator de prost la castiguri... Si un Hendry care sta surprinzator de bine. Scotianul tace si le face - 250.000 or so... Eu nu-mi aduc aminte. LOL Si Murphy sta pe la 270.000. :O Iar O'Sullivan cam 256.000. Surprinzator.

Anyway... Ce ma mai surprinde este ca multa lume il da castigator pe Cope in meciul contra lui Ali Carter. Ma intreb care-o fi motivul. O fi Ali schimbator, dar daca ar fi ca ceva foarte important pentru mine sa depinda de acest meci, as vota cu Ali fara sa clipesc. LOL Interesant in orice caz... Si mai interesant este cate case de pariuri il nesocotesc pe Stephen Lee. E de intzeles, pe de o parte, ca n-a mai facut mare lucru lately (clasament included), dar eu zic ca Stephen Lee n-ar trebui subestimat. CHIAR DELOC. Si chiar in ciuda recentelor sale aventuri cu police.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Martin
A super fan


Data înscrierii: 06/Aug/2009
Mesaje: 65

MesajTrimis: Mie 14 Apr 2010, 16:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pe mine nu ma surprinde chiar deloc ca multa lume il da castigator pe Cope. Cand mi-am facut pronosticurile, casele de pariuri il dadeau favorit, chiar daca foarte, foarte subtire. Om vedea.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Martin Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 14 Apr 2010, 19:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Seriously? Il dadeau pe Cope cu cota mai mare in Martie? Eu n-am vazut nicio casa sa-l dea favorit pe Cope. Mai peste tot cota lui Ali e in jur de 1.7 iar a lui Cope 2.1 . Nu e la fel de mare diferenta precum la altii, dar totusi... In fine, nu se stie niciodata...

Ma intreb daca o renta sa fac rost cumva de Eurosport player sau daca o sa fie transmis bine pe net acest turneu mondial... Ca nu cred ca rezist daca ne delectam pe alocuri cu reluari de la tenis sau transmisiuni in direct de la CM de frisbee, la vreun 9-9. Twisted Evil



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mie 14 Apr 2010, 22:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Anyway... Ce ma mai surprinde este ca multa lume il da castigator pe Cope in meciul contra lui Ali Carter. Ma intreb care-o fi motivul. O fi Ali schimbator, dar daca ar fi ca ceva foarte important pentru mine sa depinda de acest meci, as vota cu Ali fara sa clipesc. LOL Interesant in orice caz... Si mai interesant este cate case de pariuri il nesocotesc pe Stephen Lee. E de intzeles, pe de o parte, ca n-a mai facut mare lucru lately (clasament included), dar eu zic ca Stephen Lee n-ar trebui subestimat. CHIAR DELOC. Si chiar in ciuda recentelor sale aventuri cu police.

Exact acestea sunt meciurile de care nu am fost nici eu sigur (nu ca de celelate as fi sigur dar oricum probabilitatea e mult mai mare decat la aceste doua meciuri Laughing ) Cred ca meciul Ali Carter - Jamie Cope va fi un meci strans si poate oricine sa castige. La meciul Maguire - Lee am vrut prima data sa il dau castigator pe Lee dar apoi m-am razgandit (nici eu nu stiu de ce - instinctul probabil Laughing ). Vom vede daca am facut alegerea buna. Laughing



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Joi 15 Apr 2010, 11:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Posseidon a scris:

- va fi probabil o finala Higgins vs. Ronnie/Selby/Williams

Din păcate cifrele nu sunt cu noi pentru o finală Higgins vs O'Sullivan. O singură dată în 33 de ani primii doi favoriţi ai turneului s-au întâlnit în finală - ediţia 1987.
Daţi-mi voie să visez la o finală de CM Davis vs Hendry, o finală pe care nu am avut-o niciodată. Cei doi s-au întâlnit de două ori la CM: semifinale 1989 - a câştigat Davis cu 16-9; semifinale 1994 - a câştigat Hendry 16-9.

P.S. Încă ceva - Higgins şi O'Sullivan se apropie de century of centuries la Crucible - John are 96, iar Ronnie 93.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » Campionatul mondial 2010 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 34, 35, 36  Următoare
Pagina 3 din 36

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community