Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » China Open 2010
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga de data asta Openul Chinei ?
Peter Ebdon
4%
 4%  [ 1 ]
Ding Junhui
12%
 12%  [ 3 ]
Stephen Hendry
12%
 12%  [ 3 ]
Mark Allen
8%
 8%  [ 2 ]
Mark King
0%
 0%  [ 0 ]
Ali Carter
4%
 4%  [ 1 ]
Marco Fu
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Williams
58%
 58%  [ 14 ]
Voturi totale : 24

Autor Mesaj
mihnea
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Mai/2009
Mesaje: 289

MesajTrimis: Dum 4 Apr 2010, 15:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa cativa ani (cred ca 4), un nou turneu de puncte castigat de Mark. Asteptam CM 2010!!!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihnea Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 4 Apr 2010, 15:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mark Williams-Ding Junhui 10-6
Ding nu a reusit sa castige mai mult de un frame in aceasta sesiune.
Bravo Mark Very Happy



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
M_Williams
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Noi/2008
Mesaje: 151
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 4 Apr 2010, 15:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Majoreta Party CONGRATULATIONS MARK ! Party Majoreta



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2010, Campionatul Mondial 2010, Welsh Open 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui M_Williams Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 4 Apr 2010, 15:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Mark! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 4 Apr 2010, 15:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari MARK WILLIAMS!!! Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Dum 4 Apr 2010, 15:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Mark pentru victorie! Applause Ma bucur pentru el si desi nu am crezut ca va castiga a facut-o destul de confortabil.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)


Ultima modificare efectuată de către zsolt_tuser la Dum 4 Apr 2010, 15:49, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 4 Apr 2010, 15:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mihnea a scris:
Dupa cativa ani (cred ca 4), un nou turneu de puncte castigat de Mark. Asteptam CM 2010!!!!!


Frumoasă performanță ! Dacă, în acest moment, există cineva care să poată câștiga două turnee consecutive (și atât de apropiate ca dată), acela e Mark : are argumentul formei + argumentul experienței + argumentul forței mentale.

FELICITĂRI, MARK ! Applause

Frumos cadou de Paști le-a făcut fanilor săi ! 8) Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 4 Apr 2010, 16:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Mark. Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 4 Apr 2010, 18:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Haha... Super ! Nu ma asteptam sa castige blajinul galez ! Very Happy

Am vazut doar o parte din prima sesiune... Pentru mine este o surpriza !

Oricum, extrem de placut sa te trezesti cu snooker... Imi aduce aminte de niste vremuri frumoase. Very Happy

Well done, MARK !

Mie-mi pare nebunesc "noul" (mie asa imi pare) stil al galezului... Chiar ma gandeam ca trebuie sa ai ceva experienta pentru a castiga jucand asa (din punctul meu de vedere a tot tras tot soiul de bombe -lovituri puternice- ciudate, la turneul asta).. Unele superbe si reusite, altele total absurde, a la Quinten Hann). Oricum, foarte bine ca i-a iesit... E de analizat noul sau stil, in orice caz. Very Happy Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 4 Apr 2010, 21:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbulițe după finală

Mark Williams : „Sunt în al nouălea cer că am mai câștigat un turneu. Am cam avut de așteptat de la ultima victorie încoace, dar am continuat să muncesc – presimțeam că o să apară și rezultatele. Meciul de azi a fost de un nivel foarte ridicat. Amândoi am jucat bine. Când am pierdut prima sesiune cu 5-4, mi s-a părut că sunt puțin ghinionist. Știam însă că dacă-mi păstrez calmul și joc în felul în care am jucat în aproape tot restul săptămânii, am o șansă la trofeu – fiindcă toată săptămâna asta am avut aceeași atitudine : să nu mă las descurajat în caz că lucrurile nu merg chiar așa de bine.

Loviturile mele de siguranță, loviturile de distanță și capacitatea de construire a breakurilor mari au fost, toate, de calitate. Sper să-mi mențin aceeași formă și la Campionatul mondial. Dar, pentru acest sezon, obiectivul meu principal a fost să mă asigur că rămân în Top 16, de aceea mă bucur că problema a fost rezolvată înainte de a pleca spre Sheffield, ba m-am mai ales și cu un nou titlu în palmares !

Ding a jucat bine. Dacă o ține tot așa, la Crucible, va fi unul dintre favoriți. E mai mult decât pregătit și capabil să devină campion mondial și, după Ronnie O'Sullivan și John Higgins, pe el îl consider cel mai bine plasat în cursa pentru titlul cel mare. La sfârșitul meciului, eu l-am întrebat pe el și el m-a întrebat pe mine cu cine avem primul meci și i-am și zis : „slavă Domnului că nu trebuie să joc din nou cu tine !” Că azi n-a fost deloc o treabă ușoară să-l înving ! Oi fi având eu mai multă experiență decât el, dar nu mai ajunsesem într-o finală de vreo patru ani. Partea bună a lucrurilor a fost că tocmai de asta nici nu m-am simțit sub presiune : n-aveam ce pierde ! Pe el se aștepta publicul să-l vadă câștigând – dar uite cât de bine știe să facă față presiunii !”


Ding Junhui : „Am jucat foarte bine și n-am făcut prea multe greșeli, dar Mark a dominat în multe dintre frame-urile din sesiunea a doua, așa că mari șanse n-am avut. Totuși n-am renunțat la luptă, ceea ce n-a fost ușor, pentru că el nu prea rata, iar eu nu mai aveam cum să ajung din nou la masă. Dar o finală într-un asemenea format lung e o foarte bună pregătire pentru meciurile de la Campionatul mondial și sper că acolo o să pot da tot ce am mai bun.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 5 Apr 2010, 9:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumiri pentru declaratii !!!!!!!!!!!!
Ma bucur ca Mark Williams si-a gasit forma de demult. Ma intreb oare,de ce a jucat Ding asa de nesigur in a doua sesiune. E drept ca Mark a jucat exceptional dar cred ca Ding nu s-a concentrat destul. Williams va fi cu siguranta unul dintre favoriti la Crucible . Ronnie ar trebuii sa se gandeasc bine la meciul care probabil il va disputa contra lui Williams. Inca o data:
FELICITARI MARK !!!!!



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 5 Apr 2010, 9:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerfan97 a scris:
Multumiri pentru declaratii !!!!!!!!!!!!
Ma bucur ca Mark Williams si-a gasit forma de demult. Ma intreb oare,de ce a jucat Ding asa de nesigur in a doua sesiune. E drept ca Mark a jucat exceptional dar cred ca Ding nu s-a concentrat destul. Williams va fi cu siguranta unul dintre favoriti la Crucible . Ronnie ar trebuii sa se gandeasc bine la meciul care probabil il va disputa contra lui Williams. Inca o data:
FELICITARI MARK !!!!!

Parerea mea e ca Ding nu prea face fata presiunilor , mai are de lucrat in privinta asta!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
mihnea
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Mai/2009
Mesaje: 289

MesajTrimis: Lun 5 Apr 2010, 12:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru amatorii de statistici, am gasit asta:


Au fost frame-uri scurte, cu break-uri consistente...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mihnea Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mar 6 Apr 2010, 16:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Poate tocmai despre ieșirea la și de la acea ultimă bilă roșie îi vorbea Peter lui Neil, când l-a felicitat pentru break...

Şi eu cred la fel... În afară de ieşirea de la acea bilă roşie a mai fost o lovitură foarte importantă, după părerea mea - a 8-a bilă neagră.

Citat:

Mai jos, sunt listate o mulțime de alte breakuri maxime, numai că nu am timp să văd despre ce e vorba. (Sunt aproape sigură că Mircea va arunca o privire foarte interesată în direcția respectivă. Wink Laughing )

Aşa este, am aruncat o privire şi am revăzut (uitasem de el) singurul frame (cred) în care tabela de scor a arătat 155 - 0. Este vorba despre un meci de la ediţia 2004 a Grand Prix-ului, dintre Higgins şi Walden. Mulţumesc pentru link!

Aş avea o întrebare dacă tot vorbim despre 147 - câte break-uri maxime s-au realizat având-o pe Michaela Tabb la centru (adică, arbitru) Smile?

P.S. Să urmăreşti snooker (mai ales un 147) pe muzică nu prea merge, cel puţin nu pentru mine. Fără comentariu (nu contează limba) parcă nu are farmec.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Vin 16 Apr 2010, 10:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:

Aş avea o întrebare dacă tot vorbim despre 147 - câte break-uri maxime s-au realizat având-o pe Michaela Tabb la centru (adică, arbitru) Smile?

Cred că sunt 2 astfel de break-uri - cel din 2007 al lui Ding şi cel din 2010 realizat de către Robertson.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2009-2010 » China Open 2010 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Pagina 9 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community