Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

IMPORTANT - RONNIE STRATAN O'SULLIVAN

 
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
snookerforum
Site Admin


Data înscrierii: 19/Noi/2004
Mesaje: 38

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2005, 15:58    Titlul subiectului: IMPORTANT - RONNIE STRATAN O'SULLIVAN Răspunde cu citat (quote)

Deci...
Imi este greu sa scriu acest mesaj, dar voi face tot posibilul ca el sa fie unul logic si drept.
Am primit multe sesizari conform carora Ronnie Stratan O'Sullivan ar strica echilibrul forumului prin mesajele dumnealui, in special prin replicile taioase si uneori excesive sau neavizate.
Am incercat sa pun totul pe baza libertatii de exprimare si sa-i acord the benefit of the doubt.
Consider ca problema in spetza n-ar fi neaparat ca a jignit pe cineva ci ca scrie foarte, foarte mult si ca multzi dintre noi se simt lezatzi de mesajele dumnealui (mai exact, n-a jignit pe nimeni direct, dar unii s-au simtzit ofensatzi indirect).
Mentionez din nou ca cenzura nu-si are locul pe acest forum. Cu toate astea, nu inseamna ca nu trebuie sa existe anumite reguli, incepand cu regulile de bun simtz.
Revin si spun ca am primit multe sesizari, deci nu este vorba de o persoana sau doua care nu-l suporta pe Stratan. Unele dintre ele mentionau ca echilibrul forumului este stricat prin calitatea mesajelor lui Ronnie, care este opusa celei a forumului, iar altele vorbeau de acele "povestiri" scrise de dumnealui care par a nu-si avea locul aici.
Am recitit mesajele sale si am descoperit ca jumatate sunt mesaje normale, asha cum ar posta multzi utilizatori de-aici, iar jumatate sunt mesaje "povestiri".
De asemenea, multe dintre mesajele dumnealui sunt postate la topics la care nu ar trebui sa fie, dar asta pare a fi o problema generala a forumului, drept urmare va aparea o regula in ceea ce priveste acest lucru.
Pe de alta parte mie, cel putzin, mi se par stresante topicurile in care sunt folosite semnele de genul +, /, \ sh-asha mai departe.

Acum... Aici nu este un regim dictatorial, de genul: I say he goes, he does, sau I say we cut his messages, we do...
Din acest motiv am creat acest topic in care, pentru o perioada de timp, lumea ishi va putea expune parerea despre Stratan.
Ceea ce este cert este ca vor fi luate niste masuri.

Hai s-o luam altfel... Mentzionam mai sus cenzura. Nu va fi aplicata, dar vor fi impuse reguli. Sa stam stramb si sa judecam drept: Daca un tip s-ar duce intr-o piatza din Jerusalem si ar striga: Nazi rule! Nazi rule! credetzi ca nu i s-ar intampla nimic pentru ca este pretzuita libertatea de exprimare? Very Happy

In fine... Nu stiu cat de bun a fost acest mesaj.
Am sa scriu acum, in incheiere, parerea mea:
Intr-adevar si pe mine ma deranjeaza multe chestii la Ronnie. Nu prea stiu insa ce-ash putea spune... In primul rand, o medie de 27 (parca atat era) de mesaje pe zi mi se pare imensa. El spunea ca tzine forumul cald, dar el uita ca asta nu-i forumul lui personal ci al nostru al tuturor... Mai spunea ca daca suntem gelosi ca el scrie mult mai mult decat noi. E ca si cum ai spune: Esti gelos ca eu am scris o carte si tu ai facut doar un conspect? Forumurile nu sunt facute pentru a fi publicate cartzi. Forumul asta in orice caz nu este asha.
In plus, tot din perspectiva-mi, unele dintre afirmatziile lui mi s-au parut rautacioase. Poate vretzi voi sa-mi amintitzi de cate ori vi s-au parut rautacioase alte posturi de pe forum.
Nu in ultimul rand, deshi unele dintre povestirile lui mi se par dragutze, nu cred ca locul lor este prin toate threadurile, nu de alta, dar nu se mai intzelege om cu pom.
Cam asta am avut de zis, din perspectiva-mi.

Acum, ultima chestie:
Inainte de a fi luate masuri, mentionand pentru a zecea oara ca asta nu este forumul meu ci al nostru, va invit sa scrietzi aici parerea voastra despre Stratan, despre ce inseamna el pentru acest forum si ce credetzi voi ca ar trebui facut, daca va deranjeaza.

Cheerio!

P.S. N-am pus un chestionar pentru ca ar putea vota si vizitatorii, iar aceasta problema priveste strict membrii forumului.




Ultima modificare efectuată de către snookerforum la Lun 21 Feb 2005, 22:54, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerforum Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Ronnie STRATAN O Sullivan
More than a fan


Data înscrierii: 17/Feb/2005
Mesaje: 31

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2005, 16:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

+
m-am hotarat citind cele spuse de voi, dar in special de unii din voi
am sters toate mesajele mele in care am gasit prezent ceva din modul meu personal de a ma manifesta, exceptand topicurile create de mine (finala, statistici, calendar, etc), fata de care am simtit ca am o oarecare obligatie
plecarea mea "se datoreste" lui Clara White (vezi sectiunea 'news ')
cuvintele lui Fever au fost frumoase si drepte si ale Aurei la fel. unii m-au inteles si m-au placut. pe aceste considerente, probabil voi posta cateva mesaje pe acest forum la Campionatele Mondiale de Snooker, ca visitator (sfarsitul aprilie/mai)
+




Ultima modificare efectuată de către Ronnie STRATAN O Sullivan la Mar 22 Feb 2005, 8:46, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie STRATAN O Sullivan Trimite mesaj privat
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2005, 20:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se pare ca sunt prima "curajoasa" care posteaza pe topicul asta. Smile
O sa incep prin a spune ca pe mine personal nu m-a jignit (nici direct nici indirect) Ronnie sau Stratan sau cum vrea sa i se spuna. Smile
Intr-adevar are un stil aparte de a scrie dar asta nu-i neaparat un lucru rau. Sunt multe posturi care chiar m-au distrat. Ceea ce ma deranjeaza sunt posturile care se repeta si numeroasele topicuri care n-au nici un rost. (bine asta e o trasatura generala a forumului Very Happy )
Cred ca persoanele care s-au simtit ofensate ar trebui sa-si spuna parerea aici ca sa vedem cum sa facem sa aducem din nou pacea in Snookerland.
Cum zicea si Mrs Hendry nu e vorba de cenzura aici (cel putin din punctul meu de vedere) ci de respectarea anumitor reguli care sa asigure libertatea de exprimare a tuturor.
Cam atat am avut de spus. Sper sa se rezolve cat mai repede aceste divergente.

Long live Snookerland! Wink



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2005, 22:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nene ... ce sa zic , Padrino e destul de tare desi m-am cam certat cu el intr-o treaba ne-am impacat , am inteles cine e si acum il tratez ca pe un vechi si bun amic .
Sa ne aducem aminte ca si el face parte din vechea garda a "Snookerland-ului" nostru , de pe vremea cand eu nu stiam nimic si deabea invatzam internet si vb cu voi pe group-ul de la Y!
Ar fi un mare pacat sa plece .... Eu unul nu vreau sa plece si sa se duca la online sport sau asa mai departe caci alea sunt formuri slabutze iar noi suntem destul de pro si glodie pe baza de snooker .
NU ARE ROST sa pleci Ron. Haide sa rezolvam treaba , ai fost cam radical e adevarat dar iata ca desi m-ai enervat destul de tare nu m-ai enervat cum m-a enervat Andrei (care poate mai stie lumea ce am scris Laughing)Daca ai fost radical si lumii nu i-a placut revizuieste un pic treaba si hai sa facem toti un compromis , eu renutz la a avea cu cine sa ma ciondanesc (imi place din cand in cand) ei renutza la ideea de a te exclude , iar tu nu pierzi asa mult probabil unele cuvinte care personal le consider in proportie de 80% picante si 20% vulgare , dure , stupide , ofensive sau cum vrea fiecare sa le caracterizeze
Hai sa rezolvam treaba pana la urma suntem o mana de prieteni
Padrino sta si face un mic retush iar noi incercam sa mai trecem cu vederea anumite iesiri(pe care foarte multi din noi le avem caci este natura umana)
E totul OK da ?



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2005, 23:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aura a scris:
Ceea ce ma deranjeaza sunt posturile care se repeta si numeroasele topicuri care n-au nici un rost.

Exact asta ma deranjeaza si pe mine cel mai mult. Multe din postarile lui chiar nu au nici un rost. E adevart ca multe din postarile lui sunt utile, dar sunt si multe care sunt inutile. Al doilea lucru ar fi limbajul lui, putin cam vulgar. Al treilea lucru ar fi "povestirile" lui. Ma rog, am vazut ca unora le-au placut aceste "povestiri", dar totusi cred ca nu-si au rostul sa fie imprastiate prin toate thread-urile. Daca unora le place, eu nu am nimic impotriva, dar propun sa se deschida un topic cu "Povestiri" si sa se posteze acolo. Cine vrea poate sa citeasca iar cine nu vrea sa nu citeasca. Daca aceste 3 lucruri ar fi respectate, eu nu as avea nimic impotriva lui.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community