Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Meciuri și rezultate

 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Campionatul mondial de 6-RED 2010
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 14298
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 21 Iul 2010, 18:25    Titlul subiectului: Meciuri și rezultate Răspunde cu citat (quote)

Campionatul mondial de 6-RED, 19 - 24 iulie, Montien Riverside Hotel, Bangkok, Thailanda.



FINALELE EDIȚIILOR TRECUTE

2008 SangSom 6-RED Snooker International Ricky Walden 8-3 Stuart Bingham
2009 SangSom 6-RED World Grand Prix Jimmy White 8-6 Barry Hawkins


GRUPELE 2010

Grupa A
Jimmy White (Anglia)
Darren Morgan (Țara Galilor)
Sitthidead Sackbiang (Laos)
James Mifsud (Australia)
Noppon Saengkham (Thailanda)
Dave Harold (Anglia)

Grupa B
Mark Williams (Țara Galilor)
Stuart Pettman (Anglia)
Hassan Samir (Egipt)
Scott Mackenzie (Scoția)
Issara Kachaiwong (Thailanda)
Ken Doherty (Irlanda)

Grupa C
Mark Selby (Anglia)
Igor Figueiredo (Brazilia)
Yasin Merchant (India)
Glen Wilkinson (Australia)
Thepchaiya Un-Nooh (Thailanda)
Stuart Bingham (Anglia)

Grupa D
Nigel Bond (Anglia)
Andrew Pagett (Țara Galilor)
Manan Chandra (India)
Fung Kwok Wai (Hong Kong)
James Wattana (Thailanda)
Gerard Greene (Anglia)

Grupa E
Jamie Cope (Anglia)
Yu Delu (China)
Habib Subah (Bahrain)
Jamie Jones (Țara Galilor)
Noppadon Noppachorn (Thailanda)
Judd Trump (Anglia)

Grupa F
Peter Ebdon (Anglia)
Joe Swail (Irlanda de Nord)
Mohammed Shehab (EAU)
Sam Craigie (Anglia)
Thanawat Thirapongpaiboon (Thailanda)
Mark Davis (Anglia)

Grupa G
Joe Perry (Anglia)
Alfie Burden (Anglia)
Mohammed Khairy (Egipt)
Patrick Einsle (Germania)
Passakorn Suwannawat (Thailanda)
Michael Holt (Anglia)

Grupa H
Ricky Walden (Anglia)
Liu Chuang (China)
Mohammed Sajjad (Pakistan)
Mohammed Al Joaker (EAU)
Supoj Saenla (Thailanda)
Barry Hawkins (Anglia)
.



_________________
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mie 21 Iul 2010, 19:55, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 14298
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 21 Iul 2010, 18:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Campionatul mondial de 6-RED


MECIURILE DIN GRUPE

Grupa A
Darren Morgan 5-2 Sitthidead Sackbiang
Dave Harold 5-4 Jimmy White
Noppon Saengkham 5-4 James Mifsud
Jimmy White 5-2 Noppon Saengkham
Darren Morgan 5-1 James Mifsud
Darren Morgan 5-3 Noppon Saengkham
Jimmy White 5-0 James Misfud
Sitthidead Sackbiang 5-3 James Mifsud
Dave Harold 5-2 Darren Morgan
Dave Harold 5-0 Sitthidead Sackbiang
Noppon Saengkham 5-4 Dave Harold
Jimmy White 5-3 Darren Morgan
Dave Harold 5-2 James Mifsud
Jimmy White 5-1 Sitthidead Sackbiang
Sitthidead Sackbiang 1-5 Noppon Saengkham
.

Grupa B
Stuart Pettman 5-1 Hassan Samir
Issara Kachaiwong 5-3 Ken Doherty
Mark Williams 5-2 Ken Doherty
Stuart Pettman 5-1 Scott MacKenzie
Mark Williams 5-1 Issara Kachaiwong
Issara Kachaiwong 5-1 Hassan Samir
Scott MacKenzie 5-3 Mark Williams
Mark Williams 5-1 Hassan Samir
Scott MacKenzie 5-2 Ken Doherty
Issara Kachaiwong 5-2 Stuart Pettman
Stuart Pettman 5-3 Mark Williams
Scott MacKenzie 5-3 Issara Kachaiwong
Ken Doherty 5-1 Hassan Samir
Stuart Pettman 2-5 Ken Doherty
Hassan Samir 2-5 Scott MacKenzie
.

Grupa C
Stuart Bingham 5-2 Mark Selby
Mark Selby 5-3 Igor Figureido
Thepchaiya Un-Nooh 5-2 Glen Wilkinson
Stuart Bingham 5-2 Igor Figureido
Glen Wilkinson 5-0 Yasin Merchant
Thepchaiya Un-Nooh 5-1 Yasin Merchant
Glen Wilkinson 5-3 Igor Figueiredo
Mark Selby 5-1 Yasin Merchant
Thepchaiya Un-Nooh 5-2 Igor Figueiredo
Stuart Bingham 5-0 Glen Wilkinson
Igor Figueiredo 5-4 Yasin Merchant
Thepchaiya Un-Nooh 3-5 Stuart Bingham
Mark Selby 5-0 Glen Wilkinson
Stuart Bingham 5-2 Yasin Merchant
Mark Selby 5-1 Thepchaiya Un-Nooh
.

Grupa D
Andrew Pagett 5-2 Manan Chandra
Gerard Greene 5-2 Fung Kwok Wai
James Wattana 5-3 Nigel Bond
Andrew Pagett 5-4 Fung Kwok Wai
James Wattana 5-4 Manan Chandra
Gerard Greene 5-4 Nigel Bond
Fung Kwok Wai 5-3 James Wattana
Nigel Bond 5-1 Manan Chandra
James Wattana 5-0 Andrew Pagett
Nigel Bond 5-3 Fung Kwok Wai
Gerard Greene 5-4 Manan Chandra
James Wattana 5-3 Gerard Greene
Nigel Bond 5-4 Andrew Pagett
Andrew Pagett 5-1 Gerard Greene
Fung Kwok Wai 4-5 Manan Chandra
.

Grupa E
Jamie Jones 5-2 Yu Delu
Noppadon Nopachorn 5-2 Habib Subah
Jamie Cope 5-3 Judd Trump
Jamie Jones 5-1 Noppadon Noppachorn
Judd Trump 5-2 Yu Delu
Jamie Cope 5-4 Yu Delu
Jamie Jones 5-1 Habib Subah
Judd Trump 5-3 Noppadon Noppachorn
Habib Subah 5-4 Jamie Cope
Jamie Jones 5-1 Judd Trump
Jamie Cope 5-4 Noppadon Noppachorn
Jamie Jones 5-1 Jamie Cope
Yu Delu 5-2 Habib Subah
Habib Subah 1-5 Judd Trump
Yu Delu 0-5 Noppadon Noppachorn
.

Grupa F
Joe Swail 5-3 Thanawat Tirapongpaiboon
Mark Davis 5-0 Mohammed Shehab
Peter Ebdon 5-3 Sam Craigie
Thanawat Tirapaipongboon 5-3 Sam Craigie
Peter Ebdon 5-3 Mark Davis
Sam Craigie 5-2 Joe Swail
Mohammed Shehab 5-1 Peter Ebdon
Mark Davis 5-1 Thanawat Tirapaipongboon
Peter Ebdon 5-1 Thanawat Tirapaipongboon
Joe Swail 5-4 Mohammed Shehab
Mark Davis 5-1 Sam Craigie
Mohammed Shehab 5-2 Thanawat Tirapaipongboon
Peter Ebdon 5-4 Joe Swail
Joe Swail 5-0 Mark Davis
Mohammed Shehab 5-1 Sam Craigie
.

Grupa G
Michael Holt 5-4 Joe Perry
Passakorn Suwannawat 5-2 Patrick Einsle
Joe Perry 5-3 Mohamed Khairy
Michael Holt 5-2 Passakorn Suwannawat
Patrick Einsle 5-3 Alfie Burden
Alfie Burden 5-4 Joe Perry
Michael Holt 5-0 Mohamed Khairy
Alfie Burden 5-2 Passakorn Suwannawat
Joe Perry 5-2 Patrick Einsle
Passakorn Suwannawat 5-2 Mohamed Khairy
Alfie Burden 5-1 Mohamed Khairy
Michael Holt 5-4 Patrick Einsle
Mohamed Khairy 5-2 Patrick Einsle
Alfie Burden 4-5 Michael Holt
Joe Perry 5-1 Passakorn Suwannawat
.

Grupa H
Barry Hawkins 5-4 Ricky Walden
Supoj Saenla 5-2 Mohammed Al Joker
Mohammed Sajjad 5-3 Supoj Saenla
Liu Chuang 5-1 Mohammed Al Joker
Ricky Walden 5-4 Mohammad Sajjad
Barry Hawkins 5-0 Liu Chuang
Barry Hawkins 5-2 Mohammad Sajjad
Supoj Saenla 5-2 Liu Chuang
Ricky Walden 5-3 Mohammed Al Joker
Supoj Saenla 5-2 Barry Hawkins
Ricky Walden 5-4 Liu Chuang
Mohammad Sajjad 5-1 Mohammed Al Joker
Liu Chuang 3-5 Mohammad Sajjad
Barry Hawkins 5-1 Mohammed Al Joker
Ricky Walden 5-1 Supoj Saenla
.




CALIFICAȚI ÎN ȘAISPREZECIMI (în ordinea clasamentului fiecărei grupe) :

Grupa A : 1 Jimmy White 2 Dave Harold 3 Darren Morgan 4 Noppon Saengkham
Grupa B : 1 Scott MacKenzie 2 Mark Williams 3 Stuart Pettman 4 Issara Kachaiwong
Grupa C : 1 Stuart Bingham 2 Mark Selby 3 Thepchaiya Un-Nooh 4 Glen Wilkinson
Grupa D : 1 James Wattana 2 Nigel Bond 3 Andrew Pagett 4 Gerard Greene
Grupa E : 1 Jamie Jones 2 Judd Trump 3 Jamie Cope 4 Noppadon Noppachorn
Grupa F : 1 Peter Ebdon 2 Mark Davis 3 Joe Swail 4 Mohammed Shehab
Grupa G : 1 Michael Holt 2 Joe Perry 3 Alfie Burden 4 Passakorn Suwannawat
Grupa H : 1 Barry Hawkins 2 Ricky Walden 3 Mohammad Sajjad 4 Supoj Saenla



_________________
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 14298
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 21 Iul 2010, 19:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Campionatul mondial de 6-RED


22 iulie, Montien Riverside Hotel, Bangkok



ȘAISPREZECIMILE (best of 11)

Jamie Jones (Țara Galilor) 6–3 Supoj Saenla (Thailanda)
Stuart Pettman (Anglia) 3–6 Mark Selby (Anglia)
Joe Perry (Anglia) 6–5 Andrew Pagett (Țara Galilor)
Noppon Saengkham (Thailanda) 6–4 Peter Ebdon (Anglia)
Barry Hawkins (Anglia) 6–5 Mohammed Shehab (EAU)
Thepchaiya Un-Nooh (Thailanda) 6–2 Nigel Bond (Anglia)
Mark Williams (Țara Galilor) 4–6 Alfie Burden (Anglia)
Jimmy White (Anglia) 6–2 Noppadon Nopachorn (Thailanda)
Michael Holt (Anglia) 6–2 Glen Wilkinson (Australia)
Joe Swail (Irlanda de Nord) 2–6 Judd Trump (Anglia)
Darren Morgan (Țara Galilor) 1–6 Ricky Walden (Anglia)
Issara Kachaiwong (Thailanda) 5–6 James Wattana (Thailanda)
Scott MacKenzie (Scoția) 2–6 Gerard Greene (Irlanda de Nord)
Mohammad Sajjad (Pakistan) 1–6 Dave Harold (Anglia)
Mark Davis (Anglia) 1–6 Jamie Cope (Anglia)
Passakorn Suwannawat (Thailanda) 6–4 Stuart Bingham (Anglia)



OPTIMILE (best of 11)

Jamie Jones 3–6 Mark Selby
Joe Perry 6–4 Noppon Saengkham
Barry Hawkins 6–5 Thepchaiya Un-Nooh
Alfie Burden 1–6 Jimmy White
Michael Holt 6–4 Judd Trump
Ricky Walden 6–4 James Wattana
Gerard Greene 6–3 Dave Harold
Jamie Cope 6–2 Passakorn Suwannawat



Breakuri maxime (75)
Șaisprezecimi : Jamie Jones
Optimi : Jimmy White
.



_________________
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 14298
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 22 Iul 2010, 20:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Campionatul mondial de 6-RED


23 iulie, Montien Riverside Hotel, Bangkok



SFERTURILE (best of 13)

Mark Selby 7–3 Joe Perry
Barry Hawkins 7–5 Jimmy White
Michael Holt 5–7 Ricky Walden
Gerard Greene 1–7 Jamie Cope
.



SEMFINALELE (best of 13)

Mark Selby 7–6 Barry Hawkins
Ricky Walden 7–6 Jamie Cope



_________________
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 14298
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 23 Iul 2010, 18:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

. Campionatul mondial de 6-RED


. 24 iulie, Montien Riverside Hotel, Bangkok



. FINALA . (best of 15)


. MARK SELBY 8–6 RICKY WALDEN




. .



.. MARK SELBY, CAMPIONUL MONDIAL 2010



_________________
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Campionatul mondial de 6-RED 2010 Ora este GMT + 3 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community