Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Power Snooker
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 1 Noi 2010, 7:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In afara de Roony ,pe care fie vorba intre noi ,de mult nu l-am mai vazut asa de vesel si relaxat,restul nu pareau sa se simta prea bine, desi tinuta e mult mai lejera si atmosfera mult prea destinsa .
Lui Roony ii vine ca o manusa acest gen de snooker ,dar cum bine remarca cineva ,se va plictisi si de asta .
Lasand la o parte "barfele" ,felicitari lui Roony pentru trofeu si tuturor participantilor pentru stradanie!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Lun 1 Noi 2010, 9:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce mi-a placut :nimic .
Ce nu mi-a placut : culoarea postavului,atmosfera din sala,sistemul de punctaj,tinuta arbitrelor,etc.

Ps mi-a placut ceva : faptul ca Roonie e pupat-o pe Michaela.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 1 Noi 2010, 13:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rooniefan a scris:
Ce mi-a placut :nimic .
Ce nu mi-a placut : culoarea postavului,atmosfera din sala,sistemul de punctaj,tinuta arbitrelor,etc.

Ps mi-a placut ceva : faptul ca Roonie e pupat-o pe Michaela.


Subscriu la cele de mai sus.

Daca tot vor sa incerce ceva nou ar trebui sa plece de la formatul din Premier League .... sau Snooker+ , nu vrajeala asta de power snooker .... oricum nu cred ca va avea prea mare succes acest joc.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Lun 1 Noi 2010, 14:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cata vreme nu intra pe "felia" snooker-ului normal, nu ma deranjeaza sa continue aceasta varianta de distractie. Daca insa se intentioneaza schimbarea sportului in timp... oricum nu am ce face Smile doar sa protestez pe un forum pe care nu-l vad factorii de decizie, sau sa trimit un mail la World Snooker Limited.
Ca un scurt review:
Plusuri: nu am gasit inca.
Minusuri:
- eu am fost dezamagit inca de la inceput, vazand ca jucatorul care deschide ramane la masa indiferent de rezultatul primei lovituri - mi-a adus aminte de "jucatorii" de sah care, avand piesele albe, incepeau jocul dezinvolt cu doua mutari;
- cromatica intregului eveniment: postav oribil, buzunarele si marginile mesei vopsite in negru, intr-un fel de "dark side snooker", becurile rosii care se aprindeau la power play, mai potrivite unui Red Light District;
- redundanta anuntului "power zone" la fiecare lovitura de siguranta cand bila alba (era sa zic mingea, dar explicatia vine la punctul urmator) pleca din zona inferioara si se intorcea tot acolo, sau nici macar nu parasea zona "puterii";
- atmosfera de stadion de fotbal - se potriveste cu snooker-ul la fel cum s-ar potrivi si la sah.
- limita prea scurta de timp a dus la cele mai multe ratari pe metru patrat pe care le-am vazut intr-o transmisiune snookeristica; iar unele lovituri au fost pur si simplu la plezneala.
- finala mica?! asta a fost o alta surpriza pt mine, dar hai sa zicem ca asta putem pune la zona neutra, nu la minusuri.
- faptul ca dintr-o singura bila exista posibiltatea sa faci 28 de puncte = in power play, introducerea bilei negre cu bila alba pozitionata in power zone;


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 1 Noi 2010, 20:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MihaiMese a scris:
Plusuri: nu am gasit inca.


Bine zis. Laughing

La noi, slavă Domnului, nu e cazul, dar am văzut unele locuri mai puțin civilizate și/sau definite de o gândire mai... well... infantil-schematică, unde fanii O’Sullivan își închipuie că-i datorează ridicări în slăvi unei competiții numai pentru că a câștigat-o idolul lor. După părerea mea, PS e o porcărie. Noroc că Barry Hearn nu a vrut să investească niciun sfanț în brandul cu pricina. A vrut să vadă cum e. A văzut. Ca PC game, o fi mergând. Ca turneu în Snookerland, e penibil.

Matthew Sayed în cronica sa din The Times de azi : “To enter the IndigoO2 Arena on Saturday was to enter a kind of sporting purgatory, a glimpse of what sport would look like if handed over to the producers of The Jerry Springer Show. [...] This was shameless, tasteless and undigested drivel. Expect it to catch on.”

Depinde la cine, pentru că, rămânând la limba predilectă a Snookerlandului, între crass și class, diferența nu este de numai o consoană. Laughing

Vorba lui Mihai : nici Matthew Sayed n-a prea găsit plusuri. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 2 Noi 2010, 7:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mie nu mi-a displacut ideea in ansamblu, cateva lucruri m-au deranjat pe parcurs din ce in ce mai mult.
Felul cum au plasat mesele de protocol, sub nivelul mesei de joc. Huh?
Repetarea obsesiva a "power zone".

Dar astea palesc in comparatie cu mugitorii nearticulati din public, care, daca in sferturi erau cat de cat, in semifinale si finala m-au facut sa ma chircesc si sa scancesc intr-un colt "Mama, make the bad tournie go awaaaaay!". Bai, tata! Cum sa te porti asa la un turneu de snooker? Si fluieraturile de rigoare de cate ori intra in cadru cate-o Power Girl (pe care au avut inspiratia sa le imbrace decent), si racnetele de la bila maro (stiu de ce, da' nu zic)...
O chestie simpatica a fost in meciul lui Ronnie cu Luca, pe cand Ronson pregatea o lovitura la bila neagra si din public s-a auzit "Leave it!".

Lovituri frumoase au fost, conceptul imi place ca divertisment de o zi, dar, pentru tot ce e verde, neted si bine periat in snooker, nu-i mai lasati pe ghiolbanii aia cu berea-n nas sa confunde micul verde cu marele verde si bila cu mingea! Evil or Very Mad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1197
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mie 3 Noi 2010, 1:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Cum sa te porti asa la un turneu de snooker?

Nu, nu, este vorba de Power Snooker! Este o „mică” diferență... Wink



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Power Snooker Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community