Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Campionatul Regatului Unit 2010
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că are șanse mai mari la titlu ?
Mark Allen
2%
 2%  [ 1 ]
Stuart Bingham
0%
 0%  [ 0 ]
Stephen Maguire
2%
 2%  [ 1 ]
John Higgins
35%
 35%  [ 14 ]
Mark Joyce
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Williams
20%
 20%  [ 8 ]
Shaun Murphy
2%
 2%  [ 1 ]
Neil Robertson
35%
 35%  [ 14 ]
Voturi totale : 39

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 16 Dec 2010, 0:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:
Am informații din surse sigure conform cărora Mark vrea să-l invite pe Higgins la un meci de poker. Miza - trofeul câștigat de către John acum câteva zile. Dacă Higgins câștigă atunci Williams va trebui să vorbească tot anul 2011 în dialectul scoțian. Laughing


Laughing Laughing Laughing Mircea, zău c-m râs mai ceva decât când am citit Biscuitul ! Laughing Laughing Laughing



_________________________



Cam cu întârziere, vorbulițele de după finală

John Higgins : „Mă gândeam și eu, așa, să mai câștig un frame-două, ca să mai reduc din diferența de scor !... Nu, serios, nici nu pot să pun în cuvinte tot ce simt. La 9-5, eram total depășit de situație. Dacă cineva ar fi zis atunci că o să ies învingător, i s-ar fi râs în nas. Mark avea deplinul control asupra meciului. Și parcă presimțisem că poate și vrea să facă cel mai bun meci al lui din ultimele zile ! De asta nu m-am mirat deloc să-l văd distanțându-se. Numai că nici eu nu voiam să mă dau bătut. Luptasem cu îndârjire, toată săptămâna și n-aveam de ce să renunț acum. Îmi dădeam seama că diferența de scor e foarte greu de recuperat. Chiar și la 9-7, Mark părea calm și plin de încredere. Atunci, după bila neagră, ar fi trebuit să atace bila galbenă. Și eu am procedat la fel, în finala cu Nigel Bond, la British Open, în 1996 : am trimis în buzunar o bilă roșie ca să-l aduc în zona snookerelor, dar mi-am pierdut poziția la bila neagră și, până la urmă, am pierdut și finala. N-am uitat niciodată ratarea aceea și cred că nici Mark n-o s-o uite pe cea de azi. Chiar și la 9-9, știam că e tipul de jucător care nu se-neacă la mal. Credeam că o să-nchidă masa, fiindcă ăsta-i stilul lui caracteristic și, dacă n-ar fi existat bila maro, așa s-ar fi și întâmplat.

Sunt foarte mândru de victoria din seara asta. Poate că destinul a vrut să fiu eu campionul. În orice caz, titlul acesta înseamnă enorm pentru mine. Înseamnă enorm simplul fapt că joc și iau parte la competiții, darămite să mai și câștig un asemenea trofeu ! Toată săptămâna, m-am străduit să-mi păstrez concentrarea și să-mi văd de jocul meu, în felul meu. Eram hotărât să nu las pe nimeni și nimic să-mi stea în calea spre victorie. Ceea ce m-ar fi putut opri ar fi fost o performanță de mare clasă a lui Mark, dar am reușit să fac față și la asta și tocmai de aceea mă și simt atât de mândru. E ceva de vis. Mai mult decât un basm : un vis ! Mai ales după toate lucrurile prin care am trecut, pot să spun că acum trăiesc clipa cea mai frumoasă din întreaga mea carieră.

Au fost cele mai grele șase luni din viața mea. O să merg înainte și sper să le uit. Învățăm din necazuri. Pe mine, tocmai necazurile m-au făcut mai puternic și mai hotărât. Uite cum vin peste om încercările vieții și cu așa ceva am avut și eu de luptat. Susținerea pe care am găsit-o la Denise a fost esențială. Soția, mama, tata, copiii – ei sunt aliații cei mai importanți. Ei sunt oamenii care contează. Probabil că au existat momente în care am simțit că sunt la un pas de prăbușire și numai datorită lor am rezistat.

Victoria asta e pentru tata. De fapt, pentru întreaga mea familie. Ea înseamnă foarte mult pentru noi toți. De asta am venit la Telford simțindu-mă ca un soldat aflat în misiune, iar misiunea mea era să le fac lor această bucurie. Tata e acasă și, când se simte mai bine, urmărește meciurile la televizor. A fost mereu alături de mine. E și acum – de data asta, numai în inima mea – l-am simțit aproape toată săptămâna.

E minunat că mi-am recăpătat primul loc, dar sunt sigur că, de acum încolo, o să fie frecuș mare, în sus și-n jos, prin clasamentul nostru !”


Mark Williams : „Bravo lui John că a reușit o revenire atât de spectaculoasă. N-am de ce să mă plâng : toată săptămâna am jucat ca o cizmă – probabil că finala a fost singurul meci bun pe care l-am făcut în întregul turneu. Sigur că dacă mă prezint într-un asemenea hal, n-am cum să câștig titluri, dar pe ăsta mai-mai că-l furasem pentru ca apoi să-l scap printre degete ! Singura lovitură de care-mi pare rău e aia la bila galbenă, după ce trimisesem în buzunar bila neagră, la 9-7. Lovitura aia s-a răzbunat și mi-am dat seama imediat c-o să reîncep să joc prost. Am fost și puțin ghinionist c-am ratat bila maro din decisiv... Am avut o șansă și am irosit-o. Am crezut într-adevăr c-o s-o scot la capăt, dar, până la urmă, tot cel mai bun jucător al turneului a ieșit învingător. Și John ăsta, parcă nu mai putea să fie suspendat și săptămâna asta ?!... Da, sunt dezamăgit, dar las’ că după vreo trei beri Boddington o să-mi treacă !”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 16 Dec 2010, 8:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

..."Și John ăsta, parcă nu mai putea să fie suspendat și săptămâna asta ?!.."

Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 16 Dec 2010, 12:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:
L.E. Am rămas dator cu o explicație - da, m-a surprins atitudinea lui John la masa de snooker după suspendare. Nu pare a fi atitudinea unui om care a trișat, dar a scăpat aproape basma curată. Mai degrabă pare un om care se crede pus la zid și răspunde printr-un joc poate chiar mai bun decât înainte de a fi suspendat pentru a demonstra tuturor că s-au înșelat. Înfrângerea împotriva lui Davis a avut și ea o mare importanță probabil în desfășurarea evenimentelor. Nu vreau să-l absolv pe Higgins de vina pe care o poartă, (măcar) cea morală, dar ceea ce s-a întâmplat în ultimele săptămâni (fără nicio legătură cu verdictul din septembrie) mă face să cred că există un sâmbure de adevăr în povestea sa. Acum că umbra domnului Mooney s-a risipit în noapte aștept să aud doar vești bune despre John Higgins.





_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 16 Dec 2010, 13:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Shocked Oameni buni, la News Biscuit e vorba numai și numai de umor - satiră, parodie etc. Bineînțeles că Mark n-a spus niciodată așa ceva. Umoristul l-a "distribuit" în alt rol decât cel real (cam al cui ? Wink Laughing ) și i-a atribuit alte replici decât cele reale (cam ale cui ? Wink Laughing )


Si eu am devorat biscuitul Very Happy. Ce usurare sa stiu ca nu sunt adevarate declaratiile Laughing.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Campionatul Regatului Unit 2010 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Pagina 11 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community