Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Finala

 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » The Irish Masters 2005
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine merita sa castige?
Matthew Stevens
83%
 83%  [ 5 ]
Ronnie O'Sullivan
16%
 16%  [ 1 ]
Voturi totale : 6

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Mar 2005, 1:55    Titlul subiectului: Finala Răspunde cu citat (quote)

Da, cam schematica ar fi afirmatia ca a meritat sa cistige acela care a si cistigat... Rolling Eyes Si eu am votat aici cu Matthew Stevens. Poate ca de la Ronnie, mai ales in urma declaratiilor lui sforaitoare, se astepta toata lumea la victorie si de acea felul in care a jucat Matthew ne/m-a entuziasmat atit de mult !... Trecind peste faptul ca, pentru a cita un reply al Aurei, pe Sprincenat "iar l-a luat gur(itz)a pe dinainte", desconsiderindu-si adversarul, dupa prima repriza a primei sesiuni si, in general, dupa prima sesiune, meciul a foat spectaculos si, cred eu, in primul rind datorita galezului, iar acea double shot a fost uluitoare !...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 14 Mar 2005, 19:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca trebuiau sa se dea doua trofee mari..unu pentru prima sesiunea lui Ronnie si celalalt lui Matthew pentru restul meciului. Very Happy
Once again Matthew a demonstrat ce bine "lucreaza" sub presiune si de ce este unul dintre cei mai buni jucatori. Vointa lui te inspira. Poate nu a reusit acum sa castige dar sunt sigura ca daca va continua asa ii va merge fff bine. Wink



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Mar 2005, 20:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aura a scris:
Cred ca trebuiau sa se dea doua trofee mari..unu pentru prima sesiunea lui Ronnie si celalalt lui Matthew pentru restul meciului. Very Happy


SUBSCRIU TOTAL. ( SI DEFINITIV ! Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 14 Mar 2005, 21:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ca si lui Mrs. Hendry, nici mie nu mi-a mers net-ul tocmai in ziua finalei.
Abia acum am reusit si eu sa intru sa citesc cate ceva pe aici si sa incerc sa-mi spun parerea.
Si eu sunt de acord cu Aura, in privinta celor doua trofee. Da! Matthew a jucat bine in a doua parte a meciului si a reusit niste lovituri fantastice, superbe, care te amuteau pur si simplu. Da, cred ca si el merita sa castige! Dar si victoria lui Ronnie a fost meritata chiar daca in acest meci n-a jucat prea bine si a ratat destul de mult.
Eu am avut mari emotii la inceputul celei de-a doua sesiuni, cu toate ca scorul era 6-2! Cred ca presimteam ce avea sa se intample, pentru ca emotiile mele nu erau justificate.
Eu ma bucur oricum pentru Ronnie si sper sa joace mult mai bine in China.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 14 Mar 2005, 23:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

So... Check this out. Am abramburit acest subiect si a trebuit sa sterg un mesaj si sa-l bag altfel... Problema a fost ca nu mai vedeam chestionarul si am vrut sa-l adaug si au ieshit 2 Matthew si 2 Ronnie si dupa aia 3. In fine, nu vreau sa vorbesc despre asta. Imi cer mii de scuze. This subject a fost postat de mine, initzial.
Redau aici ce-am scris + ce vroiam sa mai scriu astazi.

Am sa concentrez in acest mesaj tot ce-mi vine in minte acum... In ultimele zile n-am avut acces la net, dupa cum stiu catziva dintre voi... Spre marea mea surprindere a inceput sa mearga just now.
My GOD! Ce finala... Cuvintele (sa zic din nou ca) sunt de prisos?
Am sa imi dau arama pe fatza (poate nu pentru prima data) si am sa zic ca Matthew Stevens merita din plin sa castige aceasta finala, dupa opinia mea, nu neaparat din cauza ca a recuperat atat de mult ci in special pentru ca a facut-o prin cateva demonstratzii de snooker de "cea mai inalta calitate". Jaja... For real...
Da... Ce finala!
Am sa las atat scris acum, in sperantza ca imi va mai merge netul macar cateva momente, pentru ca am niste idei de scris si la alte categorii...
Voi reveni la acest subiect cand se vor cristaliza parerile din my head.

P.S. Cred ca a fo` in parte si gresheala lui Stevens ca a ieshit asha. Apropo de ce ziceau Stephen si Ronnie, ca nu le place sa ajunga in jocul decisiv. Asta ar trebui sa-i dea de gandit si lui Matthew, mai ales daca intentzioneaza sa ajunga din nou sa castige asha cum trebuie.

P.S. 2: M-am tot gandit aseara la cat de trist s-a incheiat finala. Nu stiu de ce, in mintea mea, il invinovatzeam pe Ronnie. Dupa aceea am incercat insa a ma pune in locul lui si a gandi ce-ar fi putut el sa faca? Sa-l lase pe Matthew sa castige sau ce? Ce-ash fi facut eu in locul lui? Sa fim putzin serioshi. Mda... Nu stiu. A trebuit sa zic si chestiile astea. Laughing Laughing

Sorry inca o data pentru abrambureala.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mar 15 Mar 2005, 2:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu am votat tot cu Matthew. Nu vreau sa spun ca Ronnie nu a meritat sa castige, dar mi-a placut foarte mult jocul din a doua sesiune al lui Matthew.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Mie 16 Mar 2005, 19:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Parerea mea o stiti deja Laughing



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mie 16 Mar 2005, 23:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte interesant! Desi Ronnie a castigat, nu a votat inca nimeni pentru el. Pai ce fac fanii lui Ronnie? Nu le mai place de el? Smile Adevarul e ca de cand si-a schimbat stilul de joc, jocul lui a devenit mai putin spectaculos si s-ar putea sa ma insel, dar cred ca are mai putini fani ca inainte. Totusi meciul dintre Ronnie si Stephen de la Welsh Open a fost printre cele mai spectaculoase meciuri pe care le-am vazut. Acolo amandoi au facut spectacol!



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 17 Mar 2005, 20:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iata ca am votat eu pentru Ronnie! Si poate doar pentru ca sunt fan Ronnie O'Sullivan. Daca s-ar fi putut as fi votat cu amandoi!
Este adevarat ca nu mai are mereu acelasi joc spectaculos, dar daca se simte bine joaca bine. Se pare ca la el jocul este in functie de dispozitia pe care o are. Sa ne amintim si Malta Cup si inainte de asta finala Welsh Open (Zolt are dreptate, a fost spectaculoasa).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » The Irish Masters 2005 Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community