Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Mastersul german 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
Graeme Dott
5%
 5%  [ 2 ]
Stephen Maguire
2%
 2%  [ 1 ]
Mark Selby
22%
 22%  [ 8 ]
Ding Junhui
8%
 8%  [ 3 ]
Mark Williams
60%
 60%  [ 21 ]
Joe Perry
0%
 0%  [ 0 ]
Joe Swail
0%
 0%  [ 0 ]
Marco Fu
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 35

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 6 Feb 2011, 15:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbulițe după semifinale


Mark Selby : „Niciunuia dintre noi nu prea i-a mers jocul și, în fiecare frame, bilele păreau că se plasează în poziții ciudate și dificile... Graeme și cu mine semănăm în sensul că suntem amândoi foarte hotărâți și nu renunțăm niciodată la luptă – cred că așa se explică de ce meciul a fost atât de strâns și de îndârjit. M-am calificat în finală datorită loviturilor de siguranță. Ele reprezintă o parte foarte importantă a jocului meu pentru că, în meciurile contra unor adversari extrem de puternici precum cei cu care m-am confruntat azi – Ding și Graeme – ai întotdeauna nevoie de un bun sistem defensiv care să te ajute să câștigi frame-urile mai disputate, pe care nu poți să le iei dintr-una sau din două vizite la masă.

De cam un an și ceva, Mark Williams și cu mine ne-am împrietenit și am ajuns să ne cunoaștem foarte bine. Acum, prietenia noastră este foarte strânsă și, fiindcă amândurora ne place să râdem, cred că o să fie o finală împănată cu glume. El e într-o formă mai bună decât mine, dar sper să facem un meci frumos.”


Mark Williams : „Doi ani ! Mi-au trebuit cam doi ani ca să ajung, din nou, în finalele turneelor mari. Uluitor ce rol poate să joace un mic plus de încredere ! Dar mi se pare total lipsit de realism să se afirme c-aș putea să revin la forma în care eram când aveam douăzeci și ceva de ani, vă spun sincer ! Păi de atunci au trecut zece ani, nu zece zile !... Important e că sunt mulțumit de felul în care joc în acest moment. Arena e pur și simplu fabuloasă – plină, tot timpul, iar atmosfera e absolut electrizantă ! Probabil că mâine o să fie și mai și...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 6 Feb 2011, 15:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Mark Williams : Uluitor ce rol poate să joace un mic plus de încredere !

Putem să amintim aici și accidentul de anul trecut? Smile La doar câteva zile juca semifinala aceea memorabilă împotriva lui Ronnie, la Masters.
De atunci galezul a jucat din ce în ce mai bine (cu câteva excepții). Nu același lucru putem spune despre Hendry...



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 6 Feb 2011, 16:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sa ne amintim, chiar asa. Laughing Laughing

This is so sick... Zicea comentatorul britanic ca o sa revina cat ai zice frame si ca, in stransa legatura, nu vom pierde mai mult de un frame. Si ca dau doar 2 minute treaba cu skiurile... How sick is this?? Presupun ca nu se vede nicaieri... Rolling Eyes

LE: Ce dragutzzzzzzzzzzzzz... Selby a folosit lovitura marca MJ. Very Happy Cheeky indeed ! Very Happy Laughing 8)



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 6 Feb 2011, 17:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Senzațională sesiune! La mijlocul jocului la șaptelea situația stătea cam așa:
- procentaj de reușită -> 94 % - 94 %;
- puncte realizate -> 299 - 300.
Ce-ar mai fi de spus?! Băieții au fost „ON FIRE”.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 6 Feb 2011, 19:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Organizatorii germani par să se fi cam zgârcit la unele cheltuieli care cădeau în sarcina lor : trofeul (am pus poza la Meciuri și rezultate) arată cam sărăcuț... Genul care poate fi lăsat definitiv campionului, fără mare pierdere pecuniară. Nu știu dacă, până la urmă & prin comparație, nu cumva prefer obiectul acela atât de fal(n)ic de la Shoot-out !

Well, oricum, în topul urâțeniei triste & sărăcăcioase, tronează, deocamdată fără rivali serioși, trofeul Openului galez, care îmi sugerează cenușii & deprimante adâncuri acoperite cu pietre de mormânt... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 6 Feb 2011, 22:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superbă bătălie tactică, în acest moment, spre 6-4 !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Crocone
Fan


Data înscrierii: 11/Ian/2011
Mesaje: 22

MesajTrimis: Dum 6 Feb 2011, 22:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A fost frumoasa finala pana in acest moment (7-4) dar se pare ca Selby doreste sa o strice ca de obicei cu jocurile sale plictisitoare.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Crocone Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 6 Feb 2011, 22:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Crocone a scris:
A fost frumoasa finala pana in acest moment (7-4) dar se pare ca Selby doreste sa o strice ca de obicei cu jocurile sale plictisitoare.

A fost frumoasa finala si cred ca ne mai pregateste multe...

Cat despre jocul lui Selby... N-are de-ales omu'. Nu-si prea mai permite sa greseasca nimic.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 6 Feb 2011, 23:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai tare e ca se joaca un meci pe 20000 de euro. LOL Mi se pare fascinant sa joci un singur meci pe atatia bani.

Iar Williams imi pare mai motivat ca Selby. Cu toate ca si Selbs pare sa traga. Si pana la urma asta este un campion... "Someone who gets up, even when they can't".



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
dorina58



Data înscrierii: 03/Feb/2011
Mesaje: 3

MesajTrimis: Dum 6 Feb 2011, 23:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Razz sper sa castige mark williams pentru ca nu-mi place stilul de joc al lui selby


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui dorina58 Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Dum 6 Feb 2011, 23:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cîte jocuri refăcute în acest meci...

Mă întreb care a fost finala unui turneu de puncte cu cele mai multe jocuri refăcute din istorie? Exclamation


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 6 Feb 2011, 23:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daros a scris:
Mă întreb care a fost finala unui turneu de puncte cu cele mai multe jocuri refăcute din istorie? Exclamation

Tind sa cred ca aceasta... Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 7 Feb 2011, 0:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Și eu cred. În semifinalele de la Crucible 2010, meciul Dott – Selby : 7 refaceri într-o singură sesiune. Culmea e că arbitrul era tot Jan Verhaas ! Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 7 Feb 2011, 0:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pariază cineva pe un re-rack în jocul decisiv? Smile
Încă o dată - superbă finală! Am avut de toate... și încă nu s-a terminat. Începe dramatismul.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Lun 7 Feb 2011, 0:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara - La fel și unul dintre jucători, Mark Selby. Smile




Ultima modificare efectuată de către Daros la Lun 7 Feb 2011, 0:16, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Mastersul german 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 8 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community