Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

jucatorul perfect
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Vin 11 Mar 2005, 4:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Cam asa as zice si eu. Poate cu precizarea ca as inlocui numele lui Ken Doherty cu cel al lui Steve Davis.

Da, cred ca ai dreptate. Si Steve Davis este un bun tactician. El impreuna cu Ken Doherty sunt probabil cei mai buni la acest capitol. M-am gandit si la Mark Williams pentru ca si el are lovituri de distanta foarte bune, dar il voi lasa totusi pe Jimmy in lista pentru ca el stie sa faca si spectacol. Reformulez deci:

Stephen Hendry: jocul pozitional, conistenta in joc si munca
Ronnie O'Sullivan: tehnica si talentul
Jimmy White: precizia loviturilor de distanta
Steve Davis: jocul strategic



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 11 Mar 2005, 4:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

DA. ASTA E. 8) 8) 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 12 Mar 2005, 14:33    Titlul subiectului: Jucatorul perfect Răspunde cu citat (quote)

Nici eu n-as vrea sa existe jucatorul perfect. N-ar avea nici un farmec. Cred ca ne-am plictisi privind un asemenea jucator cum baga bila dupa bila in buzunare si nu rateaza niciodata! Shocked Si am adormi cum a patit Aura aseara (11.03.2005 Stevens - Milkins) si cum am patit si eu tot aseara (dar eu am adormit in timpul jocului decisiv. Embarassed Embarassed Embarassed Noroc ca nu eram singura si am aflat rezultatul). Dar cred ca noi am adormit de obosela, nu de plictiseala!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 12 Mar 2005, 14:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Anonymous a scris:
Spre exemplu: eu deja m-am cam saturat de Ronnie, chiar daca figura pe lista favoritilor mei... M-am saturat sa-l vad numai pe el in fiecare meci transmis la orele de audienta maxima Crying or Very sad .... Deci... I donnow daca sa fii perfect inseamna sa castigi tot ce misca... Rolling Eyes


La aceasta declaratie ma refeream pe undeva pe la Forum general. Si mai vreau sa spun ceva in legatura cu aceasta: de ce de Steve Davis care a dominat anii '80 si de Stephen Hendry care a dominat anii '90 nu s-a plictisit nimeni? Cred ca Ronnie nu ne va plictisi niciodata chiar daca va castiga toate meciurile! Mai da el o declaratie trasnita, mai face el ceva, se mai tunde... si nu cred ca ne vom plictisi de el!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 12 Mar 2005, 15:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CristinaRo a scris:
Anonymous a scris:
Spre exemplu: eu deja m-am cam saturat de Ronnie, chiar daca figura pe lista favoritilor mei... M-am saturat sa-l vad numai pe el in fiecare meci transmis la orele de audienta maxima Crying or Very sad .... Deci... I donnow daca sa fii perfect inseamna sa castigi tot ce misca... Rolling Eyes


La aceasta declaratie ma refeream pe undeva pe la Forum general. Si mai vreau sa spun ceva in legatura cu aceasta: de ce de Steve Davis care a dominat anii '80 si de Stephen Hendry care a dominat anii '90 nu s-a plictisit nimeni? Cred ca Ronnie nu ne va plictisi niciodata chiar daca va castiga toate meciurile! Mai da el o declaratie trasnita, mai face el ceva, se mai tunde... si nu cred ca ne vom plictisi de el!


Subscriu..n-ai cum sa te plictisesti de Ronnie Wink



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Sâm 12 Mar 2005, 19:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine, aici ma refeream si la faptul ca in majoritatea cazurilor, daca deschizi televizorul, pe snooker, vezi mutra lui Ronnie. Nu cred ca au existat multe dintre meciurile lui care sa nu fi fost transmise in ultima suta de ani (chiar si sezonul trecut cand nu era nr1, Ronnie era capul de afis in prime time). Sigur... pe Ronnie e imposibil sa nu il iubesti. Chiar daca iti e nesuferit, chiar daca te-ai saturat de el, chiar daca il urasti... tot il iubesti Laughing E complicata relatia lui cu publicul: cateodata am impresia ca e ceva foarte erotic in jocul asta. E o tachinare continua. Wink 8)
DAR.. nu pot sa nu ma abtin de la un anumit DAR. Respectiv: asa cum nu e nimic arhiinteresant in galopurile de sanatate arhirepetate ale lui Schumi, asa cateodata as prefera sa vad un meci in care oamenii sunt putin mai disperati decat Ronnie, care oricum mai nou crede ca va castiga toate meciurile de snooker pana la venirea Apocalipsei si dupa ( Laughing ), si vreun adversar X (cam oricine in afara de vreo 2-3 oameni) care, cu un moral de cacao, si sa se dea de trei ori peste cap sa se transforme in cal nazdravan nu reuseste sa prinda scorul din urma. Very Happy It's not that i don't like Ronnie... dar nu ar fi mai interesant daca ar mai lua si el cate-o bataie sora cu moartea din cand in cand? (pe drept sau pe nedrept hi, hi...) Mai ales la cum stiu ca se consuma atunci cand o ia in freza (de orice lungime ar fi freza, that is..) Smile Sau macar sa fie mai stranse meciurile, frate....
Ceea ce nu inseamna ca nu ii voi tine pumnii in seara asta. (bine, nu chiar strans... si nici chiar amandoi, de fapt, but he'll always have a little place in my heart Wink )



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 12 Mar 2005, 21:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Smaranda a scris:
It's not that i don't like Ronnie... dar nu ar fi mai interesant daca ar mai lua si el cate-o bataie sora cu moartea din cand in cand? (pe drept sau pe nedrept hi, hi...) Mai ales la cum stiu ca se consuma atunci cand o ia in freza (de orice lungime ar fi freza, that is..) Smile Sau macar sa fie mai stranse meciurile, frate....


Pai se ne amintem de cele doua bataite administrate de Stephen Maguire..sau poate de white-washul administrat de Graeme Dott? Laughing
Un lucru e sigur...chiar daca pierde sau castiga, spectacolul este asigurat Wink Asa ca prefer un meci Ronnie-Stephen (oricare dintre ei Laughing ) decat Robert Milkins-Dave Harold. Can you hate me for this? Very Happy



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 14 Mar 2005, 2:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Smaranda a scris:
Ronnie, care oricum mai nou crede ca va castiga toate meciurile de snooker pana la venirea Apocalipsei si dupa ( Laughing )


Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Lun 14 Mar 2005, 13:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aura a scris:

Pai se ne amintem de cele doua bataite administrate de Stephen Maguire..sau poate de white-washul administrat de Graeme Dott? Laughing
Un lucru e sigur...chiar daca pierde sau castiga, spectacolul este asigurat Wink Asa ca prefer un meci Ronnie-Stephen (oricare dintre ei Laughing ) decat Robert Milkins-Dave Harold. Can you hate me for this? Very Happy


Normal ca nu... cred ca de fapt eu il vreau pe vechiul Ronnie inapoi. Aste-i tot. Vezi tu Aura, si chestia cu spectacolul garantat nu mai e tocmai cum era... Unde sunt century breakurile lui Ronnie. Pai, frate, intr-un joc de primul la 10, Ronnie pana acuma isi adjudeca 5 din jocurile castigate cu century breakuri. Sa-ti amintesc cum chiar si la ultimul CM de doua sau chiar mai multe ori plecase pe 147. Adicatelea eu cu cine mai raman la breakuri maxime? Numai cu Higgins? O fi el "Profesorul", dar Crying or Very sad Crying or Very sad e unul singur.



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mar 15 Mar 2005, 1:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Smaranda a scris:
Adicatelea eu cu cine mai raman la breakuri maxime?

Eu zic ca la acest capitol ar trebui sa rami cu Hendry. Sunt sigur ca daca incepe cu 4-5 bile negre deja se gandeste la break-ul maxim. De fapt chiar el a declarat ca nu a mai facut de mult un break de 147 si ca si-ar dori unul. De altfel recent a avut 2 astfel de tentative dar "s-a inecat ca tiganul la mal" Sad



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Mie 16 Mar 2005, 17:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sa te-auda Dumnezeu.... Adica Stephen Hendry ( Wink )



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community