Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Welsh Open 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
John Higgins
22%
 22%  [ 10 ]
Matthew Stevens
6%
 6%  [ 3 ]
Ali Carter
2%
 2%  [ 1 ]
Ding Junhui
4%
 4%  [ 2 ]
Mark Williams
38%
 38%  [ 17 ]
Stephen Maguire
6%
 6%  [ 3 ]
Graeme Dott
2%
 2%  [ 1 ]
Mark Selby
15%
 15%  [ 7 ]
Voturi totale : 44

Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2011, 0:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well done, JOHN ! Applause Applause Majoreta

Si Bravo Magsimus pentru prima repriza ! Applause Applause



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
leuladrian
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 109
Locație: Constanta

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2011, 0:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

foarte frumos si emotional finalul



_________________
the wall pink floyd
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui leuladrian Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
TLD
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2005
Mesaje: 145
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2011, 0:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daros a scris:
Scorul 8-6 în favoarea lui Higgins, frame-ul 15: cine a înțeles motivul pentru care John a împrăștiat ultimele 5 bile roșii din pachet după ce realizase 72 de puncte, este rugat(ă) să mă lămurească și pe mine. I-a oferit o șansă nesperată lui Stephen să joace bilele roșii cu bila neagră, cînd putea foarte simplu să apeleze la o lovitură de siguranță, lăsînd pachetul de bile roșii aproape intact.


S-a vazut parca pe cadrul din lateralul mesei cum era posibila o lovitura combinata (bine posibil sa fi vazut eu dublu la momentul ala Smile ). Probabil Higgins a incercat sa o joace stiind ca inca o bila rosie in buzunar l-ar fi facut pe Maguire sa cedeze.

In fine dezolanta sesiune a 2-a pentru Maguire, ma asteptam sa nu mai faca nimic dupa pauza, dar bravo lui pentru frameul pe care l-a mai reusit si pentru revenirea din ultimul frame.

Daaar in sepcial felicitari lui Higgins care inca demonstreaza ca are un mental foarte tare si de ce nu ca este intr-o forma de zile mari. Ar fi interesanta o finala la campionatul mondial Higgins - Williams. Toretic nu cred ca se pot intalni mai devreme, daca da... e pacat.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui TLD Trimite mesaj privat
snookerronnie
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Dec/2010
Mesaje: 244

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2011, 0:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari John Higgins! Desi faptul ca sunt un fan infocat al lui Ronnie, deci prin urmare niciodata prea apropiat de John (pe care tot timpul l-am considerat adevaratul rival al lui Ronnie) si evident am tinut cu Maguire in aceasta partida, nu pot fi decat fericit pentru ca John prin aceasta victorie a gasit modalitatea perfecta pentru ai aduce tatalui sau un omagiu deosebit! Ma inclin in fata acestui jucator, ma inclin in fata determinarii acestui jucator, ma inclin in fata dorintei acestui om de a juca si de a castiga in continuare!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - China Open 2012, UK Championship 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerronnie Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2011, 0:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

TLD - nu am remarcat acea posibilitate de lovitură combinată, dar parcă totul prinde contur în acest caz. Mulțumesc pentru răspuns!

O sesiune de seară cu un singur solist. Felicitări, John Higgins! Applause
Mă bucur în special pentru performanța păstrării titlului. Majoreta Majoreta Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2011, 7:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E incredibil John ,felicitari pe deplin meritate!
Chiar daca acum nu a castigat ,ma bucur pentru Maguire ,ca in sfarsit a mai prins si el o finala .Poate vine si un trofeu next time !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2011, 8:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

John a fost un batran intelept care statea si privea cum Maguire face break-uri peste break-uri si la un moment dat s-a trezit din hibernare si gata.
Higgins era de invins aseara.Dar Maguire nu reusea sa treaca de 48-50 puncte sub nici o forma.
Simpatica D-na Higgins in culise.

Felicitari John Higgins.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2011, 10:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari lui John pt. ca si-a aparat titlul! O revenire foarte frumoasa din partea lui, culminata cu victorie.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
Mihai_112
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Dec/2010
Mesaje: 195
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2011, 12:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BV JOHN Very Happy



_________________
GO MARK ALLEN!!!!!!!!!!!!!!!
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihai_112 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2011, 16:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ohino a scris:
Bravo JOHN HIGGINS !!!

Nu m-ai dezamagit nici de data asta !!!
Salutari tuturor care au mizat pe John!!


Stimabile,iubitor de snooker,cand eu la 2-0 pt Maguire am zis ca va castiga John cu 9-5,la 5-3 pt Maguire mi-ai raspuns ca ar trebui sa imi revizuiesc pronosticul.Just,ai avut dreptate,am avut o scapare,nu a invins cu 9-5 ci 9-6.Asta e,mi se mai intampla si mie.
Una peste alta FELICITARI JOHN HIGGINS,RESPECT !!!!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2011, 20:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo John ! Smile
A demonstrat inca o data ca este unul din cei mai buni jucatori din istoria acestui sport.Incredibila puterea psihica de care da dovada.Inca o data, felicitari John ! Very Happy



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1197
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2011, 22:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cn Higgins este simplu - dacă nu îl dobori atunci când ai ocazia va da cu tine de pământ înainte să știi ce te-a lovit. John a dovedit în ultimii ani (uneori, „against all odds”) că este regele absolut al jocului mental în snooker. Uneori îmi dă senzația că se joacă cu adversarii săi ca un animal de pradă care știe că până la urmă va ieși învingător. Cam cât contează acest joc mental?! Păi, pe scurt, reprezintă diferența între învingător și restul lumii.
Ce-ar mai fi de spus - Jos pălăria, John!



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Mar 22 Feb 2011, 0:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:
John a dovedit în ultimii ani (uneori, „against all odds”) că este regele absolut al jocului mental în snooker. Uneori îmi dă senzația că se joacă cu adversarii săi ca un animal de pradă care știe că până la urmă va ieși învingător.


Îți amintești cînd afirmam că îl consider pe John ca fiind jucătorul de snooker cu cel mai puternic mental? Personal, am rămas uimit în multe rînduri de fantasticul său potențial psihic. Nu sînt fan al niciunui jucător (un singur idol am avut în copilărie, fără legătură cu snooker-ul), iubesc jocul de snooker practicat la cel mai înalt nivel. La modul în care am rămas încîntat de prestația lui Williams la acest turneu, aș fi vrut să fie el cîștigătorul, dar ce păcat că s-a văzut depășit în sferturi de evoluția mai consistentă a lui Maguire.
Aș putea comenta mult și bine referitor la jocul practicat de Higgins; prefer să rezum, spunînd că evoluția de pînă acum a lui John Higgins se aseamănă evoluției vinului de colecție: cu cît este mai vechi, cu atît devine mai valoros și mai bun! Smile
mircea22 a scris:
Cam cât contează acest joc mental?! Păi, pe scurt, reprezintă diferența între învingător și restul lumii.
La cu totul alte dimensiuni, am cunoscut această experiență, iar tu știi la ce mă refer! Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 22 Feb 2011, 19:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Declarațiile și festivitatea de premiere Arrow http://www.youtube.com/watch?v=GSlkqo0XMYc



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Welsh Open 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
Pagina 18 din 18

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community