Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Championship League Snooker 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2011, 21:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
[...]în CLS cam încurca lucrurile fiindcă ar fi putut câștiga o grupă (sau chiar grupa finală), în care caz ar fi fost dublu-calificat și ar fi privat pe un alt jucător de șansa de a intra în PL în mod direct și fără complicații.

Vorba 'ceea : „Mai multe bilete, mai multe șanse de câștig”. Ar fi interesantă o finală de Premier League O'Sullivan vs O'Sullivan.
Pe de altă parte îi răpește șansa lui Ronnie de a mai face niște centuries.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
tzucu7
More than a fan


Data înscrierii: 09/Ian/2011
Mesaje: 45
Locație: Arad

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2011, 21:06    Titlul subiectului: Bet365 Răspunde cu citat (quote)

Poate sa imi spuna si mie cineva daca pe Bet365 se pot vedea transmisiunile si pe tot ecranul sau numai in patratelul acela mic? Si daca da, cum?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tzucu7 Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2011, 21:10    Titlul subiectului: Re: Bet365 Răspunde cu citat (quote)

tzucu7 - Eu am putut vedea pe Bet365 doar în pătrățelul mic, dar am trimis semnal din laptop în lcd-ul din sufragerie, iar acel pătrățel mic a fost trasformat în ditamai pătrățoiul pe lcd, astfel că am fost mai mult decît mulțumit de această metodă. 8)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
tzucu7
More than a fan


Data înscrierii: 09/Ian/2011
Mesaje: 45
Locație: Arad

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2011, 21:34    Titlul subiectului: Re: Bet365 Răspunde cu citat (quote)

Daros a scris:
tzucu7 - Eu am putut vedea pe Bet365 doar în pătrățelul mic, dar am trimis semnal din laptop în lcd-ul din sufragerie, iar acel pătrățel mic a fost trasformat în ditamai pătrățoiul pe lcd, astfel că am fost mai mult decît mulțumit de această metodă. 8)

Eu am pc-ul legat numai la Lcd , nu asta e problema, ecranul e mare, dar ditamai patratoiul cum zici tu nu mi se pare a fi chiar asa mare. Shocked Eu intrebam daca nu merge fullscreen sau macar mai mare decat e. Multumesc!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tzucu7 Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2011, 22:22    Titlul subiectului: Re: Bet365 Răspunde cu citat (quote)

Rezoluția ecranului laptopului meu este superioară rezoluției tv-lcd-ului, așa încît atunci cînd semnalul video este trimis de la laptop la lcd, acel pătrățel de la Bet365 este puțin mai mic decît full screen-ul lcd-ului. Deci, imaginea chiar este mare, după cum spuneam.
Nu în ultimul rînd, mărimea pătrățelului transmisiunii live de pe Bet365 depinde și de mărimea diagonalei lcd-tv-ului.

LE: Dacă pot fi mutate ultimele 4 posturi la secțiunea diverse ar fi foarte bine, deoarece pe acest thread sînt off topic.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Mie 26 Ian 2011, 20:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Astăzi, pînă la această oră, Matthew a cîștigat toate cele trei partide jucate. Felicitări!Applause
Acum dispută ultimul meci alături de Peter Ebdon. Vor fi 4 din 4 pentru galez?Rolling Eyes

Spre regretul meu, Hendry a fost la polul opus lui Stevens, pierzînd cele 3 meciuri susținute azi.

Cel mai frumos meci văzut ieri a fost cel în care Ali Carter a revenit de la scorul de 1-2, cîștigînd partida disputată în compania lui Stuart Bingham în frame decisiv și după repoziționarea bilei negre. Lovitura la bila neagră a fost superbă, Ali trimițînd-o din manta superioară direct în buzunarul galben.

Decepția zilei de ieri a reprezentat-o John Higgins, jucînd necrezut de slab. Sad

last edit: Nu a fost să fie, Matthew a cîștigat doar primul frame, Peter trecîndu-și în cont următoarele 3 jocuri.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 28 Ian 2011, 3:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbulițe după finale

CLS 3 Shaun Murphy : „A fost o finală superbă. Ar fi trebuit să câștig primul frame, mai ales că țineam lucrurile sub control, dar, la un moment dat, jocul s-a complicat și s-a încurcat, iar Mark King a obținut un snooker și a deschis scorul. Pe urmă, a câștigat și cel de-al doilea frame fără ca eu să-l fi ajutat în vreun fel. Eram condus cu 2-0 și nu greșisem cu mai nimic. L-am ajuns din urmă, dar, la 2-2, era în plin elan și părea gata să câștige când, brusc, a avut un ghinion din acelea care te aruncă în disperare : imediat ce a intrat în mănunchiul de bile roșii, una dintre ele a ajuns în buzunarul de mijloc și așa am revenit eu la masă. Ce șansă mai mare poți să-ți dorești într-un decisiv ?!... Mi-a părut rău pentru Mark, dar m-am și bucurat că aveam o ocazie atât de neașteptată.

Cred că un antrenament atât de intens ca aici, în CLS, n-am mai făcut de pe când eram puști. Nici nu mai țin minte în ce împrejurări am mai jucat snooker de dimineață până seara, două zile la rând – pesemne de pe când aveam vreo 12 ani ! Nici măcar la Campionatul mondial nu stai așa de mult cu tacul în mână, că n-ai decât două sesiuni pe zi !...”


CLS 4 Ali Carter : „Sunt foarte fericit ! Dusesem scorul la 2-0, dar Mark Allen mi-a luat un frame, iar apoi a făcut un break mare și mi l-a luat și pe al doilea. Deja mă gândeam că dacă nu e să se-ntâmple, nu se-ntâmplă și gata ! Dar m-am agățat de meci și am încercat să rămân calm. Până acum, am ajuns de atâtea ori în fazele finale ale grupelor CLS încât începusem să cred că mă urmărește vreun blestem ! Bine că am reușit să câștig și eu o grupă, că aproape devenisem superstițios ! Sunt foarte bucuros – în fiecare grupă e luptă mare fiindcă sunt foarte mulți jucători de valoare.

Faptul că prin victoria în CLS intri în Premier League e un bonus fiindcă în aceste grupe poți face bani frumoși și, oricum, este un turneu în toată regula, pe care fiecare vrea să-l câștige. Eu sper să mă calific în PL printr-o victorie la unul dintre turneele mari sau printr-o poziție foarte bună în clasament, dar este și aceasta o cale și e bine s-o păstrez deschisă. În afară de asta, e o competiție minunată pentru mine : antrenament de calitate maximă, la care mai și primești câte o sută de lire pentru fiecare frame câștigat, iar de-aici și până la mine acasă fac numai 10 minute !”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Vin 28 Ian 2011, 12:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara - Mulțumiri pentru declarațiile celor doi cîștigători!

La cum s-au petrecut lucrurile pînă acum, aproape că am amețit urmărind evenimentele. Într-adevăr, valoarea apropiată a jucătorilor plus formatul "primul la 3 jocuri" nu au lăsat loc de pronostic exact; la aceasta s-a adăugat dispoziția de moment a fiecărui jucător, astfel că predicțiile pe care le puteam face înaintea jocurilor țineau aproape exclusiv de fler, inspirație, decît de analiză logică. Recunosc că m-am împiedicat mizînd pe Higgins în două partide, faptul că a pierdut nu a însemnat mare lucru, însă prestația sa foarte slabă m-a lăsat fără cuvinte.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Mar 1 Mar 2011, 16:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mă bucur foarte mult pentru evoluția lui Matthew Stevens. Joe Swail a pierdut ritmul și nu ne-a mai arătat jocul bun de la German Masters, însă Matthew a mers bine la Welsh Open, de asemenea în calificările Open-ului Chinei și evoluează admirabil în Championship League, ultima ispravă fiind victoria la zero împotriva lui Ding, parcă răzbunînd eliminarea sa de către chinez în șaisprezecimile German Masters.

Dacă își menține nivelul ridicat de joc, eu anticipez cîștigarea unui trofeu de către galez. 8)

LE: Credeam că Liang Wenbo a uitat cum se cîștigă meciurile, dar am observat că luptă cu succes la acest Championship League. Applause


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mar 1 Mar 2011, 22:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daros a scris:

Dacă își menține nivelul ridicat de joc, eu anticipez cîștigarea unui trofeu de către galez. 8)

Mai are mult până acolo (mă gândesc în special la turneele de puncte). Prima țintă - reintrarea în Top16. Apoi încet, încet... Wink



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 1 Mar 2011, 22:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acușica, 34 de anișori (17 ca profesionist) și numai un singur turneu de puncte în palmares (acum peste 7 ani)...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 2 Mar 2011, 18:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lupte grele în Grupa a 6-a : șase meciuri din primele opt s-au tranșat în frame decisiv...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 4 Mar 2011, 17:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbulițe după finale

CLS 5 Ryan Day : „În ultimele două zile, n-am jucat prea bine. M-am calificat în semifinale pentru că am avut noroc. Abia în finală am făcut un meci bun – cel mai bun din ultima vreme. Încerc să câștig cât mai multe meciuri ca să-mi redobândesc încrederea fiindcă mă simt destul de frustrat : pierd, mereu, în fața unor jucători pe care, în urmă cu două sezoane, nici nu m-aș fi gândit că nu-i i-aș învinge fără probleme. După programarea inițială, ar fi trebuit să intru în competiție în Grupa a 7-a, dar mă bucur că mi s-a ivit această ocazie de a mai aduna ceva meciuri și ceva bani. Aici, deja mi-am creat un ritm de antrenament și o să-mi vină mai ușor să-l păstrez și de acum încolo. Bineînțeles, fiecare jucător își dorește să fie invitat în Premier League. Știm că toată lumea urmărește la televizor meciurile din serile de joi, sălile sunt întotdeauna pline, premiile sunt mari... Ar fi fantastic să câștig Grupa campionilor...”

CLS 6 Mark Allen : „Calificarea în Premier League ar fi împlinirea unui vis, mai ales că în sezonul trecut am fost atât de aproape de a mi-l realiza. În finala 2010 a Grupei campionilor, l-am avut ca adversar pe Marco Fu. Îl conduceam cu 2-0, iar el avea nevoie de un snooker, în condițiile în care, pe masă, nu mai erau decât bila roz și bila neagră. Înfrângerea aceea a fost cumplit de dureroasă pentru mine. Am încercat eu s-o uit, doar că, în prima etapă a Ligii, juca tocmai Marco ! Cum l-am văzut, mi-am adus iar aminte de finala pierdută ! Trebuie totuși să te folosești și de amintirile neplăcute – înveți din ele și ai grijă să nu-ți mai repeți greșelile. Anul trecut, mi-am ratat șansa, dar, de data asta, o să încerc să n-o mai ratez. Sunt foarte bucuros de calificarea în Grupa campionilor. Toți dorim să fim acolo. Am pierdut finala Grupei a 4-a și finala Grupei a 5-a, iar asta înseamnă că am făcut totuși niște bani frumoși, dar eu voiam neapărat să câștig o grupă. Extraordinară pregătire de turneu : la CLS, se muncește zdravăn – ai zile lungi, pline de meciuri grele, jucate în compania celor mai buni jucători din lume și mai capeți și premii !”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
tavy2008
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Aug/2008
Mesaje: 354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 4 Mar 2011, 19:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pacat pentru Stephen, era o sansa buna !!!! Felicitari lui Mark si poate in grupa a -7-a o sa aiba mai mult noroc desi cred ca este cu moralul cazut dupa ce a fost la un pas de calificare !!! Sad Sad Sad



_________________
/STEPHEN LEE/
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2011, German Masters 2012, Haikou World Open 2012, Shanghai Masters 2012, Welsh Open 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tavy2008 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 21 Mar 2011, 14:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meciurile au fost întârziate destul de mult din cauza tragerii la sorți pentru șasiprezecimile de la Crucible...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Championship League Snooker 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community