Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 83, 84, 85  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Campionatul mondial 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul mondial 2011 ?
Judd Trump
30%
 30%  [ 30 ]
Graeme Dott
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
6%
 6%  [ 6 ]
Mark Selby
11%
 11%  [ 11 ]
Mark Williams
18%
 18%  [ 18 ]
Mark Allen
1%
 1%  [ 1 ]
Ronnie OSullivan
17%
 17%  [ 17 ]
John Higgins
14%
 14%  [ 14 ]
Voturi totale : 97

Autor Mesaj
tavy2008
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Aug/2008
Mesaje: 354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 14 Mar 2011, 12:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara, stii cumva cand are loc tragerea la sorti pentru stabilirea tabloului de competitie ?



_________________
/STEPHEN LEE/
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2011, German Masters 2012, Haikou World Open 2012, Shanghai Masters 2012, Welsh Open 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tavy2008 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Mar 2011, 17:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pe data de 21 martie, Tavy. E drept că am anunțat asta acum două săptămâni, dar e bine că ai întrebat fiindcă acum pot să precizez și că tragerea la sorți va avea loc la ora (României) 12.45.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
tavy2008
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Aug/2008
Mesaje: 354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 14 Mar 2011, 20:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc frumos Clara !!! Very Happy Sper intr-o tragere buna pentru Stephen !!! Smile



_________________
/STEPHEN LEE/
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2011, German Masters 2012, Haikou World Open 2012, Shanghai Masters 2012, Welsh Open 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tavy2008 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Lun 14 Mar 2011, 22:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

NU pot sa nu remarc si sa nu ma bucur pentru calificarea lui Andrew Pagett. Un jucator exceptional pe care am avut onoarea sa-l arbitrez la Campionatul European de la Bucuresti. In cele 2 meciuri in care l-am arbitrat a avut 2 incercari de break maxim, prima oprita dupa 11 bile rosii si cealalta dupa 9 . Asta spune cat de insetati de victorie glorie si performanta sunt acesti tineri care au intrat numai de un an in MT. Pagett, Jamie Jones, Jack Lisovski, Kuldesh Johal, Kurt Muflin sunt dupa parerea mea viitorul acestui sport. Si acestia sunt doar cei pe care i-am putut cunoaste personal si le-am putut aprecia evolutiile. Cred ca mai sunt inca multi care ajung in MT prin alte mijloace decat CE. Pentru mine este un lucru deosebit sa stiu ca am fost martorul inceputului de cariera al acestor talentati tineri si multumesc celor care au facut posibil un Capionat European la Bucuresti.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 15 Mar 2011, 1:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Câteva vorbulițe după calificări

Dom Dale : „Michael m-a bătut de vreo două ori până acum și știu că-i un adversar foarte periculos. În prima sesiune, a rezistat la presiune mai bine decât mine. Țin mult la el, dar parcă-i un țânțar extrovertit : numai brațe și picioare ! Dacă nu-ți merge jocul, gesturile pe care le face te pot scoate din sărite, dar dacă joci bine, nu te deranjează. Am avut unele emoții înaintea sesiunii de seară, dar el a început să rateze lovituri esențiale, iar eu am jucat din ce în ce mai bine, l-am ajuns din urmă și l-am depășit. Mă bucur că am reușit acea închidere de masă de 65 cu care am egalat la șase. Pe urmă, dus am fost, fără să mă mai uit înapoi. Am avut un sezon bun și e minunat că-l închei la Crucible. Prea au fost multe sezoanele care s-au sfârșit în tristețe și dezamăgire...”

Martin Gould : „Am avut noroc să mă detașez la 5-0, fiindcă vreo două frame-uri mai mult le-am furat decât le-am câștigat prin luptă dreaptă. În sesiunea de seară, am făcut destule greșeli, mai ales în primul frame, dar, pe urmă, am pus capăt derapajului și m-am simțit mult mai în largul meu. Am avut un sezon bun : am jucat, cu o excepție, în toate fazele finale ale turneelor de puncte, dar cel la care țin cel mai mult este tot Campionatul mondial. După ce s-a întâmplat anul trecut, abia aștept să ajung în arena din Teatrul Crucible !”

Stephen Lee : „Steve are snookerul în sânge. Îl iubește la fel de mult ca întotdeauna și continuă să joace bine. Știe snooker, are experiență și poate fi absolut nemilos – tocmai de aceea n-am vrut în ruptul capului să mă las atras în luptă. M-am detașat repede, încă din prima sesiune și mă bucur că am făcut și niște breakuri mari. Am dorit să-l țin în fotoliu și am reușit. Cred că deja avea cârcei de atâta stat jos ! Simt că reintru-n forma din zilele mele cele mai bune. Datorită turneelor PTC, am reînceput să am constanță și am căpătat mai multă încredere. Când te uiți la ce a realizat Mark Williams în sezonul ăsta, îți dai seama cât de mult contează încrederea. N-am mai avut de multă vreme rezultate bune în niște faze finale și abia aștept să revin la Sheffield. Bineînțeles că după ce-l învingi pe Steve Davis te simți împărătește ! Mai ales că victoria îți deschide ușa Teatrului Crucible.”

Cei doi debutanți

Andrew Pagett : „Nu știu ce să spun... Nu-mi vine a crede ! Poate visez ! Sunt uluit și nu-mi găsesc cuvintele.... Calificarea la Crucible e o experiență care-ți schimbă viața. Premiile, atmosfera... În meciul cu Nigel Bond, ajunsesem în decisiv și aveam nevoie de două snookere. Am câștigat. După o asemenea victorie, începi să ai impresia că nu te mai poate bate nimeni. Asta poate fi periculos. Nu zic, am jucat destul de bine tot sezonul, dar nu ca săptămâna asta ! S-a întâmplat ceva, un declic... Că nici nu m-am antrenat foarte mult... Oi fi fost mai odihnit ?... Nu știu... Mă antrenez cu Mark Williams. Dacă n-ar fi fost el, n-aș fi ajuns să joc așa de bine. Că trebuie să joc bine – altfel, mă face praf în meciurile noastre de antrenament ! Și așa sunt zile în care nu fac decât să scot bilele din buzunarele mesei !... Și mai și râde de mine ! Adineaori, mi-a trimis un SMS ca să-mi spună c-am câștigat numai fiindcă am avut noroc ! Poate-i trimit și eu lui un SMS și-i spun că vin să mă răzbun pentru toate înfrângerile ! Ar fi ceva de vis dacă, la Crucible, aș juca tocmai cu el !”

Jimmy Robertson : „Sunt într-o stare de mare agitație... E ireal ! Nu pot să cred c-o să joc la Crucible ! N-am jucat rău nici în prima sesiune, dar abia așteptam să vină cea de-a doua. Am avut și puțin noroc, dar a-l învinge pe Ken Doherty este o realizare enormă. Sunt sigur că o să am emoții mari la intrarea în acea arenă, dar o să încerc să trăiesc cât mai intens bucuria de a mă afla acolo.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 15 Mar 2011, 12:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce emotii pentru cei doi debutanti ,sa speram ca vor sta (adica juca)cat mai mult la Crucible!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 21 Mar 2011, 13:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
MECIURILE DIN RUNDA 1 DE LA CRUCIBLE 2011

Neil Robertson – Judd Trump
Marco Fu – Martin Gould
Graeme Dott – Mark King
Ali Carter – Dave Harold
Ding Junhui – Jamie Burnett
Peter Ebdon – Stuart Bingham
Stephen Hendry – Joe Perry
Mark Selby – Jimmy Robinson
Mark Williams – Ryan Day
Jamie Cope – Andrew Pagett
Mark Allen – Matthew Stevens
Stephen Maguire – Barry Hawkins
Shaun Murphy – Marcus Campbell
Ronnie O’Sullivan – Dom Dale
Ricky Walden – Rory McLeod
John Higgins – Stephen Lee


Well, ce părere aveți, Ladies & Gents ?... Cine are noroc și cine n-are ?...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Lun 21 Mar 2011, 14:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda,la o prima vedere Williams,Dot si Allen cei mai "norocosi".

De "cel mai odihnit jucator din circutul mondial" nu mai zic nimic.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 21 Mar 2011, 14:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La nenorocosi i-as pune pe cei doi nou intrati,dar cine stie , o surpriza ar fi binevenita!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 21 Mar 2011, 20:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thank you ! Very Happy

Ali Carter – Dave Harold Interesant ca s-a calificat Dave Harold Very Happy
Mark Williams – Ryan Day Tristetze foarte mare, din punctul meu de vedere.
Jamie Cope – Andrew Pagett Nu poate sa faca schimb Andrew Pagett cu Ryan Day sau MJ? Very Happy
Mark Allen – Matthew Stevens O tristetze poate si mai mare.
Ronnie O’Sullivan – Dom Dale Ghinion pentru Dom Dale.

In rest cam whatever... Razz .

P.S. Tristetzi mai mari pentru Stevens si Day ar fi fost doar sa cada cu Higgins si O'Sullivan. LOL Desi Mark Allen nu e neaparat in mare forma si la ambele meciuri imi pare tare rau ca doar unul poate merge mai departe. Sad

Intre noi fie vorba totusi sper sa mearga Ryan Day si Mark Allen, dar nu am sa ma supar nici daca merg ceilalti doi... Cred... Dar tare, tare as vrea sa il vad si pe Allen ajungand departe si mi-a fost dor si de Day, dar si de Stevens... Offfff... Ce meciuri... Shocked Daca Ryan Day si-a pastrat forma, va fi un meci imens intre el si MJ. Shocked

P.P.S. Asta ca sa nu mai spun ca imi pare interesanta si situatia lui Mark King, care cred ca ar trebui sa reuseasca urgent sa intre din nou in top 16 caci altfel nu il vad bine deloc... Acum in loc sa joace unul din doua meciuri cu jucatori slabuti (cum e si norocos) si sa isi pastreze locul in top 16, nu numai ca o sa joace calificari, dar dupa calificari se va intalni si cu cei mai in forma jucatori ai momentului... Iar ulciorul nu merge de multe ori la apa... Mnu stiu... Rolling Eyes



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată Mrs. Hendry la Lun 21 Mar 2011, 20:44, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 21 Mar 2011, 20:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere ! Very Happy

Să nu credeți că vreau să vă influențez pronosticurile, dar cam asta este situația head to head :

Neil Robertson 2–0 Judd Trump
Marco Fu 1–1 Martin Gould
Graeme Dott 3–1 Mark King
Ali Carter 3–1 Dave Harold
Ding Junhui 1–0 Jamie Burnett
Peter Ebdon 4–2 Stuart Bingham
Stephen Hendry 5–3 Joe Perry
Mark Selby 2–0 Jimmy Robinson
Mark Williams 0–2 Ryan Day
Jamie Cope 0–0 Andrew Pagett
Mark Allen 1–2 Matthew Stevens
Stephen Maguire 5–1 Barry Hawkins
Shaun Murphy 2–0 Marcus Campbell
Ronnie O’Sullivan 7–0 Dom Dale
Ricky Walden 2–2 Rory McLeod
John Higgins 14–4 Stephen Lee
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 21 Mar 2011, 20:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Stephen Maguire 5–1 Barry Hawkins
Ronnie O’Sullivan 7–0 Dom Dale
John Higgins 14–4 Stephen Lee


Shocked Shocked Surprised

Clara, imi poti spune, te rog, cum stau lucrurile in intalnirile directe Mark Selby - Ronnie O'Sullivan si John Higgins - Ronnie O'Sullivan?



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Lun 21 Mar 2011, 21:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doamne, abia astept competitia asta.Merg pe Ryan in prima runda,voi fi atenta si la Lee;Dott si Allen mai vedem.Forma de moment poate bate statistica(vezi meciul Ryan cu Ronnie) asa ca atentie la surprize. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 21 Mar 2011, 22:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs Hendry, statisticile acelea nu le-am actualizat încă. Pentru moment, uite câteva repere :

RO’S v Higgo
http://www.snooker.org/res/index.asp?player1=5&player2=237

RO’S v Selbs
http://www.snooker.org/res/index.asp?player1=5&player2=17



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 22 Mar 2011, 0:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte interesant ! Thanks ! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Campionatul mondial 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 83, 84, 85  Următoare
Pagina 2 din 85

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community