Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Eurosport 2
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 27 Mar 2005, 19:40    Titlul subiectului: Eurosport 2 Răspunde cu citat (quote)

Salutari celor din Snookerland!
De ce motive are nevoie omul sa fie fericit: am descoperit acum cateva zile in grila mea de programe Eurosport 2. Si ce m-a mai purtat "down memory lane" Smile ,demult de tot, cand nu exista comentariu in limba romana la transmisiile de snooker.
Tot respectul pentru domnii Marius Ancuta si Sandi Bontea, care ofera de mult timp fanilor romani acces mult mai generos la informatii. Dar m-a apucat un val de nostalgie cand mi-am amintit ca primul meci de snooker pe care l-am vazut, prin 1997, a fost acela in care Ronnie O'Sullivan reusea breakul maxim in 5'20''. Comentat de un englez si un scotian. Parca si clinchetul bilelor pe masa suna altfel. Smile Incantare deplina, sportiva, lingvistica si...probabil si altfel, dat fiind ca juca Ronnie. Wink .
Si voiam sa va intreb daca receptionati programul si de cand. Imi asum riscul de a mi se spune "No bine, ma! Astea-s noutati?" Smile .
Asa ca la China Open transmit amandoua.Si, evident, la ore diferite.
Cum ar fi oare un WCH cu comentariul original? Ca alternativa, desigur.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 27 Mar 2005, 20:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu mare regret, eu nu receptionez Eurosport 2!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 27 Mar 2005, 21:30    Titlul subiectului: Re: Eurosport 2 Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
... demult de tot, cand nu exista comentariu in limba romana la transmisiile de snooker. Incantare deplina, sportiva, lingvistica si...probabil si altfel, dat fiind ca juca Ronnie. Wink


Inca nu am cautat E 2, dar nostalgia lui Miss Chigwell e molipsitoare in ceea ce ma priveste. Ce timpuri !!!... Fara gafe, fara confuzii, fara sa se incurce numele arbitrilor si locurile in clasament, fara sa se "infloreasca" declaratiile si sa se intrerupa circuitul de sunet taman la interviurile de dupa meciuri... Rolling Eyes Ba chiar si fara sa afli cu surprindere ca Ekaterinburg, unde se organizeaza Campionatul european Under 19, e in ... Polonia !!!... Embarassed He-hei, ce vremuri !... Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Lun 28 Mar 2005, 4:08, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Dum 27 Mar 2005, 23:52    Titlul subiectului: Re: Eurosport 2 Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Dar m-a apucat un val de nostalgie cand mi-am amintit ca primul meci de snooker pe care l-am vazut, prin 1997, a fost acela in care Ronnie O'Sullivan reusea breakul maxim in 5'20''.

Nici nu ai cum sa nu te indragostesti de acest sport cand primul meci de snooker pe care l-ai vazut a fost acela in care Ronnie a realizat acel "magic" 147. Smile
Referitor la comentariul original in limba engleza, cine are satelit poate sa selecteze sunetul in mai munte limibi printre care evident si comentariul original in limba engleza. Si mie imi place mai mult sa ascult comentariul original. Comentatorii englezi par a avea mai multa intuitie asupra desfasurarii jocului si dau mai multe detalii tehnice despre executia diferitelor lovituri. Dar cum la noi acest sport nu este asa de cunoscut precum in Marea Britanie, cred ca Marius si Daniel fac treaba buna ca ne dau si informatii despre reguli si alte lucruri pe care comentatorii englezi nu le spun.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
csoka.zsolt
Fan


Data înscrierii: 16/Feb/2005
Mesaje: 11
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 28 Mar 2005, 18:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Postul Eurosport 2 exista deja de destul de mult timp!Cat despre afirmarea lui zsolt_tuser,cred ca chiar daca primul "meci" nu ar fi fost acela concluzia ar fi fost aceeasi:Snookerul e superb!



_________________
Nu conteaza scorul final!
Ci maniera jocului!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui csoka.zsolt Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Lun 28 Mar 2005, 22:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo voua ca AVETI E2. Probabil ca in Baia Mare sau Timisoara chiar s-a auzit de capitalism si Oficiul Concurentei. Dar lucrurile nu stau asa chiar peste tot pe plaiurile mioritice. Crying or Very sad Crying or Very sad Indiferent de talia orasului in sine.



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Mar 29 Mar 2005, 9:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu mai zic nimica ca ma oftic ca eu nu prin Eurosport 2...vai da ce ma oftic... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Vreau si eu ... Crying or Very sad Crying or Very sad



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 8 Dec 2005, 19:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nici eu nu-l prind... Crying or Very sad



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 8 Dec 2005, 22:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De cand n-am fost pe aici! Laughing
Nu ma invidiati, va rog, ca si mie mi-a disparut misterios din grila imediat dupa China Open, ticalosii! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Nu spun cu ce l-au inlocuit ca ma Evil or Very Mad Evil or Very Mad si mai mult.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
The Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Oct/2005
Mesaje: 133
Locație: Bucuresti/Militari

MesajTrimis: Joi 8 Dec 2005, 23:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si la ce esti abonata Razz... Astral, RDS ?, sau alta retea Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui The Rocket Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Yogi The Rocket
More than a fan


Data înscrierii: 25/Noi/2005
Mesaje: 33
Locație: Suceava

MesajTrimis: Mie 14 Dec 2005, 1:42    Titlul subiectului: Re: Eurosport 2 Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Miss Chigwell a scris:
... demult de tot, cand nu exista comentariu in limba romana la transmisiile de snooker. Incantare deplina, sportiva, lingvistica si...probabil si altfel, dat fiind ca juca Ronnie. Wink


Fara gafe, fara confuzii, fara sa se incurce numele arbitrilor si locurile in clasament, fara sa se "infloreasca" declaratiile si sa se intrerupa circuitul de sunet taman la interviurile de dupa meciuri... He-hei, ce vremuri !... Wink
eu sincer sa-ti spun, nu l-am auzit niciodata pe dl. ancuta sa incurce numele arbitrilor... poate clasamentul da...dar e un clasament de vreo 300 de persoane si se schimba mereu....stiu ca despre primii 16 se comenteaza cel mai mult dar....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Yogi The Rocket Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Joi 19 Ian 2006, 1:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mihaela a scris:
Nu stiu daca aici este topicul potrivit, insa pentru ca motivul meu de nemultumire fata de canalul Eurosport este legat de Masters si de preponderenta transmisiunilor meciurilor de snooker pe Eurosport 2, indraznesc sa postez aici gandurile si intrebarile care m-au macinat in ultimele zile in cautarea unei solutii. Confused

In primul rand tare mi-e teama ca este doar inceputul pentru transmisiunea pe Eurosport 2 a viitoarelor turnee de snooker, inclusiv a Campionatului Mondial(avand in vedere lungimea meciurilor).
Asa ca m-am gandit la televiziunea digitala ca solutie alternativa televiziunii prin cablu.
Este cineva printre cei de pe forum care beneficiaza la acest moment de televiziune digitala si care sa ne poata spune daca este o solutie viabila pentru a receptiona si Eurosport 2. Eventual daca exista varianta "pay per view" pentru canale TV preferate , gandindu-ma inclusiv la DSF, BBC sau alte posturi care transmit si meciurile de snooker din Premier League.


Deci... Exista in Romania mai multe firme care ofera televiziune digitala prin satelit (MaxTV, DigiTV, DTH) dar din cate am vazut MaxTV ( www.maxtv.ro ) este singura care ofera in grila de programe si Eurosport 2. Pentru asta ai nevoie de o antena parabolica, 2 LNB-uri, un Diseqc switch, un receiver digital si o cartela pentru a putea receptiona programele, deoarece acestea sunt codate. Toate astea le poti cumpara de la distribuitorii MaxTV din tara.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Joi 19 Ian 2006, 1:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Zsolt iti multumesc pentru informatiile oferite.
Din cate am vazut pe site-ul lor. MaxTV are distribuitori si pentru Buzau asa ca voi incerca sa-i contactez ca sa aflu mai multe amanunte.



_________________
"Poti dori ceva asa de chinuitor si de tare, incat indeplinindu-ti-se nici sa nu te mai bucuri..... te-a costat prea mult suflet" (Lucian Blaga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Joi 19 Ian 2006, 2:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iar daca vrei si DSF, asta se poate tot cu instalatia respectiva, dar cu 3 LNB-uri, pentru ca MaxTV se afla pe 2 sateliti (Sirius si Hotbird) iar DSF se afla pe alt satelit (Astra).



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Vizitator






MesajTrimis: Vin 3 Feb 2006, 22:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pt. cei care nu receptzioneaza acest post de televiziune am o solutzie extrem de banala dar recunosc faptul ca pe cat e de banala pe atat e de costisitoare: PARABOLICA. Dar evident ca pare total aiurea , din moment ce pe Eurosport 2 nu da non stop snooker cu toate ca ar putea , chiar daca nu e sezon competitzional.Dar mai ramane o alternativa dar numai pt. posesorii de net: poate se transmite live pe net. Nu stiu inca dar voi intra chiar acum Smile


Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community