Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Mark Selby
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 22 Ian 2008, 11:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu una am trecut deja prin faza de initiere a B'ului , acum sunt in anul incepator al A-ului. Asa ca ii urez si lui Mark succes intr'ale condusului , sa'i mearga la fel de bine ca si in Masters'ul 2008. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 22 Ian 2008, 20:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:



Ce fel de șofer credeți că va fi noul campion al Masters-ului ? Wink Laughing


Pai daca si la volan se leagana ca Stevie Wonder la pian, asa cum face in meciuri, cred ca o sa-si ameteasca instructorul. Macar s-o faca in contratimp cu stergatoarele. Wink Razz
Haidi, Mark, condu calm si cumpanit. N-o calca prea tare, ca nu se dau puncte pentru viteza. Decat de alea in permis. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 26 Ian 2008, 2:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interviul a apărut în The Leicester Mercury de ieri. Deduc din spusele (mă rog, scrisele Laughing ) gazetarului că Mark n-a întârziat la întâlnire, ca o vedetă de dată recentă ce este. Dimpotrivă, el era cel care îl aștepta pe omul cu reportofonul.

Rareori am citit un început mai prozaic de interviu, cu invitatul mărturisind că e în localitate pentru doar două zile și că a fost foarte ocupat cu spălatul hainelor & lenjeriei, fiindcă urmează s-o ia din loc foarte curând. Laughing Laughing Anyway, discuția a avut loc la Clubul 147, care îi aparține managerului lui Mark, Mukesh Parmar. Decupez vorbele noului campion al Masters-ului :

Mark : „Nici acum nu-mi vine să cred că am câștigat !... Încă tot nu m-am obișnuit cu ideea. După finală, m-am dus în salonul jucătorilor, unde, pe un perete, era afișată lista campionilor Masters-ului, iar jos, la capătul ei, scria : „2008 – ...?” Pentru mine este o imensă onoare să știu că acolo va fi trecut numele meu, alături de numele tuturor acestor mari campioni.

Sigur că atunci când mă duc să iau parte la un turneu mă consider capabil să-l și câștig – că altfel n-aș mai juca snooker – dar nu mi-aș fi imaginat niciodată că aș putea câștiga Masters-ul chiar de la prima participare. Cel mai important lucru este că acum am o mai mare încredere în mine însumi – am convingerea că sunt în stare să cuceresc trofee și să mă lupt cu cei mai buni jucători din lume. De-acum încolo, n-am de ce să mă mai tem. Pot să ies în arenă și să mă bucur de joc : alături de numele meu, în programele de sală o să stea scris „campion”, nu doar „finalist”...

Au venit mulți oameni să-mi strângă mâna, alții mi-au trimis felicitări. Mă fac să mă simt bine și mă bucur din plin de toate aceste lucruri. O să mai treacă ceva timp până o să conștientizez întreaga situație – poate chiar vreo două-trei săptămâni. Cred că asta o să se întâmple la turneul următor, când o să-l aud pe maestrul de ceremonii prezentându-mă drept campionul Masters-ului !...

De când am devenit jucător profesionist, n-am dorit altceva decât să câștig turnee, să realizez lucruri mari în memoria tatălui meu. El a fost uriașa forță motivatoare din viața mea. M-a ajutat și m-a susținut tot timpul. Fără el, n-aș fi ajuns unde sunt azi. Erau zile când n-aveam chef să mă duc la club ca să mă antrenez – el mă obliga să mă duc. Întotdeauna i-am spus că o să câștig turnee. Ce frumos ar fi fost să fie și el alături de mine, la Wembley Arena, ca să vadă că mă țin de cuvânt și să împart cu el bucuria victoriei ! Cât de fericit ar fi fost ! Ca și fratele meu Malcolm, era un om foarte emotiv, foarte sensibil. Cred că atunci când m-ar fi văzut cu trofeul în mână ar fi izbucnit în lacrimi, așa cum a făcut Malcolm...”


Apropo de cei din preajmă : „Vreau o echipă pe care să pot conta în orice situație. Fratele meu o să fie întotdeauna lângă mine, orice s-ar întâmpla. Sper că Vicki și cu mine avem un viitor frumos împreună, iar în privința profesiei, același lucru e valabil și pentru Mukesh. Îmi e aproape și cel mai bun prieten al meu, Ady Frost, pe care-l cunosc de pe când aveam 12 sau 13 ani. Jucam pool în echipa lui și el venea să mă ia de acasă. Mi-a stat alături la bine și la rău și-i mulțumesc pentru asta.

Vicki e o fată extraordinară și mă înțelege bine. Este și ea jucătoare de pool (face parte din echipa reprezentativă a Irlandei) așa că știe ce înseamnă să stai la club 6-7 ore pe zi ca să te antrenezi. Probabil că nu sunt foarte multe fete care să accepte ideea că prietenii lor au un asemenea program.”


Cât despre celebritate : „Mă bucur că sunt în centrul atenției – n-am de gând să mă ascund de lume ! În fond, asta face parte din condiția de campion și, pentru că aș dori să câștig alte și alte titluri, sper să devin din ce în ce mai cunoscut. Cu ocazia asta, va trebui să am mai multă grijă de imaginea mea publică, prin urmare ar fi cazul să renunț la a-mi mai roade unghiile ! Sora lui Vicki e cosmeticiană și, după ce m-a văzut luna trecută, la Campionatul Marii Britanii, mi-a spus : „Trebuie să rezolvi problema aia a unghiilor : când s-a dat la televizor un plan mai apropiat, am văzut că arătau groaznic !” Adevărat. Prost obicei și încă n-am reușit să mă dezbar de el !”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 26 Ian 2008, 14:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multe multumiri , Clara! :*



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 18 Apr 2008, 21:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Jimmy White îl apreciază pe Mark : “Mark Selby is good for the game. He wants to win but he is smiling and watching him is exciting. He is the man of the moment and a real nice kid with so much passion for the game. He has a lot of talent, but has also had to work unbelievably hard to get where he has and hasn’t always had it easy. It’s important for the game to have some characters.”

Mark : “It’s very nice to hear Jimmy saying things like that. I love playing and hope I always will – and it probably shows. A lot of players find it difficult to forget what is at stake and have that at the forefront of their minds. It’s not something I consciously do, it’s just me.” (The Daily Express de azi Arrow http://www.express.co.uk/othersport/view/41673/Jester-Selby-a-serious-bet )

Mă gândesc uneori la femeia aceea care l-a născut și apoi l-a abandonat la vărsta de nouă ani... Cam aceeași "calitate" de om ca și mama lui Michael White... Sad

Plus interviu mai mult sau mai puțin șugubăț în The Guardian de azi Arrow http://sport.guardian.co.uk/smalltalk/story/0,,2274764,00.html

Plus Arrow Q & A http://uk.eurosport.yahoo.com/15042008/58/crucible-countdown-mark-selby-q-amp.html



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 1 Apr 2010, 15:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://uk.eurosport.yahoo.com/snooker/mark-selby/

Blogul lui Mark Selby!? Very Happy Very Happy Very Happy WOOOOHOOOO! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 15 Iul 2010, 19:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un cantec foarte greu de ascultat, despre Mark Selby (nu mai stiu cum sa pun url fara url, ca sa zic asa Razz):

http://www.myspace.com/bryanclaasz

Interesanta intentia, dar cam dureros rezultatul. Laughing Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 15 Iul 2010, 19:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim pentru link. Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Joi 15 Iul 2010, 21:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oare asta va fi viitoarea lui melodie de intrare? Smile



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 17 Iul 2010, 23:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Goodness, I hope not. LOL

Putin probabil, tinand cont ca zicea pe facebook cum ca nu crede ca melodia va intra in vreun top, dar ca a fost interesanta ideea lui "nea" care a compus-o (sau ceva de genul). Si mai zicea si ca s-ar fi scris si un poem in cinstea sa (a lui Mark Selby that is). LOL



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 20 Iul 2010, 17:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Amuzanta ideea, dar din pacate melodia nu e prea grozava.


Multumim pentru link Very Happy



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 15 Feb 2011, 20:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Emotionanta declaratia din interviul apărut în "The Mirror". Prin cate dificultati a putut sa treaca de la o varsta frageda, Mark Selby Crying or Very sad. Am devenit fan al sau acum cativa ani. Mi-a placut la el faptul ca facea spectacol prin loviturile pe care le dadea, atunci cand castiga un meci si prin faptul ca era o persoana glumeata, fie cu arbitrul sau cu celalalt jucator. Un veritabil "jester" Laughing M-as bucura sincer daca ar iesi campion mondial intr-o zi. Cateva momente hazlii cu el:

Intr-un meci cu Mark Allen

O maniera amuzanta de a ceda jocul

Intr-o "disputa" cu Jan Verhaas Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 15 Feb 2011, 23:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte dragutze momentele ! Thanks for the links ! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 16 Feb 2011, 8:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din pacate eu nu am sunet!Totusi mi-a facut placere sa vad ce zambareti sunt cu totii!!!!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
ronny



Data înscrierii: 04/Apr/2011
Mesaje: 4

MesajTrimis: Lun 4 Apr 2011, 21:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi place de Mark cum joaca la snookere...shi cum le obtine shi cum iese din unele foarte dificile..plus ca revine la masa chiar shi cand are nevoie de 2-3..asta am observat shi in finala cu Trump..pe cand Ronnie cand are nevoie de un singur snooker cedeaza jocu..(probabil shi din cauza asta se spune ca e arogant)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ronny Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 2 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community