Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

CAND? UNDE?

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Calendarul competițional, clasamente, breakuri maxime
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mie 12 Aug 2009, 11:37    Titlul subiectului: CAND? UNDE? Răspunde cu citat (quote)

Ziua buna,
ce ziceti de un topic unde sa fim pusi la curent cand si pe ce posturi (site-uri) putem urmari snooker in general cel competitional, dar nu numai?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 13 Aug 2009, 0:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ziua bună, XLNC ! Aceste informații apar la General - threadul de discuții al fiecărui turneu. Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 13 Aug 2009, 9:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumesc pentru răspuns, dar ... poate nu m-am făcut înțeles sau ... nu am găsit eu!
Mă interesa ce se va difuza la tv sau pe net.
Acolo la "general" am văzut multe competiții deja terminate, sau multe din etapele campionatului din Romanelia.
În caz că este totuși la vreunul din topicurile ce au deja jdemii de pagini iar îndrumarea dumneavoastră este la pagina jdemii - n poate că veți considera necesar unui topic închis cu cum este "CALENDARUL PROVIZORIU AL SEZONULUI 2008-2009" dar care să conțină datele când au loc și posturile tv sau linkurile unde se pot urmări acestea.
Sper că acum este ceva mai clară rugămintea mea.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 13 Aug 2009, 12:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Nu, nu la secțiunea Forum general mă refeream eu, ci la threadul numit General de la fiecare turneu mai important.

Turneele au câte două threaduri : Meciuri și rezultate și General. În cel dintâi apar meciurile disputate sau aflate în curs de disputare (atunci când fac live scoring), rezultatele și breakurile de cel puțin o sută de puncte. În cel de-al doilea, discuțiile despre turneul respectiv.

De exemplu : pentru SangSom 6-red World Grand Prix 2009 Arrow http://www.snookerforum.ro/viewforum.php?f=80
Meciuri și rezultate Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=564
General Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=565

În această secțiune numită General apar informații despre când & unde se pot urmări meciurile. La fel stau lucrurile la toate turneele.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 13 Aug 2009, 12:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

AHA ... recunosc cinstit că mă-ncurc printre thread-uri si topic-e cu multe "succesuri".
Așadar pe măsură ce se ivește turneul postează cei avizați rezultate, generalități și alte asemenea.
Și asta e oarecum bine.
Însă m-ar fi interesat să știu dinainte pentru a putea pune dvr-ul să înregistreze în caz că-s plecat (NU DUS Smile) și s pun alarma la treabă în caz că uit.
Oricum ... mulțumesc pentru răspuns.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 13 Aug 2009, 13:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OK, XLNC, de ce nu sunt convinsă că ar fi de preferat un thread separat pentru aceste informații ? Mai întâi, pentru că forumul nostru este, cred eu, structurat foarte clar & fără redundanțe : informațiile despre un turneu se află la secțiunea turneului respectiv. În principiu, programul Eurosport apare în diverse publicații (deși regia de la Paris și-a cam făcut obiceiul de a schimba modificările după cum vrea mușchii 'mneaei ! Evil or Very Mad Laughing ). Pe de altă parte, pe net nu ai garanția că prinzi de fiecare dată, în același loc, ceea ce speri să găsești. E întotdeauna de căutat și de așteptat, pentru că mai sunt de luat în calcul și surprizele – unele, plăcute, altele nu prea – când anumite site-uri decid, brusc (și, uneori, din motive întemeiate) să (nu) transmită meciurile. Ideea e că mai nimic nu se știe beton-sigur & din timp...

De ce nu sunt convinsă că ar fi de preferat un thread închis ? Fiindcă forumiștii pot veni ei înșiși cu foarte multe informații asupra acestui aspect – așa cum se și întâmplă de fapt.

Prin urmare, vestea proastă e că la capitolul programării din vreme a aparaturii de înregistrare, nu se stă prea grozav. Vestea bună e că, la scurt timp după meciurile de mare interes, apar pe net înregistrările făcute de alții. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Mar 19 Apr 2011, 19:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

XLNC a scris:
Mulțumesc pentru răspuns, dar ... poate nu m-am făcut înțeles sau ... nu am găsit eu!
Mă interesa ce se va difuza la tv sau pe net.


De exemplu competitia POT-BLACK ARAD pe www.snooker.inarad.ro Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Calendarul competițional, clasamente, breakuri maxime Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community