Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Finala: Stephen Hendry - Ding Junhui
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » China Open 2005
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeti ca va castiga finala China Open?
Stephen Hendry
66%
 66%  [ 4 ]
Ding Junhui
33%
 33%  [ 2 ]
Voturi totale : 6

Autor Mesaj
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 3:01    Titlul subiectului: Finala: Stephen Hendry - Ding Junhui Răspunde cu citat (quote)

In primul chestionar a iesit castigator Hendry cu 61% din voturi. Ar fi interesant sa vedem ce parere are lumea acum. Smile



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)


Ultima modificare efectuată zsolt_tuser la Joi 6 Iul 2006, 19:30, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 3:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu cred ca Ding il poate inca invinge pe Stephen. Degeaba il compara unii cu Ronnie. Am mai spus pe aici, pe undeva, ca mi se pare, structural, mult mai asemanator cu scotianul decit cu oricine altineva - poate, cu exceptia lui Peter Ebdon, care, insa, are si el destule in comun cu Stephen. Asa ca am votat cu acesta. Daca, insa, (1) chinezul are un curaj (deja) arogant + un calm saracut cu duhul (ambele tinind deocamdata si de inconstienta), (2) Hendry se simte obosit sau/si stresat si nu reuseste sa "ia" primul joc sau primele doua ( desi nu e de asteptat o reactie de lehamite dezarmata, cum a avut Ken Doherty ) si (3) in plus, uita ce spunea cindva : ca "misiunea" lui e sa-si pedepseasca adversarul, atunci am ales gresit. Poate va veni ea si ziua in care Ding sa-l bata pe Stephen, dar nu imi vine a crede ca ziua aceea e azi.

Deci, pina aici :

Stephen Hendry - Robert Milkins 5-1
Stephen Hendry - Ryan Day 5-1
Stephen Hendry - Ricky Walden 5-0
Stephen Hendry - Alan McManus 6-4

Ding Junhui - Mark Davis 5-2
Ding Junhui - Peter Ebdon 5-0
Ding Junhui - Stuart Bingham 5-4
Ding Junhui - Ken Doherty 6-0

Mai stii comedie ?!...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 3 Apr 2005, 13:00, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 8:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu am votat cu Stephen Hendry- nu stiu sa motivez in acest moment de ce - dar asa simt (desi asta poate fi doar un motiv emotional).

Sunt de acord cu Clara ca Ding se aseamana mai mult cu Stephen Hendry decat cu Ronnie. Eu nu prea vad nimic din Ronnie la el, doar faptul ca s-a remarcat de foarte tanar.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 12:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca Ding reuseste sa-si faca jocul (ceea ce nu prea i-a iesit in prima sesiune) atunci cred ca are sanse sa castige. Pe Stephen l-am vazut turneul asta dispus sa incerce lovituri foarte grele care nu-i reusesc intotdeauna. Ramane de vazut (NU in direct desigur! Rolling Eyes Evil or Very Mad )care pe care.



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 13:12    Titlul subiectului: Da.. Răspunde cu citat (quote)

Ding se tzine bine, dar Stephen este intr-o forma buna. N-ash zice totushi ca au shanse egale la castigare.
Cine are Eurosport 2 este rugat sa dea si la restul. Rolling Eyes



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 14:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scorul e si la General. Ce surpriza !!!... ( Nu ca scorul e acolo - cred ca asta e ceva obisnuit ! Wink Laughing ) Ding invingator la China Open ?!... Daca a avut vreun 'demon al fricii', Ding sigur si l-a exorcizat !...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 3 Apr 2005, 15:14, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 14:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sowwy... My bad. Am sa il shterg de-aici. Am ramas stuck pe this Final subject.
Sper ca Stephen sa-shi revina... What the heck is this? Rolling Eyes Adevarul este ca Ding joaca foarte bine, but... Oh come on!!!!!! GO STEPHEN!!!!!!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 15:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
What the heck is this? Rolling Eyes


EXACT ASTA VREAU SI EU SA SPUN !... Shocked Shocked Shocked



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 15:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu sper sa-si revina Stephen, dar ii va fi cam greu. La scorul de 7-5, Ding mai are nevoie doar de 2 frame-uri. But, let's hope. Smile



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 15:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ding se afla la doar un frame de castigarea campionatului. Imi pare rau pentru Stephen. Sad



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 15:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Exact asta am scris eu la General !... Ne cam redundam here Wink Laughing ...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 15:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vreau sa-mi exprim si eu surpriza Shocked .Parea ca va fi scurt la 4-1. Apoi vine Ding, egaleaza, preia conducerea la 5-4;Stephen egaleaza la 5 apoi Ding inchide.Comentatorii spuneau ca Stephen a avut un tablou usor, cu Milkins, Day si Walden si ca acum e pus la incercare.
Am urmarit meciul pe E2 si, ca impresie "la cald", mi s-a parut ca Stephen n-a fost deloc in apele lui in a doua sesiune. Poate il mai deranja intinderea musculara si in mod sigur blitzurile unor spectatori needucati. Dar ca nota generala, n-am vazut decat sclipiri- lovituri de distanta reusite, safety shots bune, toate construind breakuri promitatoare intrerupte inexplicabil si prematur. In rest, multe ratari-numai bila alba a intrat de cateva ori- si breakuri scurte, parca fara suflu.
Ding a avut momente senzationale-lovituri de distanta, safety, pozitionale-alternate cu ratari si iesiri defectuoase.Si a reusit, desigur deja relaxat, si break de 103 in ultimul frame.
La total, NU mi-a placut aproape deloc a doua sesiune. Cel putin jocurile 11 si 12 au fost exasperante prin lentoare si break-urile anemice.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
dox



Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 9

MesajTrimis: Lun 4 Apr 2005, 13:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

INCREDIBILINCREDIBILINCREDIBIL.
Hendry are dublul virstei lui Ding.
Shi totushi...........!!!!!!
Catolicii sunt in doliu ,chinezii sunt fericiti!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui dox Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 4 Apr 2005, 15:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

dox a scris:
Catolicii sunt in doliu, chinezii sunt fericiti!


Imi permit sa te contrazic aici si poate sa te mustrez putzintel. In primul rand toata lumea este in doliu iar in China sunt foarte multzi catolici (cel putzin din ce-am vazut eu la TV). Nu cred ca chinezii sunt fericiti, ci doar multzumitzi de ceea ce a reushit DING. In plus, vorbesti de o religie si de un popor... Rolling Eyes



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Lun 4 Apr 2005, 16:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
dox a scris:
Catolicii sunt in doliu, chinezii sunt fericiti!


vorbesti de o religie si de un popor... Rolling Eyes


Exact .... ai ffff...mare dreptate...dar ce ar fi sa ne rezumam doar la snooker ca`i mai bine ... nu credeti???



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » China Open 2005 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community