Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » China Open 2005
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 3:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

6-0 pentru Ding! Shocked Incredibil! Finala de maine va fi una foarte grea pentru Stephen. El a declarat ca a jucat foarte bine, cel mai bine de la inceputul sezonului. Sincer sa fiu eu nu sunt de aceeasi parere. Nu cred ca a jucat foarte bine. A facut destul de multe greseli nefortate. A avut multe ratari la buzunarele de mijloc (nu doar astazi). Pe vremuri aceste lovituri erau "specialitatea" lui. Eu cred ca cel mai bun joc din acest sezon l-a facut in compania lui Ronnie la Welsh Open. Daca va juca si maine la fel cum a jucat astazi cred ca va avea probleme in fata lui Ding. Eu sper totusi ca maine va juca mai bine si va castiga. Smile



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 12:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

FINALA
( best of 17 )

Stephen Hendry - Ding Junhui 5-9
108(92)-2, 108(108)-20, 30-103(65), 86-8, 71(57)-0, 0-84(84), 31-63, 31-46, 11-109 (107), 61-1, 26-56, 30-79 (53), 34-102 (87), 0-106(103).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Dum 3 Apr 2005, 15:38, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 15:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asta mic e la un frame distanta de victorie !... Shocked



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 15:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Shocked



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 15:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E gata : o noua stea la Rasarit ...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 15:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wow! Chiar a castigat! Ce inseamna sa fi berbec! Laughing Laughing
Felicitari lui Ding!



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 15:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aura a scris:
Felicitari lui Ding!


Cuvenite. Meritate. FELICITARI, băiețaș !...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 15:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
E gata : o noua stea la Rasarit ...


Yep. Interesant va fi daca "micutzul" Ding va reushi sa continue ceea ce a inceput.
Oricum, in ciuda faptului ca l-a invins pe Stephen, imi imaginez ce bucurie trebuie sa fie in randurile publicului chinez. Asta da victorie. Si daca ar fi sa fiu putzin rautacioasa, este cu-atat mai importanta pentru Ding si poporul sau din cauza acelor declaratzii. Si ar fi fost interesant de vazut un meci intre Ronnie si Ding.
Eu una inca nu intzeleg cum de-a pierdut Stephen si imi pare rau, intr-adevar. Si daca am zis de acele declaratzii mai sus, ma refeream in special la ceea ce a tot spus Ronnie si la vreo doua dintre declaratziile lui Stephen. Si, da, am incercat sa gandesc logic, iar asta nu inseamna ca-l iubesc mai putzin pe Stephen sau ca-l apreciez mai putzin.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 16:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Primul invingator asiatic intr-un mare turneu dupa JAMES WATTANA, care a cistigat Openul Thailandei in 1994. * Primul dupa RONNIE ( 1993, UK Championship ) ca virsta a unui invingator de mare turneu - DING are cu doar 9 zile mai mult decit avea Ronnie atunci. * Primul jucator care sa cistige un turneu in care a intrat prin sistemul wildcard-urilor.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 17:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* STEPHEN : "Ding's a great talent. There's no doubt about that and what he's done in front of his home crowd is a real achievement. We'll wait to see what happens next season but if he can eventually break into the top 16 I'm sure he'll be there or thereabouts winning more tournaments in the future. I had a terrible run of the balls from 4-2 to 4-4 and tonight I didn't perform. I don't think I've ever found it more difficult to get position from one ball to the next. That was frustrating."

* DING : "I didn't feel under any pressure because I looked at it as a practice match to learn from Stephen. Winning this will give me a lot of confidence for next season and that's just what I needed because I've lost so many matches lately I should have won. I had a bit of luck in the afternoon session and tonight everything I did seemed to go right." Acestea au fost declaratiile date imediat dupa meci.

Mai tirziu, DING a mai spus ziaristilor : "It’s a great victory for me but there will be many more Chinese players in the future who perform well in the major tournaments. Playes such as Liang Wen Bo and Liu Song are at a similar level and they will learn much from playing in the UK, as I have done. When I was young I moved away from home to South China and I was taught by experienced players, so I must give thanks to them. I also want to thank all of those who have given me support this week. I didn’t feel any pressure today because I knew that I would learn a lot from Stephen Hendry as I have never played him before. I tried to treat it like a practice match. I think there was more pressure on Stephen. This season I have lost too many matches which I should have won. My main target for next season will be to get into the top 32. My father (Ding Wenjun) is worried that winning this tournament will affect my future, but I will keep my feet on the ground."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 19:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acum am apucat si eu sa vad meciul (cu intarziere de 2 ore, ce-i drept) dar m-am tinut departe de rezultat pana acum... cred ca este de prisos sa spun ca nu imi vine sa cred. Nu faptul ca Ding a jucat atat de bine, ci
1. faptu ca Hendry s-a pierdut atat de tare
2. faptul ca Ding a rezistat presiunii psihice de a castiga o finala

Abia asta merita consemnat. Forma este temporara, clasa este permanenta. (a inceput sa-mi placa vorba asta, si o spun cu atat mai multa placere cu cat in timp ce ma uitam cum 'croseteaza' Ding am cam inceput sa plang dupa Ronnie Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing ) Iar prin castigarea acestui meci, in atari conditii, Ding a demonstrat in prinmul rand foasrte multa clasa. Are intr-adevar stofa de mare jucator. Nu in sine calitatea jocului (care mai mut ca singur ca va varia dea lungul timpului) ci rezistenta psihica.

Ps: Ma, daca n-ar fi fost atatea persoane atat de respectabile, atat de riguroase si atat de britanice implicate in acest China Open, as fi zis ca victoria asta e facatura!!!!!! Laughing Laughing Laughing



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 19:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

* Shocked Confused Shocked Confused Shocked Confused Shocked Confused Shocked Confused Shocked Confused Shocked Confused Shocked Confused

* Noul TOP 16 : la RANKINGS !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 20:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru Hendry totul a luat-o la vale, dupa cum a zis, la 4-2. A fost, pe rand, (usor) iritat, apoi parca nu-i venea sa creada ce i se intampla, apoi intristat, furios pe sine, mohorat, afectand indiferenta si spre sfarsit de-a dreptul resemnat. Pentru ca in decursul ceremoniei de premiere sa devina stingher si "out of place".
Parca si ceremonia a fost putin balbaita. Oare nu se obisnuieste sa i se inmaneze intai finalistului trofeul? Stephen ramasese acolo singur si...cum sa spun?-cumva ignorat. Ce-o fi fost in sufletul lui... Sad In vreme ce toata sala exploda si Ding nu stia cum sa tina mai bine farfuria aia Smile.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 20:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poate sunt un pic rautaciosa, dar parca Ding incepe sa semene cu acel jucator perfect despre care s-a mai discutat pe un topic special! Am spus rautacioasa pentru ca mie nu mi-ar place sa existe un asemenea jucator.
Joaca foarte bine, greseste destul de rar, are un psihic de invidiat, nu se pierde in fata nimanui, este imperturbabil.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Dum 3 Apr 2005, 20:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

God'damn, woman! You're right! It's final: we're doomed! Slava cerului ca nu s-a calificat la CM!



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » China Open 2005 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 5 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community