Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 82, 83, 84, 85  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Campionatul mondial 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul mondial 2011 ?
Judd Trump
30%
 30%  [ 30 ]
Graeme Dott
0%
 0%  [ 0 ]
Ding Junhui
6%
 6%  [ 6 ]
Mark Selby
11%
 11%  [ 11 ]
Mark Williams
18%
 18%  [ 18 ]
Mark Allen
1%
 1%  [ 1 ]
Ronnie OSullivan
17%
 17%  [ 17 ]
John Higgins
14%
 14%  [ 14 ]
Voturi totale : 97

Autor Mesaj
generalcpcr
Vizitator





MesajTrimis: Lun 2 Mai 2011, 23:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fabulos, cita concentrare, cita pricepere, cit singe rece, bravo higgins!
desi am avut emotii, victoria lui s-a incadrat previziunilor mele.


Sus
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2011, 23:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sincer imi pare rau ca nu a castiga Trump, pentru ca este talentat, insa Higgins a jucat superb si a meritat din plin victoria!

Well done John! Well done Judd! Applause Applause Applause



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
costin_p



Data înscrierii: 02/Mai/2011
Mesaje: 8

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2011, 23:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mi-am dorit sa castige Trump, dar experienta lui Higgins si-a spus cuvantul. Merita pe deplin al 4-lea titlu de campion si cu siguranta il vom vedea in curand si pe Trump invingator in finala de la Crucible. Amandoi au jucat fabulos si au facut spectacol! Castigatori am fost si noi, ca am avut parte de un asemnea joc frumos Smile

PS: asta a fost primul meu mesaj, salut tuturor Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui costin_p Trimite mesaj privat
AeonsOfStrife
A super fan


Data înscrierii: 02/Mai/2010
Mesaje: 86
Locație: Wiener Neustadt

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2011, 23:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acum asteptam cu nerabdare "vorbulitele" fierbinti ce urmeaza a fi postate (sper Smile ). Pana una alta:
John e cel mai bun,
campion de-acum,
eu sunt extaziat,
caci el a castigat.
John se va bucura
iar eu ma voi culca.
Embarassed



_________________
Never say never.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AeonsOfStrife Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 2 Mai 2011, 23:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da... Nici nu am cuvinte.

Zile cu peripetii... Mi-a cazut si netul si am pierdut doua jocuri din ultima sesiune. A pierdut si Judd, a castigat si John... Ce ar fi de zis?

Am plans, am ras, am aplaudat... Fantastic acest Judd... Am inceput sa tin asa de mult la el ca nici nu imi vine sa cred si sper sa reusesc sa ma temperez. Ii doresc tot binele din lume si sper ca sezonul viitor sa ii aduca numeroase impliniri. Mai vor si altii trofeul, le mai doresc si altora trofeul, dar acum ca m-am linistit putin cu John Higgins si chiar daca vreau sa castige si Selby, la urmatorul turneu mondial voi merge pe un singur favorit (pe ideea fanilor lui Ronnie, numai ca favoritul meu va fi Judd). Frumoase atitudinile... Frumos cu totul.

M-am simtit onorata sa pot urmari o asemenea finala. Absolut onorata. Nu stiu exact cand mi-am mai dorit atat de tare sa urmaresc un meci (poate semifinalele de la acest turneu mondial si minunata finala de la Masters) si cand am mai fost cu tot sufletul atat de aproape de un meci (Probabil tot in cazul celor mentionate si, in plus, pe parcursul acestui turneu mondial am fost destul de mult alaturi de Judd cu multe ganduri. Pur si simplu nu pot sa ma opresc din a ma gandi la loviturile sale. Very Happy).

Si John... Ce ar fi de zis despre John... Din punctul meu de vedere este un jucator complet. A avut un sezon minunat (din punct de vedere al jocului), este un mare maestru al snookerului si tin sa ii multumesc pentru toate demonstratiile de snooker de cea mai inalta calitate.

M-am bucurat sa revad familia Higgins in arena si, daca nu ma insel, cuvintele pe care i le-a adresat mama sa la sfarsit au fost "He's here." Pentru mine au spus mai mult decat suficient.

Un sfarsit de turneu emotional, fantastic, alaturi de doi jucatori grozavi si o finala cum am visat (cum am visat eu Razz).

BRAVO, JOHN !!! Majoreta

BRAVO, JUDD !!! Majoreta

Mi-am recitit mesajul si mi se pare ca n-am zis nimic. Poate pentru ca ceea ce simt este mai presus de cuvinte si pentru ca am tinut cu amandoi (chiar daca uneori am mai scapat intr-o tabara sau in cealalta). Un alt meci care, in opinia mea, ar fi trebuit sa aiba doi invingatori... Dar, ma repet, sunt recunoscatoare pentru ca am avut sansa de a urmari o astfel de finala.

Si ca sa inchei, ca tot bat campii Razz, le doresc amandurora numai bine in urmatorul sezon competitional !


Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause Applause


P.S. Felicitari Aeons pentru pronostic ! Impresionant. Sper sa ne fii alaturi in continuare si sa ne mai impartasesti astfel de chestiuni, cat si altele. Razz



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
generalcpcr
Vizitator





MesajTrimis: Lun 2 Mai 2011, 23:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

la romani cam asa, la trei pasi noroc, la doua vorbe ghinion, daca s-ar face o statistica pe baza forumului acestuia ai crede ca snookerul e in exclusivitate consecinta ba a norocului, ba a ghinionului. da, conteaza si cele doua componente, dar nu in masura de a anula pregatirea jucatorilor, capacitatea lor de a realiza lovituri precise, de a dezvolta jocul, de a anticipa loviturile. nu e vina nimanui ca judd trump nu stie altceva (precizez, ma refer la cote inalte) decit sa ocheasca bile (e fantastic la asa ceva si, deloc intimplator, probabil, rodul antrenamentelor, al talentului etc.). nu e vina lui john higgins ca speculeaza ce i se ofera.


Sus
TLD
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2005
Mesaje: 145
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2011, 1:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Astept sa vad reluarile, si abia apoi o sa ma pronunt, editandu-mi postul, dar la prima vedere a rezultatului, nu pot sa zic decat ca ma bucura nespus ce s-a intamplat in a 2-a zi a finalei. Un mare bravo Higgins!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui TLD Trimite mesaj privat
tavy2008
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Aug/2008
Mesaje: 354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2011, 1:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am ratata ultima sesiune , din pacate mi-a fost foarte rau si inca mai imi este. Ma bucur pentru John, am zis inca de la inceputul turneului ca va castiga, are cel mai echilibrat joc si speculeaza orice mica sansa asa cum ar trebuie de altfel sa o faca orice jucator profesionist. Merita in totalitate acest trofeu.
Abia astept urmatorul sezon. Cred ca se vor petrece ceva schimbari prin clasament odata cu introducerea mai multor turnee. Pana la o noua regasire va doresc toate cele bune si cel mai important - SA INDRAGIM SNOOKER-UL, e un sport minunat indiferent cine castiga !!! Majoreta Majoreta Majoreta



_________________
/STEPHEN LEE/
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2011, German Masters 2012, Haikou World Open 2012, Shanghai Masters 2012, Welsh Open 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tavy2008 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2011, 9:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu tin sa ii multumesc lui JUDD pentru tot ce a facut in ultimile 6 saptamani.In definitiv,la ultimile 2 turnee,a jucat ambele FINALE,si au fost ambele superbe,pentru ca jocul sau le face sa fie asa.Iar in finala asta,chiar a fost incantator,si nu e nici o rusine,cand joci 33 de frameuri din 35,intr-0 finala de Mondial in compania lui Higgins, la nici 22 de ani.

Cat despre John,il felicit,dar am mai scris inca dinainte de a incepe Mondialul ca va fi noul campion,eu fiind unul dintre aceia ce il considera cel mai complet jucator.

Asadar,

MULTUMESC JUDD !!!

Applause Notworthy Applause Notworthy Applause Notworthy Applause Notworthy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2011, 10:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

dincolo de norocul lui Higgins ramane faptul ca Trump are destule deficiente in joc: desi are niste lovituri fantastice nu totdeauna obtine cele mai bune pozitii la bila alba, la loviturile de siguranta iarasi mai are de lucrat; a incercat intr-unu din ultimele frame-uri sa obtina snooker la bila roz si in cele cateva incercari n-a fost nici macar aproape de a-l obtine ...
dar cu talentul sau si ceva munca sper sa-l vedem mai des de acum inainte prin fazele finale ale turneelor Laughing
bravo Trump
bravo si Higgins desi pe mine personal nu m-a impresionat... are un stil de joc care pur si simplu nu-mi place, nu-mi place nici pozitia la masa, nici felul de a lovi si nici limba aia pe care o tine mereu afara cand ii ies loviturile Rolling Eyes



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2011, 10:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

FELICITARI JOHN!
BRAVO TRUMP!
A FOST O FINALA FRUMOASA,MULTUMIM PT SPECTACOL!



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2011, 10:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-am scapat mai nimic din acest CM si pot spune dupa opinia mea ca Higgins a fost cel mai consistent in joc. A profitat la maxim de toate oportunitatile oferite ,s-a concentrat atunci cand a trebuit,a ratat destul de putin.

O finala extraordinara datorata si jocului impresionant al lui Judd. Este foarte ,foarte bun si in mare forma in ultimele luni. Performante mari obtinute in fata unor jucatori mult mai experimentati.

Totusi,ca sa vedeti ca Higgins a meritat victoria ,uitati-va pe cine ainvins la acest CM.

Imi pare rau pentru Ronnie ,Selby si Ding. Poate meritau mai mult.

Pacat ca s-a terminat,dar raman cu o amintire extraordinara despre aceasta finala.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2011, 10:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A fost o finala de nota 10, extraordinara, iar dupa penultima lovitura, Higgins, a aratat de ce merita el, si nu Judd, acest titlu Applause!
Trump a ratat foarte multe lovituri importante, dar are o lovitura de distanta, de te lasa cu gura cascata Applause. Le urez, amandurora in sezonul ce vine, mult succes Majoreta !

PS: Flelicitari, ste_fan_snooker, pentru victoria Oscue Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013


Ultima modificare efectuată Shcarmens la Mar 3 Mai 2011, 11:02, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
Sch
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Ian/2006
Mesaje: 119
Locație: Belgia

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2011, 11:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu ma pot abtine sa nu postez si eu cateva cuvinte...Smile

In primul rand il felicit pe John! Cred, si eu, ca e "cel mai complet" jucator din zilele noastre. Si mai cred ca nu va ramane la patru titluri:)

Pe Judd insa il felicit si mai mult! Mi-a placut absolut tot ce a facut in ultimele doua saptamani. De cele mai multe ori un jucator (mai ales unul asa tanar ca el) nu reuseste sa fie atat de constant intr-un turneu (lung de campionat mondial). Cu atat mai mult am tinut cu el in finala.

Acum ca s-a terminat...nu pot decat sa astept anul urmator pentru a vedea ce reusesc cei doi. Si as vrea sa-l adaug pe scurta mea lista si pe Ronnie:)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Sch Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 3 Mai 2011, 11:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tare-mi face plăcere să-ți spun "bine ai revenit", Sch ! Very Happy Sper să-ți facă și ție plăcere să dai mai des pe-aici, ca să nu-ți mai simt lipsa. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Campionatul mondial 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 82, 83, 84, 85  Următoare
Pagina 83 din 85

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community