Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Ciclism
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 11 Mai 2011, 12:21    Titlul subiectului: Ciclism Răspunde cu citat (quote)

Am creat acest topic, in principal, pentru ai aduce un omagiu talentatului ciclist, WOUTER WEYLANDT, care a plecat dintre noi mult prea repede, la doar 26 de ani. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 12 Mai 2011, 6:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA!
Groaznic accidentul!
Omagiul adus de colegii din IL GIRO prin neutralizarea etapei a fost extraordinar.Un tribut adus acestui tanar ciclist care i-a parasit si ne-a parasit mult prea devreme!Marea Familie a acestui sport este alaturi in aceste clipe triste.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 12 Mai 2011, 9:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

danacateia a scris:
Omagiul adus de colegii din IL GIRO prin neutralizarea etapei a fost extraordinar.


Intradeva, a fost foarte impresionant finish-ul acelei etape! Bietul belgian, in 2010 a castigat etapa a III-a din Il Giro, iar in acest an isi pierde viata in aceasi etapa, din turul Italiei.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 14 Mai 2011, 8:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Finis-ul de care spuneam:
http://uk.eurosport.yahoo.com/110510/59/3oe86.html
Victoria de etapa din mai anul trecut:
http://uk.eurosport.yahoo.com/110509/59/3odab.html
O ultima amintire din il giro:
http://d.yimg.com/i//ng/sp/eurosport/20110510/25/b8bc87ce2704e1a4e47cb65e2ee9c630.jpg
Si un mesaj de suflet:
http://uk.eurosport.yahoo.com/110511/59/3ofcr.html



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 14 Mai 2011, 18:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Contador și-a arătat colții, iar mâine... avem Etna.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 14 Mai 2011, 22:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:
Contador și-a arătat colții, iar mâine... avem Etna.


Din pacate eu nu am vazut etapa de astazi. Ce pacat, cred ca a fost foarte interesant, de fapt nu "cred" sunt sigura. Crying or Very sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 14 Mai 2011, 22:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nici eu nu am prins etapa de astazi, sper sa vad maine ce se va intampla pe Etna. Smile Cum favoritul meu, Cadel Evans, nu participa la acest tur ii voi sustine pentru victoria finala pe Vincezo Nibali si Michele Scarponi. De fapt tin cu oricine ii poate pune probleme lui Contador. Twisted Evil Sau trebuia sa spun Clenbutador? Wink Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 15 Mai 2011, 7:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nici favoritul meu Andy nu participa Crying or Very sad asa incat Nibali mai are un sustinator ,a si sa nu-l uit pe Cavendish!
pentru shcarmens si nu numai:
http://www.gazzetta.it/Speciali/Giroditalia/2011/it/highlights_tappa.shtml?t=08&lang=it



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 15 Mai 2011, 9:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

danacateia a scris:
Nici favoritul meu Andy nu participa Crying or Very sad asa incat Nibali mai are un sustinator ,a si sa nu-l uit pe Cavendish!
pentru shcarmens si nu numai:
http://www.gazzetta.it/Speciali/Giroditalia/2011/it/highlights_tappa.shtml?t=08&lang=it


Esti foarte draguta, Dana, spectaculoasa etapa! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 15 Mai 2011, 10:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Reactii dupa etapa de ieri

Oscar Gatto:
“Care a fost reacția mea inițială? Dacă se apropie de mine, îl zdrobesc. M-am uitat în urmă de patru ori, iar prima dată nu am văzut pe nimeni. A doua oară am observat un tricou al lui Saxo Bank, dar mi-am spus că nu poate fi Contador. Când m-am uitat din nou mi-am dat seama că el este. În acel moment mi-am spus <Du>. Apoi, după ce am mai privit o dată, mi-am dat seama că voi câștiga. Faptul că Alberto Contador s-a aflat în urmărirea mea aduce un plus de importanță acestei victorii.”

Alberto Contador:
“Știam că va fi dificil, dar și că pot obține un mic avantaj. Echipa a făcut o muncă extraordinară și m-a protejat tot timpul în față. Am obținut câteva secunde și niște bonificații, pentru care mă bucur. Vom vedea ce se va întâmpla mâine."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 15 Mai 2011, 13:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

danacateia a scris:

http://www.gazzetta.it/Speciali/Giroditalia/2011/it/highlights_tappa.shtml?t=08&lang=it

Și în engleză (pentru că îmi place accentul): http://www.gazzetta.it/Speciali/Giroditalia/2011/it/highlights_tappa.shtml?t=08&lang=en. Wink

L.E. (după finalul etapei de astăzi): Ce demonstrație de forță - Alberto a câștigat cel puțin 1 minut și 10 secunde, și a fost doar primul glonț! Eu zic să oprească cursa și să ofere premiile pentru că este clar că tricoul roz este al lui Contador anul acesta; numai dacă nu se întâmplă ceva neașteptat.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 15 Mai 2011, 23:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda, s-a cam incheiat Turul. Rolling Eyes Bietul Scarponi, nici macar un kilometru nu a putut sa se tina dupa Contador. Laughing Oricum, Nibali si toti ceilalti ar face bine sa traga tare pentru locul 2 pentru ca nu se stie niciodata. Wink

*Cei din regia de la Paris au reusit din nou sa ma scoata din sarite. Evil or Very Mad Cum sa transmiti doar 20 km dintr-o etapa atat de importanta? Angry Bine, daca se intersectau cu un meci de snooker, probabil ar fi transmis de la inceput. Twisted Evil Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 16 Mai 2011, 6:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte frumoasa victoria lui Contador!
Eu am inrosit telecomanda tot dand pe eurosport sa vad cand trec pe ciclism si cand in sfarsit au dat au mai fost si o groaza de reclame si fara premiere.
Nu stiu ce sa zic decat pacat pentru fanii ciclisti!
Dimineata pe la 6 era in reluare ,dar cine se mai uita la ora aia la televizor?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 19 Mai 2011, 7:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

John Gadret a castigat etapa a 11-a dupa un atac fabulos in ultimul km. Francezul i-a dedicat prima sa victorie intr-un mare tur lui Wouter Weylandt, ale carui funeralii au avut loc ieri. Crying or Very sad Crying or Very sad

*Astazi va fi probabil ultima etapa in care sprinterii vor avea sanse...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 19 Mai 2011, 9:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si din nou nu am prin etapa Angry, asta este, ma uit la reluare. Dar poate prind etapa de astazi!

Si, da, intradevar este, cam, ultima sansa pentru sprintari.

Apropo, cam tarziu vine victoria lui John Gadret, dar conform zicalei: "Mai bine mai tarziu decat niciodata".



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 1 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community