Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Premier League 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 23 Mai 2011, 15:29    Titlul subiectului: Discuții Răspunde cu citat (quote)

Schimbări majore în format. De fapt, numele competiției a fost păstrat mai mult de dragul tradiției, pentru că nu prea mai e vorba de a se juca în sistem „ligă”. Trebuie spus că Liga a fost mereu unul dintre cei mai dragi „copii” snookeristici ai lui Barry Hearn, iar „tăticul” ei a „răsfățat-o” cu bonusuri generoase și statut special, ultraelitist. Până acum, Barry plătea totul, de la închirierea arenelor până la premiile foarte consistente date jucătorilor. Dar promisiunea lui a fost să adauge cât mai multe turnee la circuitul profesionist și din acest motiv a introdus aici și Liga. Din câte am înțeles, a făcut-o cu o oarecare strângere de inimă și cu gândul de a o relua, în formatul cunoscut, peste unul sau două sezoane, când calendarul competițional va fi încă și mai bogat.

În sezonul de față, Liga își păstrează statutul elitist (jucătorii invitați sunt exclusiv câștigătorii de turnee), dar are un format mai complex, păstrând elemente din cel vechi, dar adăugând și altele de natură să sporească dificultatea.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 23 Mai 2011, 23:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doar o părere personală - cred că break-ul maxim (în actualele condiții) merita mai mulți bănuți, să spunem 80-100 de mii de lire. Smile



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 24 Mai 2011, 7:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu sunt fericit ca ,pe langa Ronnie, ii voi vedea in Liga si pe Jimmy si Matthew. Very Happy Very Happy De schimbarea formatului nu stiu ce sa zic, mi-ar fi placut sa ramana ca pana acum dar probabil ar fi fost greu in conditiile noului calendar...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Vin 27 Mai 2011, 18:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Premier League - un fel de Snooker Shoot-Out cu mai multe frame-uri... Nu e rău, deși nu-mi place ideea de "ball in hand" în snooker. E doar o chestie de gust, nimic mai mult. Și mai ales că frame-ul decisiv se joacă la foc automat... o să iasă cu multă adrenalină. E mai mult pentru spectacol... dar nu cred că vor exista realizări tehnice și tactice prea importante în asemenea condiții. Adică, nu-mi doresc să văd meciuri din acelea în care există jucători mai înceți, dar nici să jucăm din instinct... că pot face față câțiva jucători mai rapizi, dar mai sunt și oameni care au nevoie să se așeze mai bine pe lovitură... să ma calculeze o dată unghiul etc. Unde mai pui că poate și cei rapizi pot să realizeze când s-au așezat pe lovitură că nu aia e poziția corectă și... puțini reușesc să se corecteze chiar acolo pe lovitură... Și la nivelul ăsta poți să piezi pentru că ai greșit un astfel de atac.

Ce e cu regula de "time out"? Mi s-a părut că nu am citit nimic în acest sens. Câte astfel de posibilități sunt pe meci? sau a fost eliminată regula asta? Cred că o să ne distrăm copios... vara asta până la toamnă tot o să avem de ce râde. Smile Mai ales în frame-urile decisive... Smile



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
emtix



Data înscrierii: 29/Mai/2011
Mesaje: 7

MesajTrimis: Dum 29 Mai 2011, 13:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

trebuie premiat mult mai mult break ul maxim
este o frumusete si atat de rar de vazut
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui emtix Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 18 Aug 2011, 21:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Streaming Arrow http://www.dart1801.blogspot.com/



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 18 Aug 2011, 21:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte frumoasa inchiderea de masa a lui John, si totodata break-ul de 105 puncte Applause !

P.S. Multumesc mult pentru link, Clara!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 18 Aug 2011, 21:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Variantă de streaming Arrow http://www.hitsports.net/2011/07/ch-02.html



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Joi 18 Aug 2011, 23:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu-mi place noul format, dar mă bucur pentru evoluția lui Matthew. Sper să-l vedem într-o astfel de dispoziție în cât mai multe turnee.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)


Ultima modificare efectuată de către mircea22 la Vin 2 Sep 2011, 23:06, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 18 Aug 2011, 23:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVO MATTHEW, frumoase victorii Applause Applause Applause !!!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 1 Sep 2011, 20:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Streaming Arrow http://www.sportlemon.tv/v-2/8/188/v-298839.html



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 1 Sep 2011, 23:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-ar putea crede ca e dovada de "strugurii sunt acri" din partea mea, dar imi asum riscul.
Lag la snooker?
Ball in hand la faulturi?
Bine ca n-au pictat bila alba cu picatele.

Una e cand citesti regulile, alta e cand le si vezi in aplicare. Ce urat! Hibrid nacajit intre snooker si pool. Ca treaba aia amuzanta pret de 10 minute, arbitrata de Michaela. Power Snooker sau asa ceva.

Singurul lucru bun din tot formatul asta nou mi se pare echipa marita de jucatori. In rest... cah!

Ah, Jimmy promovandu-si turneul de seniori. Si Ronnie Wood, cu freza neshimbata de 30 de ani, amintind de meciurile "in dusmanie" intre Jimmy si Ronnie, de la el de acasa. Ce vremuri, taica, ce vremuri, frame-ul si sutarul...(dupa cum zice la cartea lui Ronson... Razz )


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 22 Sep 2011, 21:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Streaming Arrow http://mypremium.tv/ click pe Sky Sports 2



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 29 Sep 2011, 20:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Arrow http://www.sportlemon.tv/v-2/10/108/v-310845.html

sau

Arrow http://www.sportlemon.tv/v-2/10/108/v-310850.html



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Lun 3 Oct 2011, 21:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Premier League este o combinatie intre snooker si biliard Angry dar e un avantaj:breakul maxim poate sa fie realizat mai usor .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Premier League 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 1 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community