Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Calificările pentru Main Tour : Q School
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Mie 25 Mai 2011, 22:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

deci in Q school..poate participa oricine din lume..daca are 1000 lire sterline si aprobarea oricarei federatii din lume?(federatiei romane de biliard in cazul nostru) ?sau numai anumitor federatii ? am inteles bine Dna Clara?

Multumesc anticipat !


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 25 Mai 2011, 23:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, absolut oricine, cu aprobarea federației de specialitate – în cazul unui jucător român, cu aprobarea Federației Române de Snooker.

"Clara", Sentence. Pe "Doamna Clara" o lăsăm în istorie și în literatură (Vlaicu Vodă, piesa lui Alexandru Davila). Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 27 Mai 2011, 11:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bafta lui Jason Tart să ajungă în șaisprezecimi fără să joace nici măcar un singur meci din Q 3 ! În prima rundă, nepoțelul prin alianță al lui Stephen Hendry avea de jucat cu Yu Delu (retras ca wildcard în MT), iar în a doua rundă, ar fi trebuit să joace fie cu Tian Pengfei (și el deja calificat prin Q 2), fie cu Rune Kampe, care a renunțat să mai participe. Laughing

Toată ziua de ieri, site-ul oficial worldsnooker.com a anunțat un rezultat greșit : în meciul pakistanezului Shahram Changezi cu Sydney Wilson, îl dăduseră ca învingător pe englez !... Rolling Eyes



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 28 Mai 2011, 16:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cat a trebuit David Gilbert sa se chinuie pana sa se recalifice in Main Tour.Dupa ce a pierdut meciul calificator in primele doua Q School a reusit sa se califice la ultimul turneu. Nu as fi vrut sa fiu in pielea lui daca pierdeam si astazi. Laughing



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 28 Mai 2011, 22:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbulițele calificaților Q 3

Reveniții

. . Kurt Maflin : „Sunt în al nouălea cer ! Azi, presiunea a fost mai mare fiindcă era vorba de ultimul turneu, dar am jucat bine și n-am avut emoții. În sezonul trecut, m-am calificat în fazele finale ale Openului Chinei și am făcut un break maxim într-unul dintre PTC-uri, dar în afară de aceste două realizări, nimic nu mi-a mers bine. Sper că în noul sezon o să am rezultate mai bune. Pentru mine care stau în Norvegia, e mult mai greu decât pentru ceilalți mai ales fiindcă nu am cu cine să mă antrenez. De aceea vin aici, în Anglia, cu patru-cinci zile înainte de fiecare turneu. Prietena mea e însă acolo – suntem împreună de zece ani și avem un băiețel. Mă gândesc foarte serios că, pentru cariera mea, ar fi cazul să stau aici tot timpul, dar asta e o hotărâre pe care n-o pot lua fără ca mai întâi s-o discut cu familia mea, după ce mă întorc în Norvegia.”

. . David Gilbert : „În sferturile primului turneu, l-am condus pe Robin Hull cu 3-1 și eram gata să câștig, dar am prins un kick și am ratat lovitura la bila galbenă. Am fost la 30 de secunde de calificare numai că, 20 de minute mai târziu, am pierdut meciul. Am fost distrus. Am pierdut și sferturile celui de-al doilea turneu, în fața lui Tian Pengfei, dar n-am mai fost demoralizat fiindcă nu jucasem prea bine și-mi dădeam seama de asta. Acum, la al treilea turneu, am simțit că jocul îmi merge și că am și concentrarea de care e nevoie – de exemplu, ieri, în meciul cu Bobby Cruickshanks, deși am fost condus cu 3-1, am câștigat trei frame-uri la rând și am răsturnat scorul.

În ultimii doi ani, am avut o problemă de atitudine : ajunsesem să cred că pot să merg la sigur – aproape că nu mă mai antrenam, nici la turneele PTC nu m-am mai dus... Am muncit la ferma lui tata, la cartofi, 16-18 ore pe zi. Nu că m-ar fi obligat el. Am crezut că pot să fac și una și alta. Pentru antrenament, păstram câte două ore pe săptămână în timp ce alți jucători se pregătesc și câte zece ore pe zi ! Până când am ajuns să-mi pierd locul în Main Tour. Abia atunci m-am trezit. Am înțeles cât de tare iubesc snookerul și cât de mult doresc să mai am o șansă în care să dau într-adevăr totul. În sezonul ăsta, o să mă înscriu la toate turneele mai ales că, așa cum stau acum lucrurile cu clasamentul, rezultatele bune se văd repede și putem urca pe un loc mai bun în cursul aceluiași sezon. Gata cu ferma ! De-acum încolo, nu mă mai ocup decât de snooker !”


Debutanții

. . Stuart Carrington : „Visul meu a fost întotdeauna să devin jucător profesionist și acum mi l-am împlinit ! Încă mi-e greu să cred că e adevărat, fiindcă mi s-a mai întâmplat de câteva ori să fiu foarte aproape. De exemplu, în 2009, când am ratat primul loc din clasamentul național al Angliei. Dacă aș mai fi câștigat atunci câteva frame-uri... Primul s-a clasat Jimmy Robertson. Săptămâna asta, m-am simțit bine și mi-am păstrat o stare pozitivă. De mult n-am mai jucat atât de bine ! Sper să fiu în revenire de formă și să câștig cât mai multe meciuri din noul sezon. Deocamdată, obiectivul e rămânerea în Main Tour – de urcarea mai sus de locul 64 o să mă ocup în sezonul următor.”

. . Adam Duffy : „Încă nu m-am dezmeticit ! După ce, în 2009, am primit bursa Paul Hunter, a urmat un an prost, cu cădere de formă și lipsă de motivație, dar, în ultima vreme, am muncit mult și acum se văd rezultatele. Cred că, săptămâna asta, am avut și puțin noroc : în cel de-al doilea meci, Stephen Rowlings mă conducea cu 3-1 și nu jucam prea bine fiindcă aveam probleme cu pastila tacului. I-am furat încă un frame după care meciul a fost oprit pentru că depășisem ora stabilită și trebuia să eliberăm masa. M-am dus acasă, mi-am înlocuit pastila și apoi am trecut și pe la Del Hill, care mi-a dat câteva sfaturi bune. Pe urmă, când meciul a fost reluat, n-am mai ratat nici măcar o lovitură. Stau aproape de Academie așa că, dac-o fi să joc și la Campionatul mondial, o să vină o grămadă de prieteni să mă susțină ! Dar, deocamdată, principalul meu obiectiv e să intru în Top 64. Acum, abia aștept să mă duc la Londra. Judd și cu mine suntem prieteni buni și vreau să ne antrenăm un pic împreună. Sper ca sezonul ăsta să joc cu el și într-un meci oficial !”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 28 Mai 2011, 23:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur ca David Gilbert a prins un loc in MT. Very Happy Merita cu prisosinta acest lucru mai ales ca a ajuns in sferturi la toate cele 3 evenimente. Rolling Eyes In schimb, David Gray iarasi s-a impiedicat la ultimul meci. Crying or Very sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Calificările pentru Main Tour : Q School Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community