Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Cupa mondială 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Sâm 16 Iul 2011, 9:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wow... O'Brien revine in joc dupa ce a avut nevoie de 5 snookere... Sa vedem daca se va si impune... totusi nu cred. Oricum, de apreciat efortul.

l.e. : Liang cred ca e cu nervii la pamant... Laughing



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 16 Iul 2011, 10:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dragul de Liang ! Țin foarte mult la el și nu numai fiindcă e unul dintre jucătorii care mă binedispun prin simpla lor prezență (faimoasa intrare ratată de la Crucible 2008). Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Sâm 16 Iul 2011, 10:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, acea intrare m-a amuzat si pe mine cand am vazut-o pentru prima oara in filmuletul asta. Smile Nu-i sunt fan, mai ales ca nu l-am vazut prea des evoluand... dar pot sa zic ca are o figura interesanta cand se concentreaza pe executarea loviturilor... Laughing

Revenind on : Se pare, China va merge mai departe. Frame-ul 2 a fost cel mai interesant. Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Sâm 16 Iul 2011, 18:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doamne, n-am vazut mai nimic nici din Wuxi clasic, nici din Cupa Mondiala Crying or Very sad Noroc cu Clara si cu toti prietenii de pe aici. Nici cu Openul Australiei n-o sa stau mai bine. Crying or Very sad Foarte frumos filmuletul, Redboy Laughing
Am vazut ca pe Higgins l-a batut si cine a vrut si cine n-a vrut, se pare ca nu este prea in forma, dar surpriza mi se pare eliminarea Angliei de catre Hong-Kong. In fine cum n-am vazut prea multe, e bine sa nu-mi dau prea mult cu parerea. Crying or Very sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 16 Iul 2011, 23:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte frumos clipul ! Ma bucur ca l-am revazut. Very Happy

+

E foarte tare ca sunt atatea turnee, dar multi par (si vor fi) nauciti de calatoria intre Thailanda si Australia si UK - Australia (am retinut ca Jan Verhaas, spre exemplu, trebuia sa faca foarte multe escale si intr-un final a ajuns si fara bagaj -pentru moment, desigur. Bine, Jan parca pleca din UK, distanta fiind dubla. Si recunosc ca nu am urmarit Cupa Mondiala, drept urmare nu stiu cine a arbitrat, dar imi dau si eu cu parerea, lol).

Nu stiu cum se vor deplasa jucatorii in timp util (probabil vor fi programate meciurile bine), dar s-ar putea sa fie cu cantec acest Open al Australiei, pe fond de oboseala si altele (chiar daca sunt obisnuiti cu deplasarile).

Gould spunea acum ceva vreme ca treaba fusului orar este foarte problematica pentru el, din perspectiva somnului... Si ma gandesc cum o fi, dupa ce ca e problematica treaba pentru oricine (aproximativ), sa mai vii si dupa ce ai tras un turneu intreg (chiar daca nu unul foarte greu si chiar daca aceasta tragere poate fi considerata si o incalzire, ea tot contribuie la oboseala).



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 17 Iul 2011, 10:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Legat de filmulet... Recunosc ca tot de pe forumul asta l-am accesat si eu in urma cu ceva timp.

Cat despre semifinala... Wow, 3-1 si urmeaza Ding cu Stevens... Ar fi ceva sa mearga in finala China. E clar favorita acum.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Dum 17 Iul 2011, 10:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acum am auzit pe eurosport ca, Cupa propriu zisa are 50 cm inaltime, este din aur toata si valoreaza peste 24.000 lire sterline. Tare..nu?Smile


Sus
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1197
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 17 Iul 2011, 13:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Dragul de Liang ! Țin foarte mult la el și nu numai fiindcă e unul dintre jucătorii care mă binedispun prin simpla lor prezență (faimoasa intrare ratată de la Crucible 2008). Very Happy

Intrarea ca intrarea, dar acea fază din meciul cu Joe (când s-a așezat cuminte pe scaun deși reușise să introducă o bilă roșie) rămâne antologică... Smile

On-topic: Am văzut doar primul meci (frame) din meciul China vs Țara Galilor - mare ghinion a avut Mark (de fapt voiam să spun că a riscat inutil).


L.E.
Citat:

110 Irlanda de Nord (Mark Allen & Gerard Greene)

Pentru cine se va pune acest sutar în statistici? Smile



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 17 Iul 2011, 19:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După câte știu eu, există o statistică separată a breakurilor echipelor. Trebuie să-i trimit un e-mail unui prieten statistician.

Felicitări lui Ding și lui Liang ! Foarte bine jucat + foarte bun spirit de echipă !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 17 Iul 2011, 19:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo China ! Bravo Ding & Liang !

Foarte interesant turneu... Si ma refer in principiu la sistemul de joc inedit. Cel putin, sistemul de dublu, cu executarea alternativa a loviturilor, e genial... cu ocazia asta am vazut si noi mai multe zambete la masa de snooker. Ar fi mers parca sa se dispute an de an un astfel de turneu... Dar, e bine oricum.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Dum 17 Iul 2011, 19:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pt snooker ca sport este foarte bine ca China a devenit campioana mondiala la echipe. Cererea pt snooker se va mari considerabil. Felicitari China!


Sus
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 18 Iul 2011, 8:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu cred ca cei doi chinezi au format cea mai omogena echipa pe tot parcursul turneului, au demonstrat ca meritau victoria cu un joc foarte bun (in special la dublu) si au castigat ! Bravo China Applause



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 18 Iul 2011, 11:54    Titlul subiectului: INTERESANT Răspunde cu citat (quote)

Extrem de interesantă această "Cupa Davis" a Snooker-ului.
Mie unul mi-a plăcut foarte, mai ales că 3 din cel 3 favorite ale mele au intrat în semifinale,
nu pot spune însă același lucru însă despre punctaj.
Mi-a plăcut și că profesioniștii în frunte cu Higgins au luat bătaie de la amatori de 15 ani și nu numai
Punctajul nu mi se pare echitabil. De ce?
Luați vă rog în considerare situația din clasamentul grupei C unde pe ultimul loc s-a clasat echipa Braziliei cu una bucată victorie,
iar pe penultimul cea a Belgiei cu niet Smile victorii.
Cu alte cuvinte contează mai mult "framerajul" decât victoria!!!!

În altă ordine de idei nu ar fi interesant ca Barry Hearn așa inovator cum e,
să propună și un turneu cu bilele interschimbate?
În locul bilei negre să fie cea galbenă, în locul celei roz să fie cea verde șamd.
Atunci să vezi rezultate! Smile

Bine măcar că au intrat în finală echipe ce meritau asta, dacă intra Irlanda sau Hong Kong, nici că mă mai uitam,
asta nu pentru că nu i-aș simpatiza pe unii sau pe ceilalți dar prea au obținut calificarea în ultimul moment obținând EGZACT câte puncte aveau nevoie!!!
Vouă nu vi s-a părut puțintel, doar puțintel ciudat?
Nu dau cu bâta, întreb doar.
Îmi pare rău să fac asta, mai ales după scandalul Higgins și cu atât mai mult cu cât Mark Wiliams este unul din favoriții mei.

A câștigat China meritat zic eu chiar dacă Irlanda de Nord a fost și aceasta redutabilă pe tot parcursul turneului.
Au fost și singurii (cred)care au realizat un century la dublu, dar au avut totuși o înfrângere. China a dat nana la toți.

Și de data asta Eurosport ne-a dat șansa să ne aducem aminte de cele mai porcoase înjurături și cele mai negre blesteme! Smile
Sunt tare curios de ce se mai dau mari că vor difuza 19 NOUĂSPREZECE turnee (și li se umple gura cînd spun asta),
dacă în timpul jocului ne taie "macaroana" și ne mai dă și finala trunchiată, asta ca să difuzeze în reluare bineînțeles, un turneu obscur de rugby.
Îmi place rugby, muuuult mai mult decât jocul cela cu bășica, iar rugby-știi nu sunt maneliști sau plini de figuri gratuite.
Mai mult, nici măcar nu ne dă înregistrarea integrală, sau cel puțin comentatorul nu ne-a anunțat despre așa ceva. Poate e secret! Smile
Dacă cineva știe cum am putea să le facem eficient o jalbă, o semnez.
Deocamdată ... RUȘINE EUROSPORT!!!



_________________
I want to be smarter than ... yesterday.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Lun 18 Iul 2011, 13:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

dap..enervant ca nu au dat finala integral....si ce m-a suparat pe mine foarte tare..partea cu premierea..care dura vreo 5-10 min...care e cea mai frumoasa dupa un event atat de frumos , lung si greu. Dar pana la urma ..bine ca au dat ce au dat..si ca vor fi mult mai multe turnee de acum incolo televizate. E un lucru bun macar ca dau cat dau. Oricum premierea dupa finala ar trebui sa o dea la orice concurs..pt ca acolo vezi presiunea care s-a adunat de-a lungul eventului..si uneori si lacrimi..si izbucniri in lacrimi si cuvinte frumoase si probleme, cupa ridicata deasupra capului si incununarea succesului unui om care a luptat impotriva tuturor sau a restului de playeri:). Nu mai tin minte exact dar izbucnirea in lacrimi a lui Higgins acum ceva timp..cand prezentatorul a vb despre tatal lui care a murit..si venirea sotiei si copiilor langa el..l-au facut pur si simplu intr-o secunda sa ii dea lacrimile brusc. Mie mi s-a parut foarte emotionant. Si asta inseamna televiziune pana la urma.Smile


Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Cupa mondială 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5
Pagina 5 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community