Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul Australiei
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Sâm 16 Iul 2011, 19:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asta-i buna! Oare de ce presimteam ca asa va fi? Crying or Very sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Mihai_112
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Dec/2010
Mesaje: 195
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 16 Iul 2011, 21:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La turneul Openul Australiei 2011 ,nu se face premiul Oscue Sad ?



_________________
GO MARK ALLEN!!!!!!!!!!!!!!!
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihai_112 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 17 Iul 2011, 6:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se pare ca Ronny a facut cale intoarsa dupa ce a ajuns la Bangkok, de unde ar fi trebuit sa plece spre Melbourne,dar durerile de gat si de spate l-au determinat sa se intoarca in Marea Britanie Crying or Very sad .
Chiar ma gandeam ca are o fobie cu China si eram curioasa cat va "rezista" in Australia din pacate nici macar nu se va prezenta ,asa ca norocosul Dale va juca in primul meci cu australianul Steve Mifsud, care nu se astepta la asta! Shocked
Am citit astazi din "Jurnalul lui Andrew Higginson"-http://www.worldsnooker.com/page/blogsarticle/0,,13165~2212645,00.html
in care face referiri la cat de greu este sa participi la turnee aflate la multe ore de zbor (11-12ore,China;aproape o zi intreaga, Melbourne) ,dar ca nu se va lasa deranjat de acest fapt, desi timpul de acomodare va fi scurt(sambata ajunge la Melbourne, iar luni joaca cu Shaun Murphy).Pentru lunga calatorie cu avionul este pregatit:se va amuza cu vizionarea de filme ,va asculta muzica la iPod-ul sau si va lua o pereche de carti de citit .Despre preferintele sale muzicale spune ca ii plac:Coldplay, Tears for Fears, The Killers ,Dizzee Rasca, Stone Roses si Stellify (pe care si Ronnie O'Sullivan ii asculta) ,iar in materie de citit ii plac cartile cu crime,gangsteri ,criminali si criminali in serie ,ultima carte de acest gen pe care a citit-o a fost Cocky despre Curtis Warren, un gangster din Liverpool.
Higginson spune ca indiferent ce va face in turneu, va mai ramane cateva zile pentru a vizita aceasta parte a lumii( impreuna cu Marcus Campbell și Stephen Maguire). Visul sau a fost sa calatoreasca in lume pentru a juca snooker.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 18 Iul 2011, 13:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

danacateia a scris:
[...]in care face referiri la cat de greu este sa participi la turnee aflate la multe ore de zbor (11-12ore,China;aproape o zi intreaga, Melbourne) ,dar ca nu se va lasa deranjat de acest fapt[...]

Bine face că nu se lasă deranjat ! Că, altfel, cam multe mofturi la ditamai bărbații & sportivii în toată hirea ! Că doar nu-s niște țugulani de la Cocârlații-din-Vale, care n-au făcut în viața lor drum mai lung decât pân’ la Cocârlații-din-Deal, unde-s secția de votare & crâșma comunală ! Sunt oameni umblați, snookerul se jetset-izează, ia să mă mai lase cu fasoanele de don’șoare fragile & nehurducabile în aterizări ceva mai dure și în schimbări de fus orar, de-a lungul + latul lumii ! Eeeee ! Rolling Eyes Twisted Evil Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Lun 18 Iul 2011, 14:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
danacateia a scris:
[...]in care face referiri la cat de greu este sa participi la turnee aflate la multe ore de zbor (11-12ore,China;aproape o zi intreaga, Melbourne) ,dar ca nu se va lasa deranjat de acest fapt[...]

Bine face că nu se lasă deranjat ! Că, altfel, cam multe mofturi la ditamai bărbații & sportivii în toată hirea ! Că doar nu-s niște țugulani de la Cocârlații-din-Vale, care n-au făcut în viața lor drum mai lung decât pân’ la Cocârlații-din-Deal, unde-s secția de votare & crâșma comunală ! Sunt oameni umblați, snookerul se jetset-izează, ia să mă mai lase cu fasoanele de don’șoare fragile & nehurducabile în aterizări ceva mai dure și în schimbări de fus orar, de-a lungul + latul lumii ! Eeeee ! Rolling Eyes Twisted Evil Laughing


asta e doar scuza..personal cred ca e pt ca e si vara(relaxare , chestii) si pt ca e premiul prea mic la locurile de top. Altceva nu vad la el care e fooaaaarte zgarcit cu spectacolul daca nu sunt bani...Nu voi uita niciodata acel 147..cand el a intrebat daca se dau bani si cat se da pt 147. El doar a vrut sa stie daca sa se concentreze sa il faca sau nu:P, daca se merita sau nu. Chiar s-a oprit 2-3 min si a asteptat raspunsul Smile..in mijlocul jocului:P. Sunt sigur ca isi mai aduce aminte cineva faza..acum cativa ani cred.


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 18 Iul 2011, 14:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu mă refeream la RO'S, Sent - el e un caz în sine și surprinzător ar fi să participe la turneele de peste mări & țări. Rolling Eyes Laughing Mă refeream la alți jucători, care încep să se răsfețe și să facă nazuri.


Meciul Ebdon v McLeod – bine zicea un englez hâtru : „stau și mă gândesc dacă să iau sau nu avionul spre Australia ca să prind și eu frame-ul următor.” Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 18 Iul 2011, 17:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oare acesta să fie turneul revenirii lui Hendry?
Hai Hendry!

Cât despre Trump, să fi fost un foc de paie așa cum am zis?



_________________
I want to be smarter than ... yesterday.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 18 Iul 2011, 20:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu sunt deloc de părere că ar fi un „foc de paie”. De fapt, un turneu de puncte câștigat și o calificare într-o finală de campionat mondial par să transforme o atare discuție într-una cam fără obiect. Wink Laughing

Judd va împlini, curând, 22 de ani – anormal ar fi fost mai degrabă să alerge la masa de antrenament imediat după lăsarea cortinei de la Crucible ! Junele și-a petrecut acest timp... petrecând, cumpărându-și mașină, gonind cu ea într-o veselie – ale tinereții valuri. Poate că șocul acestei eliminări îl va trimite la treabă sau poate că va avea nevoie de încă un duș rece, dar de revenit la nivelul de performanță care ne-a entuziasmat pe toți va reveni în mod sigur.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 19 Iul 2011, 1:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pffft... Pierd si eu o zi si pleaca Judd. Ma intreb pe unde voi vedea de maine. Cert este ca voi vedea. Very Happy

Uhm... Si ca tot veni vorba de Judd, ma cam sperie ca fanii sai par a se comporta precum multi dintre fanii lui O'Sullivan, dar, asta e, ce sa ii faci cand ai atatia fani? Am observat ca deja au inceput sa se ia de el, pe acelasi stil pe care se arunca cu (scuzati cacofonia) oua in O'Sullivan de fiecare data cand pierde...

Ce dezamagire fantastica, ce desumflare totala... Laughing Nu ii caut scuze lui O'Sullivan, dar mai ziceam odinioara ca asta ar fi un bun motiv de depresie, aceste oua care se tot arunca. Nu, fiule, tu nu ai voie sa gresesti. Gresesti, platesti. Adica cum sa piarda Ronnie sau Judd? Razz =)) Mi se pare fascinant cum tocmai in acesti senzationali jucatori se arunca cu mai sus mentionatele oua (si scuzati toate cacofoniile Razz).

Ma rog, poate mi se pare, imi dadeam si eu cu parerea. Si nu ma refeream la fanii de aici, ci la ce am vazut pe unde am navigat. Razz

In fine... Sa ne bucuram de un turneu frumos ! Pe cai, baieti ! Indeosebi Allen vs Day. Sper sa fie frumos.

P.S. Ma intrebam aseara care e diferenta de fus orar, dar nu am apucat sa aflu. Am vazut acum. Reactie: Ora Romaniei, CAT????? 6??? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Well... Sper ca meciurile mai interesante sa se dea ceva mai tarziu. Desi cred ca sper gresit. Caci finala pare a fi de la 7 am (prima sesiune) lol.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 19 Iul 2011, 8:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Judd nu cred ca si-a luat in serios adversarul,iar dupa un sfarsit de sezon senzational nu s-a mai concentrat suficient.
Dupa cum spunea si d-na Clara, dusul asta rece ar fi bine sa-l trezeasca din euforia tineretii si reusitelor vechi...varsta ..dar ehh lasa k isi revine el.

La turneul asta imi place noul unghi de filmare din lateral pt intreaga lungime a mesei Smile
Pacat de ora romaniei pt. prima sesiune a zilei .. eurosportul "doarme" atunci Sad



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 19 Iul 2011, 10:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu sunt de parere ca nu este o problema faptul ca, Trump, a pierdut, in acest turneu, chiar din mansa inaugurala. Dar cred, totusi, ca ar trebui sa se antreneze, sau sa joace in competiile oficiale, cu mai mult simt de raspundere, cat mai repede posibil, ca altmiteri, in ritmul asta, nu va prinde Uk Championship si Masters-ul in top 16.

Precum si ceilalti forumisti, ma bucur pentru evolutia lui Hendry si sper sa faca macar un sfert, aici, desi in optimi il va avea ca adversar, cel mai probabil, nu sunt sigura 100%, pe Higgins.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 19 Iul 2011, 11:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu as fi crezut ca Matthew Selt il va invinge pe Higgins. Shocked
Cei doi finalisti ai editiei precedente de campionat mondial sunt out. Shocked
O sansa buna pentru Stephen Hendry sa ramana in Top16 daca reuseste sa il invinga pe Selt in turul urmator.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 19 Iul 2011, 12:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum sa nu fie frate transmis Mark Allen vs Ryan Day, unul dintre cele mai interesante meciuri ale acestei faze??????

Inteleg de ce e transmis meciul lui Neil, dar cineva trebuia sa transmita si Allen vs Day. Jennat. Pe bune. Confused Sad Am inteles ca Eurosportu' a mai semnat un contract pe cinci ani, dar parca nu numai ei transmiteau, nu ? Cineva putea sa transmita.


Gata, ca vorbesc prea mult la suparare. Shocked



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 19 Iul 2011, 13:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Higgins & Ali Carter OUT .. din primul tur, mi-e greu sa le gasesc o scuza Shocked



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
TLD
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2005
Mesaje: 145
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 19 Iul 2011, 16:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E vacanta si pentru ei, poate n-au vizitat pana acum Australia si e cam mare. Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui TLD Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul Australiei Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 3 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community