Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Oscue - Concurs de pronosticuri
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Shanghai Masters 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Ținem concursul chiar și fără premii ?
Da, ținem concursul chiar și fără premii.
100%
 100%  [ 40 ]
Nu, renunțăm la concurs.
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 40

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 20 Iul 2011, 12:40    Titlul subiectului: Oscue - Concurs de pronosticuri Răspunde cu citat (quote)

Deocamdată, nu se întrevede o rezolvare a problemei cu Eurosport Player-ul, dar aș vrea să vă întreb dacă ați dori să organizăm concursul de pronosticuri chiar și în absența premiilor. Deci, Ladies & Gents, poftim la un pui de poll. Wink Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 4 Sep 2011, 15:48, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 20 Iul 2011, 13:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Competitie sa fie Very Happy .. cat despre premii, bineinteles ca sunt bine venite/primite intotdeauna, insa daca nu se poate pt. moment nu-i bai .. e de inteles si le asteptam pe viitor Rolling Eyes



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023


Ultima modificare efectuată skorpyo la Mie 20 Iul 2011, 14:33, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Mie 20 Iul 2011, 13:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sper ca nu a murit de tot spiritul olimpic.Concurs sa fie.Si pentru turneu si cumulat.Fara premii.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 20 Iul 2011, 14:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Competitie sa fie Smile
Noi nu eram ''vanatori de premii'' sa participam la Oscue doar pentru abonamente.O faceam din placerea de a participa.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Mie 20 Iul 2011, 17:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara..iti recomand sa faci niste iconitze putin mai maricele , mai patrate in care scrii..de ex. NR1 event pronostic snooker Shanghai 2011!!!...NR2, NR3...ETC....sau ceva de genu:)...ca premiu..daca nu se gasesc alte variante care costa. Si asa pt fiecare concurs..sau macar pt cele mari sau pt 12 eventuri pe an..sau ceva. Eu zic ca ar fi frumos.

uite ceva de genu asta
http://www.planetcalypsoforum.com/forums/showthread.php?168760-Noiseless-Hunting-Log
..de pe margine pe stanga sub avatar ...dar mai mari...cam de 4 ori sau ceva ...each.

Nu e greu..trebe doar sa vb cu cel care face siteul sau il administreaza . In plus sunt sigur ca fiecare persoana care calca pe aici va face si el un pronostic cel putin daca nu pe toate:). Te rog sa incerci.


Sus
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 20 Iul 2011, 19:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara, si eu sunt pentru continuarea concusului, chiar si fara premiile aferente, pentru ca este distractiv Smile .



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 21 Iul 2011, 9:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bineinteles sunt pentru continuarea concursului si fara premii,doar asa am inceput ,nu?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Joi 21 Iul 2011, 10:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Clara..iti recomand sa faci niste iconitze putin mai maricele , mai patrate


Mie mi se pare că arată kitsch - o să semene forumul cu o carte de colorat apoi. Ai auzit de expresia "mai puțin e mai mult"? Cred că se aplică în cazul de față - un design vizual prea încărcat, nu e plăcut ochiului, în plus dispare și eleganța legată de sportul numit snooker



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Joi 21 Iul 2011, 15:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MihaiMese a scris:
Citat:
Clara..iti recomand sa faci niste iconitze putin mai maricele , mai patrate


Mie mi se pare că arată kitsch - o să semene forumul cu o carte de colorat apoi. Ai auzit de expresia "mai puțin e mai mult"? Cred că se aplică în cazul de față - un design vizual prea încărcat, nu e plăcut ochiului, în plus dispare și eleganța legată de sportul numit snooker



ce treaba au iconitele cu snookerul frate?..exagerezi. E doar o chestie ca sa stie lumea cine a castigat..ca de aia e concurs. De ce se mai fac femeile frumoase ? de ce imbraca oamenii frumos si nu direct in pijamale ? La orice event de snooker e plin de publicitate frate..verifica si tu...unde te duci si unde vezi. Snookerul fara marketing si orice afacere fara marketing e nimic. Daca tu ai vreo idee de premii la concurs spune. Dar nu spune ca iconitele incarca siteul ca semeni cu un taran roman care pune numai grau si porumb pe terenul lui pt ca asa au pus toti inaintasii lui. Incearca sa dai argumente la ceea ce vorbesti te rog si motive serioase. Orice sport este elegant dar cu hectare de publicitate si contracte pe spatele tuturor. Aici e vorba sa faci lumea sa participe la acest concurs..si sa faci cati mai multi sa participe fara nici un premiu, si sa isi aduca aminte peste cateva luni sau un an..ca el a castigat anul trecut ..de ex. si sa zambeasca multumit cu gandul la acel concurs. Deci trebuie sa fii inventiv ca eventul sa fie foarte atractiv .

Poti sa verifici daca vrei ..toate siteurile de snooker oficiale sau nu..sa vezi cu arata. In special cele oficiale. Ideea e sa atraga lume multa..si sa ii tina acolo, nu sa fie unul singur multumit. E bine sa dai niste argumente. Placut sau nu ochiului tau nu este argument..Ca ochiul tau nu e scanner sau radar:P sau verificator de siteuri Smile.. No ofence:)


Sus
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Joi 21 Iul 2011, 16:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1. M-am referit strict la forumul exemplu pe care l-ai dat, sentence - arată pueril și are culori prea țipătoare. Nu am ochi radar și nici nu sunt verificator de site-uri, lucrez însă în dezvoltarea de aplicații web și am mai învățat câteva lucruri despre aranjarea componentelor în pagină sau ergonomia unei aplicații web, respectiv unui site. Gândește-te cât se va umple statusul unui user după multe turnee câștigate, dacă la fiecare apare un icon mare.
2. Noi doi nu suntem frați, sentence; frații mei nu vorbesc atât de plini de ei. Ca de obicei, răspunzi "suburban" unei păreri exprimate doar asupra propunerii pe care ai făcut-o, nu asupra stilului tău.
3. Foarte frumos procentajul sondajului: 100% din 21 de voturi până acum



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Joi 21 Iul 2011, 17:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MihaiMese a scris:
1. M-am referit strict la forumul exemplu pe care l-ai dat, sentence - arată pueril și are culori prea țipătoare. Nu am ochi radar și nici nu sunt verificator de site-uri, lucrez însă în dezvoltarea de aplicații web și am mai învățat câteva lucruri despre aranjarea componentelor în pagină sau ergonomia unei aplicații web, respectiv unui site. Gândește-te cât se va umple statusul unui user după multe turnee câștigate, dacă la fiecare apare un icon mare.
2. Noi doi nu suntem frați, sentence; frații mei nu vorbesc atât de plini de ei. Ca de obicei, răspunzi "suburban" unei păreri exprimate doar asupra propunerii pe care ai făcut-o, nu asupra stilului tău.
3. Foarte frumos procentajul sondajului: 100% din 21 de voturi până acum


frate spun eu cui vreau:) frate. Daca ai 1510 ani e problema ta personala...intr-o echipa sau intr-un forum se vorbeste pe sleau. Nu ma inveti tu cum sa vorbesc. Vezi-ti lungu nasului. E clar ca esti un om care se ocupa de partea tehnica .Si un om de pe tehnic va ramane intotdeauna un om pe tehnic. Eu am dat un ex. si am specificat sa fie mult mai mare si mai frumos facuta. Se poate foarte simplu. O discutie pe o problema implica alte chesti 'frate'..La fiecare persoana vor fi maxim 6 locuri pt iconitze...si e loc destul. Ca sa castige cineva mai mult de 5-6 iconitze e extraordinar de greu. Si oricum dupa un an se sterge automat iconitza.

Si inca o chestie...E foarte simplu sa spui ca nu vrei premiu si sa votezi da sau nu. Mai greu e sa dai o idee pt premiu sau sa il dai tu.

Asa ca te rog sa scoti din palarie o solutie..daca a mea nu iti convine. Dar presupun ca fara ..e ok pt tine Razz


Sus
snookerforum
Site Admin


Data înscrierii: 19/Noi/2004
Mesaje: 38

MesajTrimis: Joi 21 Iul 2011, 18:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sentence, te-am mai rugat sa iti alegi mai cu grija cuvintele.

Aici nu este un loc de certuri si impunsaturi. Cel mult de dezbateri in care avem grija cum ne adresam celorlalti.

MihaiMese nu a facut decat sa isi expuna parerea IN MOD DECENT. Nu e cazul sa fim agresivi.

Si nu e nimeni obligat sa dea vreo solutie pentru un premiu pentru a putea vorbi. Inteleg ca doresti cu pasiune sa iti aperi si sa iti promovezi ideea, dar, din moment ce ai expus-o aici, oricine isi poate da cu parerea in mod decent (chiar daca parerea unei persoane este mai buna sau mai putin buna, negativa sau pozitiva), fara a fi luat la rost.

Stiu ca, practic, nu ai insultat... Dar te rog din nou sa iti alegi mai cu grija cuvintele.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerforum Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 21 Iul 2011, 19:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iaca am votat și eu așa că acum avem 22 de opțiuni pentru un Oscue (temporar) mai sărăcuț. Deși zău că nu duc lipsă de activitate (Zsolt cu atât mai puțin !), tare-mi place rezultatul votării : trebuie să recunosc că mușchiul ăla spânzurat de aortă mi-a cam sporit în dimensiuni ! (Altfel spus, pentru cine știe încă și mai puțină anatomie decât mine : îmi crește inima !) Very Happy Laughing

Deci o să facem concurs începând cu Mastersul de la Shanghai.

Altminteri, oameni buni, nu e cazul să ne certăluim că nu-i fain. Trebuie să vorbim frumos unii cu ceilalți și să avem grijă ce cuvinte folosim și pe ce ton le emitem.

Soluția cu iconițele merge pe alte forumuri, mai săltărețe și mai încărcate vizual. La noi, aici, nu. Dar să zicem că e o sămânțâ de gând și mai departe vom mai vedea. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Lun 1 Aug 2011, 18:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred că 30 de voturi pentru (abținerile nu se pun la socoteală!) și niciun vot împotrivă... atunci ținem concurs! Smile

Aș fi propus să se extindă ideea și pe turneele mai mici! Smile De tip Wuxi Classic... invitaționale, dar care sunt televizate... ar fi distractiv. Smile



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
tavy2008
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Aug/2008
Mesaje: 354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 1 Aug 2011, 21:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Golan Trevize a scris:
Aș fi propus să se extindă ideea și pe turneele mai mici! Smile De tip Wuxi Classic... invitaționale, dar care sunt televizate... ar fi distractiv. Smile


Eu sunt de acord, la toate turneele inclusiv la PTC si EPTC !!! Very Happy



_________________
/STEPHEN LEE/
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2011, German Masters 2012, Haikou World Open 2012, Shanghai Masters 2012, Welsh Open 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tavy2008 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Shanghai Masters 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 1 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community