Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul Australiei
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 24 Iul 2011, 14:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sa-l intorci pe Mark de la 8-5 e in sine o performanta, nu mai zic ca este primul trofeu pentru Stuart. Bravo, ma bucur tare mult pentru el Applause Laughing O finala superba! Notworthy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
sentence
Vizitator





MesajTrimis: Dum 24 Iul 2011, 14:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un meci superb si o calitate a jocului foarte ridicata. Nu credeam ca Bingham poate sa joace asa. Foarte putine greseli de ambele parti. Felicitari lui Bingham in special , dar si lui Williams ! foarte frumos intradevar:). Williams a facut prea multe greseli in ultimul meci si Bingham si-a pastrat sangele rece . Bv!


Sus
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 24 Iul 2011, 14:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frumos. Bravo Stuart ! Recunosc ca n-am prea crezut in el in aceasta finala, mai ales cand era 8-5, dar imprevizibilul isi are farmecul sau... Chiar ma bucur pentru el. Ma-ntreb ce-o mai scrie acum Allen pe facebook. Laughing



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 24 Iul 2011, 14:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVO, STUART ! ApplauseApplauseApplause

Nu am vazut tot meciul, dar final frame = unul dintre cele mai frumoase jocuri pe care le-am vazut. Asemenea spectacol (trei lovituri cu manta and so on)... Doar la casele campionilor ! Si in ce momente ! Vorba comentatorilor, daca asta ne asteapta in acest sezon, "we're in for a treat" !

Bravo, baieti ! SUPERB ! Applause



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 24 Iul 2011, 14:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Redboy a scris:
Frumos. Bravo Stuart ! [...] Ma-ntreb ce-o mai scrie acum Allen pe facebook. Laughing


Probabil, aceleași lucruri. Nimeni nu devine nici mai inteligent, nici cu mai mult bun simț numai pentru că a primit o palmă - la figurat, dar în văzul întregii lumi. Evil or Very Mad


FELICITĂRI LUI STUART ! Applause Applause Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Dum 24 Iul 2011, 14:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce joc decisiv! Câte răsturnări de situație... poticneli, ratări.... și într-un final Stuart Bingham și-a luat inima în dinți și a jucat excelent.

Recunosc că am ținut cu Mark Williams, dar... Stuart Bingham a fost mai bun. Bravo lui! O mare performanță... nu pot decât să mă înclin! Smile



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 24 Iul 2011, 14:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fascinante loviturile astea cu manta. From 0 to hero. Daca nu reusesti e stupid ca ai incercat, daca reusesti esti Master of them all. Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 24 Iul 2011, 14:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Încă o dată, bravo, Stuart ! Nu știu dacă s-a menționat acest lucru (n-am urmărit Eurosportul), dar campionul Openului Australiei va intra și în Premier League.

O să aibă cu ce să cumpere scutece pentru bebelușul care va sosi peste câteva zile. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 24 Iul 2011, 16:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Stuart ! Applause



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 24 Iul 2011, 18:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbulițe după finala de la Bendigo

Mark Williams : „La 8-5, am avut victoria în mână, dominam situația, aproape că zburam spre titlu și-i cream lui Stuart probleme peste probleme. A reușit să iasă din snookerul acela care fusese foarte bun și pe urmă, cu toate că n-am avut nicio ratare, nici că l-am mai putut opri ! Meciul a început să curgă în favoarea lui și nu-mi mai rămăsese nimic de făcut. Nu-mi pare prea rău : trebuie să recunosc că au existat multe frame-uri în care a jucat impecabil, a realizat breakuri mari fiind sub presiune și a meritat să câștige.

În mare, am făcut un turneu bun și chiar în finală pot să spun că am jucat bine. Mi-a plăcut arena, iar publicul de aici e de-a dreptul extraordinar. Aș vrea să le mulțumesc tuturor organizatorilor și absolut fiecăruia în parte – competiția a fost un succes fantastic și, după părerea mea, așa va continua să fie mulți ani de acum încolo.”


Stuart Bingham : „Fără îndoială, este cea mai grozavă săptămână din viața mea ! Incredibilă stare ! Victoria mea dovedește la ce nivel ridicat se joacă snooker și în afara eșaloanelor din fruntea clasamentului și înseamnă că orice jucător din Main Tour e capabil să câștige un turneu dacă muncește la fel de serios ca mine. Sper că acest fapt o să-i ajute și pe ceilalți profesioniști să ajungă la concluzia că în snooker primești exact atât cât investești."

Bineînțeles că s-a adus vorba și despre măgăria inutil-agresivă (iar acum, ridicolă) a dlui Mark Allen. În privința asta, Stuart s-a mărginit să spună că... nu mai e mare lucru de spus : „Am un trofeu frumos și 60 000 de dolari australieni [circa 65 000 de dolari SUA] în bancă. Nu-mi pasă ce zice unul sau altul. Am câștigat și nu există nimeni pe lume care să-mi poată lua performanța de azi. Victoria e a mea, ziua asta e a mea pentru toată viața.”

„La începutul finalei, am dus scorul la 3-1, numai că după pauza din prima sesiune, s-a întâmplat ceva și parcă mi s-a stins lumina ! Procentajul loviturilor de buzunar a scăzut la 20 la sută cu toate că mi se iveau ocazii în absolut fiecare frame. Mark e marele jucător pe care-l știm, sigur că se ridica din fotoliu și închidea masa. Întreg limbajul meu corporal arăta că eram în plină derută. Îmi dădeam seama că mă scufundam în fotoliul meu, copleșit de dezamăgire. Când mă conducea cu 8-5 și mă băgase în corzi, iar s-a întâmplat ceva, dar, de data asta, o schimbare în bine : cursul meciului a devenit altul atunci când mi-a făcut un snooker pe care însă l-am rezolvat și am avut șansa de a-l lăsa eu pe el în snooker – executasem lovitura total la fie ce-o fi și cum o vrea norocul ! Dar am observat că și limbajul meu corporal se modificase. Mi-am spus „asta e ocazia mea”. Pe urmă, la 8-8, m-am apropiat de masă și reacția publicului m-a emoționat atât de tare încât mi s-a făcut pielea ca de găină și am început să tremur tot. M-am adunat cât am putut de bine și am încercat să merg pe elanul deja creat. Așa se explică de ce am îndrăznit să joc cu manta. Dacă aș fi ratat, aș fi pierdut meciul.

Dar greul abia de acum începe : trebuie să-mi onorez noua carte de vizită. Din vânător de titlu, am devenit vânat. Mă bucur însă că e așa fiindcă de prea mult timp bat la ușa confirmării, iar de deschis nu mi s-a deschis decât acum. Am trecut pragul și am apucat trofeul cu amândouă mâinile.”


Stuart a mai și glumit : cică ar fi câștigat fiindcă de fiecare dată când mergea de la hotel către arenă, se oprea s-o mângâie pe Maggie – o cățelușă de pe stradă – și că respectivul patruped i-a purtat noroc ! Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Sâm 30 Iul 2011, 15:03, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 24 Iul 2011, 18:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Inca un meci care, pe mine ce putin m-a lasat fara cuvinte Notworthy Jucator de "esenta tare" Stuart asta .. unul dintre cei la care pana acum recunosc ca strambam din nas cand il vedeam (si nu pentru aspectul fizic Laughing ) ci pentru joc, dar uite cum loveste bilele astazi.."he's upgraded" !
Ii seamana chiar lui M. Williams acum si sper pentru binele lui sa-si continue ascensiunea. I-a fost destinat trofeul asta
Wink Bravo Stuart Applause



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
gi0nel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Feb/2011
Mesaje: 435
Locație: Bistrita, Cluj

MesajTrimis: Dum 24 Iul 2011, 18:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc doamna Clara pentru lamurire, si pentru informatiile extra despre Marco Fu, sper sa castige multe meciuri si sa intre in top 16 Very Happy .
Cat despre Stuart, bravo lui, si-a stapanit emotiile si nu s-a precipitat nici la 8-5 pt. Mark. Oricum pe Mark il vad castigand un turneu sezonul astra, pentru ca e in forma.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2014, UK Championship 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui gi0nel Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 24 Iul 2011, 20:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Stuart Applause Iata ca a avut suficient curaj sa castige prima lui finala, asa dupa ce castigase si prima semifinala. Rolling Eyes Twisted Evil Mie intotdeauna mi s-a parut interesant Bingham, are un joc ofensiv destul de bun, de fapt acesta este un lucru evident daca tinem cont de numarul de breakuri de peste 100 pe care le-a reusit pana acum. Smile Sper sa mai ajunga in fazele superioare ale turneelor...De partea cealalta, imi pare rau de Mark, sper sa nu fie afectat ca a mai pierdut un turneu in acelasi fel ca la UK, anul trecut. Sad Sunt sigur ca daca va continua sa joace cum a facut-o aici va castiga destule trofee in sezonul acesta...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 24 Iul 2011, 20:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Stuart Applause
Pentru mine a fost o surpriza, dar, cu atat mai mult:
Bravo Stuart Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 24 Iul 2011, 22:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu trup & suflet : un fan australian i-a cerut lui Stephen Hendry un autograf pe propria piele – după care și l-a tatuat ca să-l păstreze cât o trăi (The Bendigo Advertiser de luni, 25 iulie). 8) Laughing

Nu vreau să-mi imaginez o atare devoțiune la vreun fan de-al lui Thanawat Thirapongpaiboon...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul Australiei Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 8 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community