Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Campionatul național - Liga națională
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Sezonul național 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
ohino
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Mar/2010
Mesaje: 143

MesajTrimis: Vin 18 Noi 2011, 15:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Florentin - Iane 4-3
un meci care a durat destul de mult si cu rasturnari de situatie.
2-0 Florentin, 3-2 Iane, 4-3 Florentin...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ohino Trimite mesaj privat
ohino
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Mar/2010
Mesaje: 143

MesajTrimis: Vin 18 Noi 2011, 15:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bontea - Croitoru
cand am plecat de acolo scorul era 1-1.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ohino Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 18 Noi 2011, 16:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumiri, Florentin, pentru scoruri și pentru scurta relatare a meciului cu Ovidiu. 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ohino
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Mar/2010
Mesaje: 143

MesajTrimis: Vin 18 Noi 2011, 17:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

daca tot mi s-a zis de relatare, pot sa adaug cateva vorbe despre meciul din optimi avut in compania lui Amza.
in primele 2 frame-uri nu cred ca am facut mai mult de 30 puncte. in al treilea frame am reusit sa am un mic avans, insa suspansul a fost foarte mare cand aveam nevoie de roz si am ratat-o din buza buzunarului .... sunt incredibil c. apoi ne intreceam in ratari la neagra pe care Amza a lasat-o in apropierea buzunarului de mijloc - nu am mai ratat si am facut 2-1. de aici s-a schimbat soarta meciului si am reusit sa inving cu 3-2. mentionez ca am luat vreo 20 puncte dintr-un snooker relativ dificil in ultimul frame, si asta m-a ajutat mult.
in alta ordine de idei l-am vazut foarte afectat pe Amza dupa meci si imi permit sa apostrofez nitel atitudinea lui de final, unde putea fi in ton cu sportul pe care il joaca - ca sa ma exprim elegant.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ohino Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 18 Noi 2011, 17:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumiri reînnoite, Florentin, pentru comentarii. Ar fi grozav să avem cât mai multe asemenea relatări, din partea cât mai multor jucători. 8)

Nu știu ce s-a întâmplat și e departe de mine ideea de a face pe avocatul cuiva, dar, la 17-18 ani, frustrarea poate fi mai greu de stăpânit. Laughing

Oricum, de subliniat și de apreciat faptul că aici a fost criticată o atitudine avută la un moment dat, nu jucătorul căruia i-a “scăpat” momentul cu pricina (moment și atitudine care, sunt sigură, nu-l caracterizează).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 18 Noi 2011, 21:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ETAPA a 9-a, 16 – 20 noiembrie, Centrul Național de Snooker, București


Sferturi

Daniel Bontea 4–2 Paul Croitoru
Marcel Bera 4–2 Valentin Militaru
Andrei Orzan 4–0 Radu Vilău
Ovidiu Iane 3–4 Florentin Ciobanu


Semifinale

Daniel Bontea 5–2 Marcel Bera
Andrei Orzan 5–1 Florentin Ciobanu



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Sâm 19 Noi 2011, 20:02, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ohino
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Mar/2010
Mesaje: 143

MesajTrimis: Sâm 19 Noi 2011, 13:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

final Bontea - Bera 5-2


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ohino Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 19 Noi 2011, 17:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thanks, Florentin. Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ohino
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Mar/2010
Mesaje: 143

MesajTrimis: Sâm 19 Noi 2011, 17:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rezultat final Florentin - Andrei Orzan 1 - 5


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ohino Trimite mesaj privat
ohino
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Mar/2010
Mesaje: 143

MesajTrimis: Dum 20 Noi 2011, 11:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

vorbulite meci Florentin - Andrei
Deja scorul vorbeste de la sine: 1-5. la cum am jucat sunt multumit cu acel frame. in rest am fost dezastru.
Partida incepuse bine insa Andrei a jucat foarte bine in primele trei frame-uri, indiferent unde puneam bila alba, fie pe manta fie ascunsa fata de majoritatea bilelor rosii - nu exista sa nu o loveasca perfect si sa se pozitioneze ca atare. Am stat mult in scaun, iar atunci cand rata o lovitura nu lasa nimic clar. Frustrarea se acumula din ce in ce mai mult ca nu reuseam nimic din pozitiile lasate - foarte greu de atacat. Primul frame nici nu l-am simtit. A venit la masa de vreo 2-3 ori si deja diferenta era prea mare. in frame-ul 2 a facut o minune cu cele 4 rosii ramase - destul de greu de atacat, erau pe manta - si le-a rezolvat foarte frumos. cand a ajuns la colorate bila galbena a intrat cu manta inferioara la buzunarul de la mijloc - break 36.
jocul meu a fost lamentabil - nici nu ceream mai mult - mai ales la cat timp am de antrenament. cu toate astea am simtit ce inseamna sa ratezi si sa lasi. Am constientizat ca nu trebuie sa gresesti - ai gresit/ratat ai pierdut. fame-ul castigat de mine a fost probabil din frustrare, si sa folosesc terminologia ”stiintifica” din domeniu - am mers la ”ciuguleala”. am reusit 1 frame, dar cu ”ciuguleala” nu poti castiga un meci.
poate experienta asta nu imi va folosi numai mie, jucand cu Andrei (la ziua pe care a avut-o si la meciul facut de el) am ajuns la vorba unui bun prieten: ”joaca cu ideea ca daca ratezi si lasi ai pierdut frame-ul, concentreaza-te, asuma-ti loviturile si sa fii sigur de ceea ce faci (de cat de mare ti-e plapuma) - indiferent cat de bun sau nu sunt”. In pauzele dintre fame-uri Paul Croitoru imi zicea: nu ai ce sa ii faci - ”asta baga bile - si e sigur”.
Am primit o lectie de la Andrei (Beatles Smile ) care m-a facut sa constientizez cat de fragil sunt la capitolul ”Concentrare in joc”.
Toate felicitarile mele


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ohino Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 21 Noi 2011, 18:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multe mulțumiri pentru rezultate și vorbulițe, Florentin ! Very Happy


FELICITĂRI CAMPIONULUI ȘI FINALISTULUI DE ETAPĂ !
FELICITĂRI TUTUROR !



Rezultate complete > www.snooker.ro



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
muti
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Mar/2009
Mesaje: 341
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 14 Dec 2011, 15:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna tuturor!

Incepand de ieri etapa finala a Ligii Nationale de Snooker, editia 2011, se desfasoara la Centrul National de Snooker.

Rezultate de ieri:

Vali Militaru 3-1 Mihai Suta
Paul Croitoru 3-1 Emilian Cristea
Marius Ancuta 3-1 Ovidiu Iane.

Azi sunt programate alte 2 optimi. Acum se desfasoara meciul Marcel Bera - Florentin Ciobanu, iar de la ora 18 se va juca meciul Toma Marinescu - Andrei Orzan.

Maine 15.12.2011 sunt programate sferturile de finala. Detalii pe www.snooker.ro.

Va asteptam!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2013, Masters 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui muti Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 16 Dec 2011, 21:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ETAPA a 10-a, Centrul National de Snooker, 13-17 decembrie


Optimi
Radu Vilău 0–3 Horia Câmpeanu
Paul Croitoru 3–1 Emilian Cristea
Valentin Militaru 3–1 Mihai Șuta
Toma Marinescu 0–3 Andrei Orzan
Marius Ancuța 3–1 Ovidiu Iane
Marcel Bera 1–3 Florentin Ciobanu
.

Sferturi
Daniel Bontea 4–0 Horia Câmpeanu
Paul Croitoru 4–0 Valentin Militaru
Andrei Orzan 4–1 Marius Ancuța
Mario Amza 4–2 Florentin Ciobanu
.

Semifinale
Daniel Bontea 5–2 Paul Croitoru
Andrei Orzan NP 0–5 Mario Amza
.

FINALA
DANIEL BONTEA 5–6 MARIO AMZA



Rezultate complete > www.snooker.ro


* * *

FELICITĂRI CAMPIONULUI ȘI FINALISTULUI DE ETAPĂ !
FELICITĂRI TUTUROR !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2010-2011 » Sezonul național 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Pagina 9 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community