Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » The Masters 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine are șanse mai mari la titlu ?
Judd Trump
66%
 66%  [ 24 ]
Neil Robertson
13%
 13%  [ 5 ]
Mark Williams
2%
 2%  [ 1 ]
John Higgins
11%
 11%  [ 4 ]
Graeme Dott
0%
 0%  [ 0 ]
Shaun Murphy
5%
 5%  [ 2 ]
Voturi totale : 36

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 19 Ian 2012, 22:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs Hendry, zău că nu vrei să citești ceea ce-mi vine mie să postez acum apropo de greșeala păpălugii olandeze !... Evil or Very Mad Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 19 Ian 2012, 23:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu am observat greseala, doar am auzit de ea pe undeva pe Twitter. Imi cer scuze, ma gandeam doar la un anume pariu. Am auzit ca i-a facut ceva arbitrul lui Dott. Insa nu stiu despre ce e vorba si cu siguranta nu ma bucuram pentru asa ceva.

P.S. Cuckoo si obraznic ce a zis Judd cum ca daca Ronnie continua sa joace si o sa il evite pe viitor o sa mai castige si el niste turnee.

Nici nu stiu daca sa rad sau daca sa ma supar. Cam prost cu modestia, dar, pe de alta parte, cand vrei sa iei locul Regelui uneori mai faci si astfel de afirmatii, nemaivorbind de cum au mers ultimele 3 intalniri dintre ei. Nu stiu... Sunt cam subiectiva, dar ma amuz intr-un fel. Fanii lui Ronnie probabil o sa explodeze.

Bataieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee hahahahahaha Laughing Laughing Imi aduce aminte de distractia dintre Mark J si Ronnie de pe Twitter. Distractie care nu stiu daca a fost comerciala sau pe bune, dar promite o viitoare intalnire plina de tensiune intre cei doi. Razz



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Vin 20 Ian 2012, 7:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Haha, conform caselor de pariuri, Trump e favorit la titlu, cotat cu 2.62 sa il castige, iar Higgins e pe locul 2, dar la mare distantza, cota 5.50. LOL Foarte interesant. Surprinzator (pentru mine), pe 3 este Selby si nu Robertson (care este pe 4), dar de la Higgins incolo nu mai e asa mare diferenta de cote... 6 pentru Selby si 7 pentru Nelutzu. Laughing 9 pentru MJ, 11 Murphy si 17 Dott. LOL



La astea ma pricep un pic, deci pot sa dau un raspuns.

Cotele erau dupa ce Trump trecuse de O'Sullivan, de-aia era asa mare diferenta la cote.
Acuma avem cote la castigarea Mastersului asa:
Trump 2.50
Higgins 3.80
Selby 6.50
Robertson 8.00
Murphy 11.00
Williams 11.00

Bineinteles, mai pot varia in functie de casa de pariuri. Fiecare da cotele ei.

In calculul cotelor conteaza foarte mult numarul celor care pariaza pe un anumit jucator. Asta schimba in timp real o cota. Astfel ca, odata iesit Ronnie, Judd cam este favoritul publicului, si cel mai "in voga", sa zic asa, deci pe el se pariaza de departe cel mai mult. Deci are cota cea mai mica, devenind favorit. ( Dupa cum Ronnie a fost favorit de departe impotriva lui Ding, desi pozitia in clasament nu justifica asta, parca au fost cote 1.55 cu 2.45. Trebuia ceva mult mai echilibrat , dar se pariaza foarte foarte mult pe O'Sullivan)

In ce ii priveste Selby si Robertson, aici nu se mai pariaza la fel de gras, deci raman ca si criterii pozitia in clasament si traseul pe care il au. Ca si pozitie Selby e in fata, deci e normal sa fie favorit. Ca si traseu, Robertson trebuie sa treaca in semifinale de favoritul numarul 1 (Trump), deci asta ii scade din nou cota. Se ia in calcul si felul in care au jucat, sezonul in curs, intalniri directe, etc, dar acestea sunt criterii mai putin importante, care nu au o influenta asa mare asupra cotelor.

Parerea mea... O sa avem o finala Higgins-Williams, care sper sa se ridice la nivelul UK 2010. Castigatorul.... evident... tot Higgins.

Despre greseala arbitrilor din meciul de aseara, care l-a cam scos din ritm pe Dott, as zice ca a fost felul in care s-a reechilibrat soarta dupa norocul incredibil al lui Dott din primul joc ( cum ar zice John Virgo , un "winning fluke"). Nu e frumos sa ramana inclinata balanta.....


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Vin 20 Ian 2012, 10:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

hendry147 a scris:
Ronnie e la varsta la care si Hendry a inceput sa scartiie. Judd, Mark Allen, etc.... reprezinta viitorul. Un viitor frumos pentru un sport minunat.


de acord, totusi, daca Ronnie s-ar impaca cu ideea ca nu mai e ca Judd ci mai degraba ca Hendry, si ar miza mai putin pe temperament si mai mult pe experienta acumulata, ar mai putea castiga multe turnee; nu e chiar stilul lui, dar alta solutie pentru el decat a deveni un pic Higginsonian, nu vad Crying or Very sad
ne e clar noua, tuturor fanilor lui Ronnie, de ceva timp chiar, ca Ronnie nu va mai fi ce a fost, desi multi inca se mai agata de sperante; macar il avem pe Judd, care, cred eu, i-a luat locul cu brio Very Happy



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 20 Ian 2012, 10:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelent, RVI ! Multumesc mult pentru detalii, foarte interesant.

Ai putea sa imi explici si de ce avea spre exemplu Higgins cota 1.36 si Dott 2.20 in meciul de ieri?

Sper ca nu pun o intrebare prost si raspunsul sa se fi gasit in ce ai scris tu...

In ciuda faptului ca Dott e un jucator bun forma lui actuala lasa de dorit. Eu nu ma asteptam la inceputul de meci bun pe care l-a avut aseara. Iar Higgins are asa valoare si constanta incat si atunci cand joaca ceva mai prost tot este favorit impotriva multor persoane, ca si Robertson de altfel.

Intrebarea mea este de ce avea Higgins cota asa de mare. Pentru ca 1.36 este o cota mare, fatza de d-alde 1.10 sau chestii de genul.

Scuze ca postez aici, stiu ca avem topic de pariuri, dar promit ca este ultimul mesaj al meu care vorbeste pe larg despre subiect. Smile



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Vin 20 Ian 2012, 13:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cota lui Higgins la meciul cu Dott este totusi cea mai scauzuta de la acest turneu.
In primul tur, cele mai mici cote au fost 1.38 ( Selby vs Lee), 1.40 (Higgins vs Stevens) si 1.45 (Trump vs Bingham).
Avem turneu de Masters, cei mai buni 16 jucatori din lume, e greu sa vedem o cota 1.10. Higgins vs Dott este un meci intre nr.3 si nr.7 mondial.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 20 Ian 2012, 13:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca doi jucatori sunt de valori egale la un moment de timp, asta nu inseamna sa aibe cote egale la casele de pariuri. Din cate stiu cotele sunt calculate in functie de cei care joaca, iar casa de pariuri isi poate modifica cotele in avantajul ei (unde este cazul), in concluzie s-a pariat mai mult pe higgins si de aici se explica de ce avea cota de 1.36 Wink

@RVI: felicitari ptr biletul castigator din optimi !!! pacat ca nu ai pus mai mult pe bilet 50 sau 100 euro !!! Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
hendry147
Vizitator





MesajTrimis: Vin 20 Ian 2012, 17:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bleic a scris:
hendry147 a scris:
Ronnie e la varsta la care si Hendry a inceput sa scartiie. Judd, Mark Allen, etc.... reprezinta viitorul. Un viitor frumos pentru un sport minunat.


de acord, totusi, daca Ronnie s-ar impaca cu ideea ca nu mai e ca Judd ci mai degraba ca Hendry, si ar miza mai putin pe temperament si mai mult pe experienta acumulata, ar mai putea castiga multe turnee; nu e chiar stilul lui, dar alta solutie pentru el decat a deveni un pic Higginsonian, nu vad Crying or Very sad
ne e clar noua, tuturor fanilor lui Ronnie, de ceva timp chiar, ca Ronnie nu va mai fi ce a fost, desi multi inca se mai agata de sperante; macar il avem pe Judd, care, cred eu, i-a luat locul cu brio Very Happy


Ai dreptate, Ronnie cand se uita la Judd probabil isi aminteste de tineretile lui. Judd daca isi va concentra energia pe cariera poate domina snookerul ani buni, e clar cel mai talentat jucator la ora actuala.


Sus
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Vin 20 Ian 2012, 19:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

[/quote]@RVI: felicitari ptr biletul castigator din optimi !!! pacat ca nu ai pus mai mult pe bilet 50 sau 100 euro !!! Very Happy[/quote]

Felicitări și din partea mea, Radu! Nu se paria 50 de euro la momentul acela, știi foarte bine și tu, Cosmin. Lejer se putea întîmpla să nu-ți iasă măcar un pronostic, pierzînd astfel miza, cei 4 gologani puși miză de Radu au fost "la două capete" Smile . Ceva de genul: "pierd 4 lei, de nu va fi să fie, dar dacă...".

ON: Foarte frumos meciul de astăzi dintre Neil și Mark. Indiferent de cîștigător, se anunța dinainte o semifinală captivantă cu Judd adversar. Felicitări lui Neil pentru rezultat! Applause


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Vin 20 Ian 2012, 19:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mustumesc Cosmin, Daros. Nu am de gand sa ma imbogatesc din asta. Pariez de placere si e mare bucurie atunci cand nimeresc, mai ales pentru ca joc intotdeauna toate meciurile. La UK am nimerit 16 din 16 tot cu 4 lei, acolo am prins cota 167... Very Happy. Am postat biletul la UK 2011, categoria Oscue, mi se pare... Parca e mai placut de urmarit meciul asa.

Frumos meciul Robertson - Williams. Intotdeauna mi se pare ca Williams e foarte afectat de unele lucruri care nu ar trebui sa-l afecteze pe un vulpoi batran ca el. Cateodata decizii ale arbitrului cand a jucat cu Selby, altadata un joc pierdut in fata lui Higgins cand acesta avea deja nevoie de snooker.... Astazi cred ca a fost jocul 3, cand Robertson a iesit din snooker la ultima rosie tot cu un snooker, un noroc nu exagerat, dar urmat de un kick foarte ghinionist al lui Mark la bila galbena. Ar trebui sa invete sa treaca peste astfel de lucruri, dar stiu din proprie experienta ca e greu uneori...

Mi-a stricat finala perfecta, impotriva lui Higgins, dar si o re-editare a finalei campionatului mondial e oricand o placere.
In ce priveste meciul de asta seara.... Go SMurph!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Vin 20 Ian 2012, 20:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Shaun s-a prezentat foarte bine pînă acum, sper să prindă o seară cel puțin la fel de bună și astăzi. Este interesant meciul, cu atît mai mult cu cît Mark Selby este în stare să revină în meci atunci cînd scorul este în defavoarea sa și să se impună.

Go Shaun! Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Vin 20 Ian 2012, 22:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Trebuie sa il corectez pe comentatorul nostru, in cazul in care citeste ce scriem noi aici.
Murphy nu e favorit impotriva lui Selby.
Cotele la inceputul meciului erau:
Murphy 2.35
Selby 1.57



Uploaded with ImageShack.us

P.S.: Sandi a uitat numaratoarea loviturilor cu sprijinul din primul joc. A dat saracul Selby o lovitura cu un set de undite care umple de invide orice pescar profesionist. Hai Sandi, vrem statistica... Very Happy

GO SMurph!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 20 Ian 2012, 22:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E foarte darnic Selby azi, nu stiu ce are in cap dar nu prea mult snooker vad Crying or Very sad si cate sanse a avut, ar fi trebuit sa fie invers scorul daca dovedea un dram de minte .. Bv Shaun ! uff Evil or Very Mad Are nevoie de o minune pt semifinale,sper sa vina Rolling Eyes



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023


Ultima modificare efectuată de către skorpyo la Vin 20 Ian 2012, 22:37, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Vin 20 Ian 2012, 22:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Parafrazînd o replică autohtonă din jocul de table: "Cînd ai două (linii), n-ai niciuna/ Cînd ai trei de-abia ai una!", Shaun are două frame-uri avantaj. Deși vedeam o repriză încheiată la egalitate după ce Murphy a ratat în frame-ul patru acea bilă roșie la buzunarul de mijloc, Mark nu a reușit să închidă frame-ul cu un break cîștigător, iar Shaun a avut o șansă nesperată să încheie repriza în avantaj.

Go Shaun!!! Yeah


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 20 Ian 2012, 23:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Angry Why Mark WHY ???



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » The Masters 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 5 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community