Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Snooker Shoot-Out 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 28 Ian 2012, 23:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wohooo! Bravo Stephen Lee! Primul break de peste 100. Lovitura competitiei, la acea bila rosie. Cred ca daca mai incearca de 20 de ori nu o mai reuseste Laughing.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
tavy2008
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Aug/2008
Mesaje: 354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 28 Ian 2012, 23:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

STEPHEN LEE Majoreta Majoreta Majoreta



_________________
/STEPHEN LEE/
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2011, German Masters 2012, Haikou World Open 2012, Shanghai Masters 2012, Welsh Open 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tavy2008 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 28 Ian 2012, 23:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Matthew Selt cu aceeași greșeală pe care a făcut-o Stephen Hendry !... Regula e clară : “la fiecare lovitură, ori este trimisă o bilă în buzunar, ori trebuie atinsă o mantă (fie cu bila albă, fie cu cealaltă)”. Rolling Eyes Laughing

Bravo lui Stephen Lee pentru primul sutar al ediției 2012 ! SU-PERB break ! 8)

Tragerea la sorți a optimilor, mâine, la ora 16.00.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 29 Ian 2012, 14:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Spre rusinea mea, n-am urmarit turneul. Am prins doar finalul meciului dintre Williams si Davis. Tare, apropo, Steve Davis la interviu... Very Happy Si cam atat. Poate vizionez si eu azi ce a mai ramas din turneu. Tin minte ca anul trecut mi-a placut mult acest "Snooker Shoot-Out". Agentului 007, se pare, nu i-a mai mers de data asta. Smile

later edit : Nu pot sa uit meciul lui Robertson cu McManus de anul trecut, cand Neil a izbutit sa castige in ultima secunda, cu un singur punct (50-49). http://www.youtube.com/watch?v=YegAtj5_adQ (cam pe la minutul 3 intra in actiune... Very Happy )



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 29 Ian 2012, 23:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Barry! Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 29 Ian 2012, 23:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitări lui Barry ! Applause

Sper să mai câștige ceva titluri și de acum încolo, fiindcă atunci când joacă bine, well, joacă uluitor de bine. (Moment din foarte disputata finală Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 1 Feb 2012, 2:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbulițe după finală

(The Kent Express, The Echo, The Sprting Life)

Barry Hawkins : „Nu prea sunt obișnuit cu titlul de campion. Mă simt minunat ! Cred că ăsta e cel mai frumos moment al carierei mele ! Am mai avut multe meciuri importante, mai ales la Campionatul mondial, dar e extraordinar să câștigi un turneu televizat live. Nu sunt în joc puncte, însă victoria mă bucură enorm. Un titlu e un titlu. Sper că experiența asta îmi va aduce un pic de încredere și poate chiar alte titluri.

Știam la ce să mă aștept fiindcă am participat și la ediția de anul trecut. Ne-am distrat, toți, foarte bine, atmosfera a fost electrizantă, dar presiunea a devenit tot mai mare. Am jucat bine, dar trebuie să-mi găsesc un ritm constant. De câteva luni, lucrez cu Terry Griffiths și deja se vede că a reușit să mă scape de unele dintre îndoielile și lipsa de încredere care m-au chinuit de când mă știu. În antrenament, jocul îmi merge bine, dar în turnee mă descurajez destul de ușor. Aici, am făcut multe breakuri de peste cincizeci de puncte însă ceea ce mă bucură cel mai mult e că am putut să-mi păstrez calmul și concentrarea cu toate că n-am prea văzut jucător care, la sfârșitul meciului, să nu tremure ca o frunză ! Încă mai tremur și eu, mai ales că, știind ce adversar greu de învins e Graeme, nici măcar când aveam un avantaj de cincizeci de puncte nu eram sigur de victorie !

În plus, am luat cel mai mare premiu din câte am obținut vreodată și care vine la momentul cel mai bun posibil fiindcă, în iunie, Tara și cu mine facem nunta. Acum, nu mai avem probleme cu cheltuielile și o să fie o zi minunată pentru amândoi.”
Pentru toți trei, aș zice, fiindcă Barry și Tara au un băiețel, Harrison, care deja are trei ani. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Snooker Shoot-Out 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community