Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Ciclism
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 24 Iul 2011, 20:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Cadel! Applause
Un adevarat luptator!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 25 Iul 2011, 21:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur mult pentru victoria lui Cadel, a fost, intradevar, un luptator Notworthy . Sincere felicitari Applause !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 26 Iul 2011, 18:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din nou se amana decizia finala in cazul Contador Rolling Eyes. Arrow http://tv.eurosport.ro/cycling/storynews_sto2885849.shtml



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 26 Iul 2011, 23:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu mai este o problema asa de mare, oricum ar fi luat o pauza destul de lunga...

Revenind la TDF, as vrea sa-l felicit inca o data pe Cadel pentru victorie. Applause Merita sa castige dupa atatea frustrari. E drept ca si Andy a ajuns la al 3-lea loc 2 consecutiv, dar are doar 26 de ani, Lance a castigat primul Tur la 28. Wink Daca stam sa analizam, Andy a fost mult prea oscilant : a fost mediocru pe Luz-Ardiden si Plateau de Beille ( cand nu a putut sa se desprinda decat 2 secunde fata de rivali), catastrofal pe coborarea de la Gap, stralucitor pe Galibier si apoi din nou foarte slab la contratimp. Plus ca spre deosebire de Cadel a avut in spate o echipa extrem de puternica. Rolling Eyes Sunt curios ce va fi de la anul, daca Alberto va fi suspendat, Andy va domina Turul multi ani de acum incolo.Daca nu, singura sansa este sa-si imbunatateasca prestatia de la contratimp. Wink Cadel nu cred ca se va mai implica in lupta pentru victorie, are deja o varsta. Confused In locul lui mi-as indrepta atentia spre Giro sau Vuelta...

Clasament general :
1. Cadel Evans 86:12:22 Applause ; 2. Andy Schleck+1:34; 3. Frank Schleck +2:30; 4. Thomas Voeckler + 3:20; 5. Alberto Contador+ 3:57; 6. Samuel Sanchez +4:55; 7. Damiano Cunego +6:05; 8. Ivan Basso + 7:23; 9. Tom Danielson +8:15; 10. Jean-Christophe Peraud + 10:11

Clasament puncte: 1. Mark Cavendish – 334 de puncte; 2. Jose Joaquin Rojas– 272 de puncte; 3. Philippe Gilbert – 236 de puncte; 4. Cadel Evans – 208 puncte; 5. Thor Hushovd – 195 de puncte.

Clasament cataratori : 1. Samuel Sanchez – 108 puncte; 2. Andy Schleck – 98 de puncte; 3. Jelle Vanendert – 74 de puncte; 4. Cadel Evans – 58 de puncte; 5. Frank Schleck – 56 de puncte.

Clasament tineri: 1. Pierre Rolland – 86:23:05; 2. Rein Taaramäe + 0:46; 3. Jerome Coppel + 7:53; 4. Arnold Jeannesson +la 10:37; 5. Rob Ruijgh +22:21.

Cel mai combativ rutier:
Jeremy Roy



Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mie 27 Iul 2011, 20:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
Andy va domina Turul multi ani de acum incolo.Daca nu, singura sansa este sa-si imbunatateasca prestatia de la contratimp. Wink Cadel nu cred ca se va mai implica in lupta pentru victorie, are deja o varsta. Confused In locul lui mi-as indrepta atentia spre Giro sau Vuelta...

... iar Cavendish ar putea ajunge la 30 de victorii (are deja 20) în TdF; bineînțeles, în ideea că va avea la dispoziție o echipă de talia celei la care încă mai este.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 7 Sep 2011, 20:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://tv.eurosport.ro/cycling/vuelta-a-espana/2011/tv-videos_vid195582.shtml

Cel mai frumos final de etapa pe care eu l-am vazut vreodata! Applause Atat Froome, cat si Cobo, merita toate aprecierile. Notworthy Chiar daca teoretic, pana la final nu mai sunt etape in care sa se poata face diferenta, abia astept sa vad cum se va termina lupta dintre cei doi. Smile Deocamdata, avansul lui Cobo in clasamentul general este de doar 13 secunde. Cred insa ca Froome ar fi castigat Vuelta fara probleme daca nu era obligat sa-l ajute pe Wiggins. Confused


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 11 Sep 2011, 19:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
http://tv.eurosport.ro/cycling/vuelta-a-espana/2011/tv-videos_vid195582.shtml

Cel mai frumos final de etapa pe care eu l-am vazut vreodata! Applause

Mulțumim pentru video; abia azi am reușit și eu să văd acel final de etapă despre care citisem doar că a fost extraordinar.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 6 Feb 2012, 16:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alberto Contador a fost suspendat 2 ani de Tribunalul de Arbitraj Sportiv pentru dopaj cu clenbuterol in Turul Frantei din 2010. Detalii: Arrow http://www.cyclingnews.com/news/cas-sanction-contador-with-two-year-ban-in-clenbuterol-case

Astfel, "noul" campion din TDF 2010 este Andy Schleck iar Michelle Scarponi castiga Giro 2011. Suspendarea spaniolului va expira in luna august si teoretic ar mai putea participa la Vuelta...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 6 Feb 2012, 23:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:

Astfel, "noul" campion din TDF 2010 este Andy Schleck [...]

Asta nu se numește „victorie”, este doar un gust amar... Sunt sigur că Andy va reuși într-o zi să câștige (pe bune) Le Tour.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 6 Feb 2012, 23:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda, asa e... Il apreciez mult pe Alberto pentru talentul sau desi nu l-am considerat niciodata un rutier 100% corect. Ma deranjeaza insa aceasta decizie, luata la aproape 2 ani de la izbucnirea scandalului. Rolling Eyes Si nu mi se pare corect ca pentru o cantitate infima de clenbuterol sa fie pus in aceeasi oala cu alti dopati notorii cum ar fi Floyd Landys (care in 2006 a fost prins cu un nivel al testosteronului de vreo 10 ori mai mare decat cel normal).
Sper ca spaniolul sa nu renunte la ciclism si sa-l vedem in 2013 luptandu-se din nou cu Andy pentru tricoul galben. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 8 Mai 2012, 20:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Plin de evenimente inceputul Giro 2012...Mark Cavendish a cazut destul de rau la sprintul din etapa a 3-a, dupa ce s-a lovit de italianul Roberto Ferrari care i-a taiat calea. Sad In incident a fost prins si purtatorul, tricoului roz, Taylor Phinney.Scandaloasa mi se pare insa declaratia lui Ferrari care a spus ca nu il intereseaza ce se intampla in spatele lui. Evil or Very Mad Incidentul aici: Arrow http://tv.eurosport.ro/ciclism/giro-d-italia/2012/tv-videos_vid229712.shtml
Pana la urma castigator a fost Matthew Goss. Mi-ar fi placut sa castige Tyler Farrar, pentru a-i dedica victoria bunului sau prieten Wouter Weylandt, care anul trecut murea chiar in etapa a 3-a din Giro. Crying or Very sad Maine se implineste exact un an de cand Wouter nu mai este printre noi.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
CristiPOLI
More than a fan


Data înscrierii: 20/Iul/2011
Mesaje: 46

MesajTrimis: Joi 28 Iun 2012, 12:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stit, mai joaca Amstrong? Ca tot dopat era, si am auzit ca-si poate pierde toate trofeele....Confused


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristiPOLI Trimite mesaj privat
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 5 Sep 2012, 14:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De mult nu mai vazusem o competitie atat de stransa intr-un mare tour.
Si unul dintre cei ce m-au impresionat este El Purito, neasteptat de rezistent si combativ in fata lui El Pistolero Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 6 Sep 2012, 19:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A fost o Vuelta foarte frumoasa.Victoria de ieri a ''Pistolarului'' a fost o realizare deosebita.Purito s-a tinut bine in toate etapele foarte grele, ca sa piarda in una aparent usoara.Am fost impresionat si de Valverde, nu ma asteptam sa se descurce asa bine.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar 23 Oct 2012, 16:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cycling: Big reveal of Cancer Jesus

Nori negri peste ciclism zilele astea, legate de căderea completă în dizgrație a lui Armstrong. E dezamăgitor că un sport poate deveni atât de infectat de epidemia dopajului. Discutabil e și ce s-ar întâmpla dacă s-ar face controale riguroase și în fotbal, unde sunt mult mai mulți bani și interese la mijloc.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 7 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community