Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul galez 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga de data asta Openul galez ?
Ding Junhui
13%
 13%  [ 6 ]
Stephen Lee
2%
 2%  [ 1 ]
Shaun Murphy
2%
 2%  [ 1 ]
Mark Allen
6%
 6%  [ 3 ]
Ronnie OSullivan
45%
 45%  [ 20 ]
Judd Trump
18%
 18%  [ 8 ]
Stephen Maguire
6%
 6%  [ 3 ]
Mark Selby
4%
 4%  [ 2 ]
Voturi totale : 44

Autor Mesaj
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Lun 20 Feb 2012, 9:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ding merita acesta victorie.Un jucator onest,care munceste foarte mult.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Lun 20 Feb 2012, 9:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cristi a scris:
Problema lui Selby a constat in faptul ca Ding a avut lovituri de distanta bune si a ratat mai putin ca el...pt ca Ronnie nu a profitat de numeroasele greseli, iar cand Selby rata avea sansa si nu lasa bile usoare...De aceasta data nu a mai tinut norocul si s-a vazut asta. Practic Selby dupa parerea mea nu a avut un joc solid in nici un meci din acest turneu...Sa nu uitam primul meci...A ajuns cu greu in finala si cum ulciorul nu merge de multe ori la apa, a pierdut.

Evident, Selby nu poate fi acuzat de antijoc...Doar poate fi acuzat de lipsa spectacolului...Si din punct de vedere al unor jucatori e frustrant sa ai parte de un astfel de joc, mai ales cand adversarul mai are si noroc...


Nu cred ca am urmarit acelasi joc Cristi.
Ding nu a ratat mai putin decat Selby. La finalul meciului, au aparut pe ecran si procentajele la buzunar ale celor doi: Selby - 94%, Ding -92%.
Jocul la siguranta mai bun al lui Ding a facut diferenta. Tocmai unde as fi crezut ca Selby are un avantaj....

De Selby si "lispa spectacolului" nu poate fi vorba. E jucatorul care face totusi cele mai multe breakuri de 100+ pe sezon, si care a facut cel mai mare break al acestui turneu.
Daca ne uitam la topul facut de bbc la campionatele mondiale in ultimii ani, Selby apare in fiecare din acestea cu niste lovituri senzationale. Dar pe langa asta are si un joc de siguranta extraordinar. Bravo lui, este un jucator complet....


Foarte interesant duelul dintre cei doi finalisti de aseara, in ultimii 2 ani:

http://www.snooker.org/res/index.asp?player1=224&player2=17&season=-1


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 20 Feb 2012, 10:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari, Ding! Frumoasa victorie!
Applause
Si frumos turneu.
Trofeul e la fel de neinspirat.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Lun 20 Feb 2012, 13:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi cer scuze pentru ca am folosit cuvantul "antijoc" pentru ce a jucat Selby in meciul cu O'Sullivan.De fapt aveti dreptate, fiecare are dreptul sa aleaga tactica care crede ca-i aduce avantaje maxime. A nu fi spectaculos in joc ,nu-i acelasi lucru cu "antijoc", atunci cand e vorba de snooker.

Cat despre finala,cred ca a fost echilibrata si Ding a meritat victoria,numai si pentru faptul ca a avut lovituri mai frumoase in acest meci decat cele ale lui Selby.

Singura frustrare personala in acest turneu a fost ca un jucator de talia lui Selby ,jucand atat de slab,lucru recunoscut chiar de el ,a putut ajunge sa joace finala, lasand in urma jucatori care erau in forma si meritau mai mult victoria.

Dar si pentru asta e frumos acest joc ,are multe necunoscute in ceea ce priveste invingatorul,iar favoritul nu castiga mereu.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 20 Feb 2012, 15:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Așa cum bine vă amintiti Smile am postat acum ceva timp un "mic îndreptar democratic".
Pentru că am avut numai reacții pozitive la acesta (vă mulțumesc pentru asta),
nu văd NICIUN motiv să nedreptățesc logica și să nu-i acord și acesteia un:

MIC ÎNDREPTAR DE MINIMA LOGICĂ

Pentru acest îndreptar țin să multumesc D-lui TAVY2008 pentru textul PUBLICat de dumnealui.
Voi folosi doar copy/paste nu de alta dar ...să nu avem vorbe la proces Smile

"În primul rând, vreau sa va transmit ca il respect pe d-l Marius Ancuta
pentru tot ce a facut pentru promovarea acestui sport în România și îl consider un comentator extraordinar
."

Recunosc sunt novice în acest sport și nu sunt practicant, poate Dl Tavy ne poate spune cam ce a făcut așa grozav pentru snooker
Ancuța care schingiuește limba română în 99,99% Smile din comentarii.
Eu am crezut că dl Tavy este mai documentat și am gugălit să văd ce nu știu.
Am descoperit doar că virgulă comentatorul în cauză a promovat poate snookerul cumetrilor Raluca și Valeriu Turcan sau Stolojan.
Altfel, promovare cum? La tv nici măcar numele site-ului federației nu are voie să-l spună.
La tv doar să folosească microfonul în scopuri personale poate.
O fi promovat snookerul în timp hecker-uia să vadă cine sunt eu și altcineva de p-aci care îi criticăm derapajele.
Altfel foarte învârtoșat critică faptul că userii nu-și dau numele și prenumele.
Eu vă întreb ați văzut dvs p-aci un user cu id Mario+ancuța sau ceva asemănător????
REPET poate a promovat snookerul și în cătune și nu știu eu, aștept cu nerăbdare probe contrarii.
Probe pertinente nu ca un pupinBIP (cristisiatat) care ca argument al profesionalismului ancuțian
dădea pe facebook un link la care era un interviu cu ghici cine.
Cu …exact Ancuța și D. Bontea.
Există pentru asta un proverb lauda de sine nu miroase a bine, dar trecând peste asta ar trebui să dau și eu un interviu
că-s cel mai priceput în …tot, că-s peste Einstein cu mult,
pentru că văd că oamenii CRED ce li se furnizează, nu contează ce zice cine zice și despre ce zice.
Eu unul l-am auzit la tv cu perle care mai de care mai neghioabe pe care le-am menționat în unele din postările mele.
Așa cum atunci când a fost cazul am apreciat prestația dumnealui.
Ultimele fiind “lovitură eminamente ofensivă dar cu caracter vădit defensiv” sau “victorie care certifică faptul că a câștigat”
Cu toate acestea dl. Tavy e liber să-l aduleze, eu unul sunt precaut în a-mi revărsa admirația
pentru ceva sau cineva fără discernământ și fără să judec întâi.

"Intrebarile retorice tampite pe care vi le puneti singur(a) nu ma intereseaza.
Nu era nevoie sa vad persoana care l-a sicanat pe Stephen, a fost de ajuns sa-i privesc reactia acestuia,
respectiv intoarcerea privirii catre tabara fanilor lui Ding
."

Spune că nu-l interesează, dar ... publică o replică mărișoară pe tema asta! Smile
Ceva mai sus spune ca nu a fost influențat de comentariul ancuțist dar tocmai asta s-a lăsat să se deducă,
sau dl Tavy se afla în sală și nu știam noi Smile
În aceiași logică, atunci când a văzut că Lee a dat cu “bățul” în postav dl. Tavy a fost sigur că postavul s-a încrețit special pentru el? Smile

"N-ați practicat niciodată un sport de performanță, pentru că dacă a-ți fi făcut-o ati fi inteles ce inseamna sa traiesti o competitie sportiva la intensitate."

În primul rând, dac-ar fii așa, de unde știe dumnealui aceste amănunte din viața mea, când chiar dânsul e în dubiu dacă sunt d-nul sau d-na??????
Apoi, nu-mi face plăcere să-mi amintesc dar pe toată perioada școlii am practicat patinaj viteză, și baschet de performanță.
Nu-mi place să-mi amintesc pentru că în 1989 la un concurs în Ungaria, o bucată de lemn aruncată pe pistă
a provocat ca patina să-mi secționeze mușchiul gambei stângi care m-a lăsat pe dinafara sportului.
Nu am pierdut un meci sau un concurs, ci viața sportivă.
Și nu înjur nici ungurii și nici măcar pe unguroaice:), sau poate n-am trăit eu cu intensitate evenimentul că aveam o momentană dedublare de personalitate:)

“Legat de John Higgins, cred ca ar trebui sa lasati invidia deoparte, pentru ca este un jucator bun care a castigat meritat acele trofee, pe care le-a pupat cu atata pasiune.”

Recunosc cinstit, sunt invidios pe Higgins pentru că în finala campionatului mondial eram eu cu masca lui Trump
confecționată din cel mai bun latex, nu ca cel negru pentru ...reviste:)
Cât despre pupat, aici forumistului nostru îi recomand cu căldură DEX-ul pentru că lasciv și libidinos nu se referă la obiecte!!!!
Acela e fetișism d-le Tavy.

Cât despre finala Welsh Open doar atât: Selby a îmbîrligat ce a îmbârligat până și-a înnodat singur tacul!
Ding i-a arătat că și cu armele Selbyniene e mai bun decât ...Selby
Bravo Ding, nu m-ai lăsat să te votez degeaba! Laughing



_________________
I want to be smarter than ... yesterday.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Lun 20 Feb 2012, 16:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

WTH? ...
O luati razna de tot... Si io eu cand eram mic aveam un catel cu o labuta alba... care a racit....(lacrimi).... dar nu stau sa va spun povestea aici ca e prea trist....
Chiar nu puteti boscorodi in privat, baieti (sau fete...)?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 20 Feb 2012, 19:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bleic a scris:

@ razvan : sper din suflet ca pe acest forum sunt bineveniti toti iubitorii de snooker, indiferent de jucatorul preferat sau de capacitatea de a juca ei insisi snooker.


Bineinteles ca pe acest forum sunt bineveniti toti iubitorii snooker-ului. E un joc in care politetea predomina si de aceea orice reactie fanatica de a demola adversarul jucatorului preferat, acuzandu-l de tot felul de fantasmagorii, mi se pare deplasata. Faptul ca nu am fost de acord cu aceasta opinie nu inseamna ca mi-as dori disparitia respectivei persoane de pe forum. Pace si vizionari placute in continuare Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
ney
More than a fan


Data înscrierii: 05/Dec/2010
Mesaje: 34

MesajTrimis: Lun 20 Feb 2012, 19:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RVI a scris:
WTH? ...
O luati razna de tot... Si io eu cand eram mic aveam un catel cu o labuta alba... care a racit....(lacrimi).... dar nu stau sa va spun povestea aici ca e prea trist....
Chiar nu puteti boscorodi in privat, baieti (sau fete...)?


Stii si tu cum e cu cel mai destept cedeaza, nu? Rolling Eyes

Nu cunosc pe nici unul din cei doi dar la "calitatea" scrierii si atitudinii cred ca au gresit site-ul. Embarassed


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ney Trimite mesaj privat
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Mar 21 Feb 2012, 12:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In primul rand vreau sa salut pe toata lumea.Sunt foarte curios cum de Ronnie a reusit "performanta" de a cadea un loc in clasamentul mondial, de pe 13 pe 14, in conditiile in care a facut semifinala la openul galez...??niciunul dintre jucatorii care au acumulat mai multe puncte decat el,respectiv Ding si Selby, nu este vecin de clasament cu el...in conditiie astea, cum a fost posibil asa cva?si...cine la intrecut in clasament:D?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Mar 21 Feb 2012, 14:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stiu exact cand si cum a cazut, dar explicatii sunt multe aici.
Am sa iti dau o posibila explicatie aici fara sa ma documentez, ca nu prea am timp acum:

In momentul in care un jucator primeste punctele pentru un turneu, el le pierde pe cele pe care le-a castigat la acel turneu in urma cu 2 ani.
Ronnie a castigat acum 3200 (semifinala) , iar in urma cu 2 ani tot 3200( semifinala). Deci a cam ramas acolo ca puncte....

Alti jucatori au facut treaba mai buna. Lee, de exemplu, care e in fata lui Ronnie in clasament, a luat acum 2500 (sferturi), iar acum 2 ani nici nu s-a calificat pe tabloul principal(575 parca a luat). Deci are un plus considerabil, de aproape 2000 de puncte.

Sper ca am zis bine ce am zis aici...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Mar 21 Feb 2012, 15:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu siguranta explicatia ta e foarte logica...asa ca iti multumesc!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 26 Feb 2012, 19:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ai venit, Hunt3r ! Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Dum 26 Feb 2012, 20:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

bine v-am gasit !!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul galez 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 14, 15, 16
Pagina 16 din 16

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community