Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Cea mai buna lovitura a Campionatului

 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » Campionatul Mondial 2005
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 23 Apr 2005, 17:10    Titlul subiectului: Cea mai buna lovitura a Campionatului Răspunde cu citat (quote)

Propun, deocamdata lovitura lui TONY DRAGO : bila rosie in buzunarul din mijloc stinga, la 4-8 in favoarea lui STEPHEN LEE, in jocul cu numarul 13.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 23 Apr 2005, 17:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O lovitura al lui Ronnie la o bila rosie la buzunarul superior drept in jocul decisiv daca nu ma insel.



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Dum 24 Apr 2005, 1:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mie mi-a placut foarte mult lovitura lui Hendry din meciul cu Anthony Hamilton atunci cand a pierdut putin pozitia la bila neagra si nu a vazut suficient din ea pentru a o introduce, dar a reusit totusi sa o faca cu efect de ocolire. Nici nu imi amintesc daca am mai vazut o asemenea lovitura, ca cineva sa introduca o bila cu efect de ocolire. Parca am mai vazut totusi o data asa ceva dar nu mai stiu cine a fost.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Lun 25 Apr 2005, 16:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ja, ja... cum sa nu... si la Jimmy si la Matt si la altii... in special se incearca atunci cand bila e foarte aproape de buzunar.



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 25 Apr 2005, 21:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E cam devreme pentru a-mi da cu parerea, dar nu ma pot abtzine. "Asha zisul snooker angulat" (asha o zis Marius, eu nu ma pricep) reushit din noroc de Mark J in jocul cu nr. 21 al meciului dintre Williams si McCulloch mi s-a parut bestial. Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mar 26 Apr 2005, 1:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca tot veni vorba de "snooker angulat" Laughing Laughing Laughing acesta nu este considerat un snooker. Adica daca spre exmplu un jucator face un fault, iar bila alba se opreste intre marginile buzunarului astfel incat urmatorul jucator nu poate lovi direct nici o bila rosie, acel jucator nu va primi free ball pentru ca aceasta pozitie nu se considera snooker (va primi totusi free ball daca in afara de marginile buzunarului exista alta bila care obstructioneaza bilele rosii). Acum cativa ani (nu stiu exact cati) exista o regula in care aceasta pozitie se numea "Angled". Daca in urma unui fault urmatorul jucator ajungea in aceasta pozitie, arbitrul anunta "Angled" iar jucatorul avea dreptul sa pozitioneze bila alba oriunde in D si sa joace de acolo. Dar aceasta regula a fost de ceva timp scoasa din regulament.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mar 26 Apr 2005, 1:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Smaranda a scris:
Ja, ja... cum sa nu... si la Jimmy si la Matt si la altii... in special se incearca atunci cand bila e foarte aproape de buzunar.

Da, dar la Stephen bila nu a fost foarte aproape de buzunar. Cand bila se afla pe marginea buzunarului, am mai vazut astfel de lovituri, dar dintr-o pozitie asemnatoare imi amintesc sa fi vazut o singura data. Nu zic, poate au mai reusit si altii, dar eu nu imi amintesc sa fi vazut.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 26 Apr 2005, 23:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bila rosie trimisa azi de STEVE DAVIS in buzunarul din mijloc, dreapta, la 64-18, in jocul al 16-lea ! Supeeeeerb ! Ca la trick shot ! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Joi 5 Mai 2005, 20:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zsolt_tuser a scris:
Smaranda a scris:
Ja, ja... cum sa nu... si la Jimmy si la Matt si la altii... in special se incearca atunci cand bila e foarte aproape de buzunar.

Da, dar la Stephen bila nu a fost foarte aproape de buzunar. Cand bila se afla pe marginea buzunarului, am mai vazut astfel de lovituri, dar dintr-o pozitie asemnatoare imi amintesc sa fi vazut o singura data. Nu zic, poate au mai reusit si altii, dar eu nu imi amintesc sa fi vazut.


Mda e-adevarat... parca si eu imi amintesc sa fi vazut cel mult o inca o lovitura de-asta, dar nici eu n-am memoria mai viabila.



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » Campionatul Mondial 2005 Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community