Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Campionatul european Under-21, Sofia 2012

 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2016-2017 » Snookerul amator international
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 5 Mar 2012, 13:04    Titlul subiectului: Campionatul european Under-21, Sofia 2012 Răspunde cu citat (quote)

CAMPIONATUL EUROPEAN UNDER-21

GRUPELE

Grupa A
Denislav Popov (Bulgaria)
Dominik Scherübl (Austria)
Pawel Leyk (Germania)
Ryan Cronin (Irlanda)
Sam Harvey (Anglia)
Strafno Damianov (Cipru)
Vilius Schulte (Lituania)

Grupa B
Georgi Velichkov (Bulgaria)
Alexander Gauss (Austria)
Ivan Kakovsky (Rusia)
Jaroslav Tichę (Cehia)
Joel Walker (Anglia)
Mateusz Baranowski (Polonia)
Nicolas Mortreux (Franța)

Grupa C
Teodor Chomovski (Bulgaria)
Adam Stefanów (Polonia)
Belan Sharif (Suedia)
Brian Cini (Malta)
Elliot Slessor (Anglia)
Tin Venos (Croația)
Tudor Popescu (România)

Grupa D
Toma Tomov (Bulgaria)
Alexander Ursenbacher (Elveția)
Alexis Callewaert (Franța)
Alvyn Depoorter (Belgia)
Andreas Ploner (Austria)
Shane Castle (Anglia)

Grupa E
Ivailo Pekov (Bulgaria)
Aaron Busuttil (Malta)
Daniel Kohout (Cehia)
David Cassidy (Irlanda)
Eden Sharav (Scoția)
Kevin Wegmann (Elveția)

Grupa F
Dimitar Mehandzhiyski (Bulgaria)
Matthew Calleja (Malta)
Virho Olli-Pekka (Finlanda)
Scott Donaldson (Scoția)
Shachar Ruberg (Israel)
Yannick Tarillon (Franța)

Grupa G
Alexander Kanchev (Bulgaria)
Grzegorz Biernadski (Polonia)
Michael Betzinger (Germania)
Marco Mucci (România)
Rodions Judins (Letonia)
Ross Muir (Scoția)

Grupa H
Vergil Mavrodiev (Bulgaria
Andrei Orzan (România)
Darryl Hill (Insula Man)
Jurian Heusdens (Belgia)
Simon Lichtenberg (Germania)
Michael Leslie (Scoția)

Grupa J
Artem Smagin (Bielorusia)
Mihai Vladu (România)
Jamie Clarke (Țara Galilor)
Josh Boileau (Irlanda)
Lukas Kleckers (Germania)
Wayne Pace (Malta)

Grupa K
Yana Shut (Bielorusia)
Chris Peplow (Malta)
Duane Jones (Țara Galilor)
Karol Szuba-Jabłoński (Polonia)
Maor Shalom (Israel)
Nathanaël Beckrich (Franța)

Grupa L
Mikita Strokin (Bielorusia)
Edward Topham (Țara Galilor)
Marvin Losi (Elveția)
Michał Zieliński (Polonia)
Nicky Godeyne (Belgia)
Declan Brennan (Irlanda de Nord)

Grupa M
Siarhei Melnichonak (Bielorusia)
Dale Lawrence (Țara Galilor)
Karl Fitzpatrick (Irlanda)
Mario Amza (România)
Markus Pfistermüller (Austria)
Vladyslav Vyshnevskyy (Ucraina)
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Lun 5 Mar 2012, 15:50, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Lun 5 Mar 2012, 15:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Merită și Marco un highlight cu albastru în grupa G. Smile Succes jucătorilor (și jucătoarelor) noștri (noastre) la turneu.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 5 Mar 2012, 15:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Scuze, Marco, pentru omisiune. Dacă ar fi după mine, aș scrie numele alor noștri numai cu roșu. Laughing

Thanks, MM.
Deocamdată, albastru. Wink


NOROC MARE, TUTUROR, DRAGILOR !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar 6 Mar 2012, 18:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

niște poze găsite prin intermediul site-ului EBSA:
gallery 1
gallery 2



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 7 Mar 2012, 18:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Până acum :

Andrei Orzan – un meci câștigat, în total, 6 frame-uri câștigate
Mario Amza – un meci câștigat, în total, 4 frame-uri câștigate
Marco Mucci – un meci câștigat, în total, 3 frame-uri câștigate
Mihai Vladu – 2 frame-uri câștigate
Tudor Popescu – 1 frame câștigat

Come on, lads, come on, kick some ass !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Joi 8 Mar 2012, 14:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-a calificat Mario mai departe, din grupa M, după o victorie surprinzătoare astăzi cu 3-0 în fața unui ucrainean care avea 4 victorii din 4 meciuri, și prin intermediul unui rezultat favorabil în alt meci. Felicitări și baftă mai departe!

clasamentele grupelor: All Groups



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 9 Mar 2012, 22:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ai noștri, la încheierea fazei grupelor

2012
Mario Amza : 5 meciuri disputate, două victorii (7 frame-uri câștigate) – calificat în Runda ultimilor 48
Andrei Orzan : 5 meciuri disputate, o victorie (6 frame-uri câștigate)
Marco Mucci : 5 meciuri disputate, o victorie (4 frame-uri câștigate)
Mihai Vladu : 5 meciuri disputate, 2 frame-uri câștigate
Tudor Popescu : 6 meciuri disputate, 1 frame câștigat

2011
Mario Amza : 7 meciuri disputate, 3 victorii (11 frame-uri câștigate)
Bogdan Cozmaciuc : 7 meciuri disputate, 2 victorii (8 frame-uri câștigate)
Radu Brezaie : 7 meciuri disputate, o victorie (8 frame-uri câștigate)
Andrei Orzan : 7 meciuri disputate (6 frame-uri câștigate)
.



________________________



Runda 1 : ultimii 48

Alexis Callewaert (Franța) 3-0 David Cassidy (Irlanda)
Duane Jones (Țara Galilor) 3-0 Ivailo Pekov (Bulgaria)
Mario Amza (România) 1-3 Darryl Hill (Insula Man)
Michael Betzinger (Germania) 1-3 Artem Smagin (Bielorusia)
Edward Topham (Țara Galilor) 0-3 Adam Stefanów (Polonia)
Aaron Busuttil (Malta) 3-0 Vergil Mavrodiev (Bulgaria)
Dimitar Mehandzhiyski (Bulgaria) 3-1 Simon Lichtenberg (Germania)
Karol Szuba-Jabłoński (Polonia) 2-3 Georgi Velichkov (Bulgaria)
Shachar Ruberg (Israel) 0-3 Mateusz Baranowski (Polonia)
Josh Boileau (Irlanda) 3-0 Vilius Schulte (Lituania)
Chris Peplow (Malta) 1-3 Declan Brennan (Irlanda de Nord)
Vladyslav Vyshnevsky (Ucraina) 0-3 Alexander Ursenbacher (Elveția)
Pawel Leyk (Germania) 3-1 Nicky Godeyne (Belgia)
Alexander Gauss (Austria) 3-1 Belan Sharif (Suedia)
Alexander Kanchev (Bulgaria) 0-3 Andreas Ploner (Austria)
Lukas Kleckers (Germania) 3-1 Karl Fitzpatrick (Irlanda)
.


Șaisprezecimile

Joel Walker (Anglia) 4-1 Alexis Callewaert (Franța)
Duane Jones (Țara Galilor) 4-0 Brian Cini (Malta)
Michał Zieliński (Polonia) 4-0 Darryl Hill (Insula Man)
Artem Smagin (Bielorusia) 1-4 Scott Donaldson (Scoția)
Jamie Clarke (Țara Galilor) 4-1 Adam Stefanów (Polonia)
Aaron Busuttil (Malta) 4-3 Dale Lawrence (Țara Galilor)
Ross Muir (Scoția) 4-0 Dimitar Mehandzhiyski (Bulgaria)
Georgi Velichkov (Bulgaria) 0-4 Shane Castle (Anglia)
Elliot Slessor (Anglia) 3-4 Mateusz Baranowski (Polonia)
Josh Boileau (Irlanda) 4-2 Ryan Cronin (Irlanda)
Grzegorz Biernadski (Polonia) 4-3 Declan Brennan (Irlanda de Nord)
Alexander Ursenbacher (Elveția) 1-4 Michael Leslie (Scoția)
Maor Shalom (Israel) 4-2 Pawel Leyk (Germania)
Alexander Gauss (Austria) 2-4 Sam Harvey (Anglia)
Matthew Calleja (Malta) 2-4 Andreas Ploner (Austria)
Lukas Kleckers (Germania) 0-4 Eden Sharav (Scoția)
.


Optimile

Joel Walker (Anglia) 0-4 Duane Jones (Țara Galilor)
Michał Zieliński (Polonia) 2-4 Scott Donaldson (Scoția)
Jamie Clarke (Țara Galilor) 4-2 Aaron Busuttil (Malta)
Ross Muir (Scoția) 0-4 Shane Castle (Anglia)
Mateusz Baranowski (Polonia) 4-3 Josh Boileau (Irlanda)
Grzegorz Biernadski (Polonia) 0-4 Michael Leslie (Scoția)
Maor Shalom (Israel) 0-4 Sam Harvey (Anglia)
Andreas Ploner (Austria) 1-4 Eden Sharav (Scoția)
.


Sferturile

Duane Jones (Țara Galilor) 3-5 Scott Donaldson (Scoția)
Jamie Clarke (Țara Galilor) 0-5 Shane Castle (Anglia)
Mateusz Baranowski (Polonia) 1-5 Michael Leslie (Scoția)
Sam Harvey (Anglia) 5-2 Eden Sharav (Scoția)
.


Semifinalele

Scott Donaldson (Scoția) 3-5 Shane Castle (Anglia)
Michael Leslie (Scoția) 5-0 Sam Harvey (Anglia)
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 10 Mar 2012, 16:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

FINALA

SHANE CASTLE 2–6 MICHAEL LESLIE
33-94(46), 6-76(76), 41-53(42), 0-122(121), 62-25, 84(84)-0, 12-100(100), 12-118(91)



Anul trecut, Michael Leslie a pierdut finala acestui turneu în fața revelației poloneze Kacper Filipiak (care revelație, total lipsită de experiență în mediul străin & arhicompetitiv din Main Tour, va face deocamdată cale-ntoarsă-n patrie, dar va reveni, nu mă îndoiesc, printre fiarele Snookerjunglei, cât de curând). De data asta, la 19 ani, scoțianul a reușit să-și facă intrarea printre big boys. Aș zice că are vârsta potrivită și de curaj nu se duce lipsă în familia lui : tăticu-său, Mike Leslie, a purtat, ani și ani de zile, un neîmpăcat & neobosit război împotriva fostei conduceri a Asociației scoțiene, care avea în fruntea-i pe Stephen Baillie – un fel de Sir Rodney Walker cu încă și mai puțin fler managerial și încă și mai puține scrupule în căptușirea buzunarului propriu. Această fostă conducere a căutat să se răzbune pe puștiul Michael : l-a exclus de la competițiile interne, nu i-a permis să ia parte la unele dintre cele internaționale, ba nici măcar nu l-a lăsat să se antreneze în anumite cluburi, plus alte persecuții și tentative de intimidare greu de imaginat. În fine, vechea conducere a fost alungată, noua conducere a preluat frâiele în 2009, iar acreditările și celelalte demersuri birocratice au fost finalizate în 2010. Slavă Domnului ! Cum și eu am fost, încă de la început (cu scrisul) „în tranșee” & „în adâncă ilegalitate” ( Laughing ) alături de Mike Leslie, acum am motive cu atât mai puternice să mă bucur pentru el și pentru fiu-său.

WELL DONE, MICHAEL !


Michael între doi mari, în 2007, după ce John Higgins câștigase al doilea său titlu mondial

Michael a început să joace snooker de la vârsta de 6 ani. În decembrie 2007, părinții lui, Mike și Tracey, au dărâmat un perete exterior al casei lor din Bonnyrigg și i-au clădit băiatului o sală de snooker. Trebuie spus că Mike Leslie este proprietarul unui club de snooker din chiar aceeași localitate (aflată la vreo 10 kilometri de Edinburgh), dar Michael are mai multă liniște acasă. Se antrenează cinci zile pe săptămână, între orele 11.00 și 19.00, fie la masa proprie, fie la Cumbernauld, în clubul sponsorului său, Billy Stirling. În weekend, program mai lejer. Anul trecut, în septembrie, tânărul a reușit primul său break maxim cronometrat sub 8 minute.

Michael, campion european under-21


Michael Leslie : „Încă nu-mi vine să cred ! Parcă e un vis. Mi s-a întâmplat de câteva ori să visez că am câștigat finala și, înainte de-a mă trezi de-a binelea, mă rugam fierbinte să fie adevărat, numai că, spre marea mea tristețe, trebuia să deschid ochii și să văd că nu e... Anul trecut, am ajuns foarte aproape de trofeu și am fost foarte dezamăgit că am pierdut finala, dar în acest an m-am simțit mult mai bine pregătit și mai puternic. Cred că rezultatul meciului de azi a fost decis de surplusul meu de experiență, fiindcă adversarul meu este un talent excepțional. Bineînțeles că în privința viitorului nu există certitudini, dar eu sunt convins că Shane va deveni un jucător de top – unul dintre cei pe care publicul abia așteaptă să-i vadă.

Am început turneul bine, doar că, după aceea, mi-a fost mai greu decât mi-aș fi dorit. Din șaisprezecimi, am simțit o presiune tot mai mare fiindcă lumea părea că se așteaptă să câștig. În ciuda scorului, semifinala cu Sam Harvey n-a fost deloc un meci ușor. Sam și cu mine suntem prieteni – probabil că de asta am fost mai relaxat. Azi, am avut ceva emoții, dar îndată ce am intrat la masă, m-am liniștit. M-am bucurat, tot timpul, de o susținere fantastică din partea compatrioților mei. Au fost minunați cu toții. Le datorez mulțumiri și jucătorilor cu care mă antrenez cel puțin o dată pe săptămână : Marcus Campbell și Anthony McGill. Din când în când, mai joc și cu John Higgins – am învățat foarte mult de la ei și asta mi-a fost și-mi este de mare ajutor.

Le sunt recunoscător și celor de la Triunghiul roșu, clubul din Cumbernauld al sponsorului meu Billy Sterling, precum și celuilalt sponsor, Alan Maxfield. Sper că în sezonul viitor o să se înarmeze amândoi cu carnete de cecuri voluminoase ! Sigur însă că mă gândesc în primul rând la ai mei : de data asta, nu sunt aici, cu mine. Drumul din Scoția până în Bulgaria costă destul de mult și, în afară de asta, le-am spus că acum sunt bărbat în toată firea și pot să am singur grijă de mine.

Anul trecut, am participat la câteva PTC-uri, ca să văd cum merg lucrurile și cred că în primul meu sezon ca jucător profesionist, turneele din această serie o să mă ajute foarte mult să acumulez puncte. Pot să spun că deja m-am obișnuit cu PTC-urile, dar la calificările pentru celelalte turnee n-am mai participat – o să fie ceva cu totul nou pentru mine.

Parcă tot nu-mi vine a crede că m-am calificat în Main Tour !... Abia aștept să-nceapă sezonul ! Ce noroc am că acum există atâtea competiții și că tocmai în acest an li se dă calificaților șansa de a rămâne doi ani în circuitul profesionist ! Ce noroc am să pot călători în toată lumea ca să joc snooker ! E minunat ! Visul meu s-a împlinit !”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2016-2017 » Snookerul amator international Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community