Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul Chinei 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
Judd Trump
13%
 13%  [ 5 ]
Stephen Lee
16%
 16%  [ 6 ]
Stephen Maguire
8%
 8%  [ 3 ]
Ronnie OSullivan
21%
 21%  [ 8 ]
Ding Junhui
18%
 18%  [ 7 ]
Ali Carter
0%
 0%  [ 0 ]
Neil Robertson
8%
 8%  [ 3 ]
Peter Ebdon
13%
 13%  [ 5 ]
Voturi totale : 37

Autor Mesaj
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2012, 13:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si-a facut permanent Robertson LOL LOL LOL LOL LOL LOL Taz Taz



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2012, 15:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se pare ca permanentul lui e natural.
http://www.dailytelegraph.com.au/sport/aussie-neil-robertson-finds-his-pot-of-gold/story-e6frexni-1225862271711



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2012, 16:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Credeam că "problema" a fost lămurită în pag 2 ! Confused Laughing N-avem ce să facem, trebuie să-i iertăm lui Neil faptul că e băiat frumos și rasat. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2012, 17:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Surprize la care nici nu ma gandeam la acest turneu. Nu ma asteptam ca Ronnie sa ajunga pana aici, dar sunt fericita ca a ajuns. Credeam ca va pierde din primul tur.
Imi pare rau de Mark Selby ca a fost nevoit sa paraseasca turneul. Sper sa ii treaca repede, sa fie valid la campionatul mondial.
Nu am vazut meciul lui Ronnie cu Mark Williams (de fapt n-am vazut nici un meci in totalitate; doar putin din meciul lui Jimmy White si inceputul meciului Ronnie O'Sullivan - Marcus Campbell). Poate reusesc sa vad ceva maine.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2012, 17:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poftim la un pollișor, Ladies & Gents ! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
serbanm
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Feb/2011
Mesaje: 181

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2012, 21:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca Mark Williams are un complex O'Sullivan. Pe de alta parte prin comentariile lui rautacioase la adresa acestuia isi mareste acest handicat (este doar parerea mea). Oricum, Ronnie joaca mai bine impotriva jucatorilor din generatia lui, parca e mai motivat. El nu pare sa sufere atat de mult ca joaca prost impotriva tinerilor si a jucatorilor mai slab clasati!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui serbanm Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2012, 22:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frumos break-ul câștigător din ultimul frame realizat de către Ronnie. Lovitura de la antepenultima bilă roșie la buzunarul de mijloc din partea stângă a arătat încredere, determinare, dorință de victorie și un pic de nebunie, tipic „osalivană”.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2012, 5:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hmm, iata ca a mai castigat un meci desi si-a dorit sa piarda din primul tur. Mr. Green Totusi n-as vrea sa-l vad pe Mark tinandu-si promisiunea. Wink Mi-au placut loviturile de siguranta reusite de Ronnie, au fost aproape perfecte. Very Happy Cu putina atentie putea fi white-wash daca nu rata acea lovitura cu sprijinul la buzunarul drept dar e bine si asa. Smile Sper sa fie la fel de in forma si astazi cu Maguire...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2012, 9:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si iata ca Peter Ebdon a reusit...
...a-l trimite acasa pe campionul mondial John Higgins in faza optimilor faza in care scotianul la viitorul campionat mondial daca va trece de primul tur va da nas in nas,dupa socotelile mele,cu nimeni altul decat cu....Ronnie O'Sullivan!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2012, 10:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte multe ratari, atat la Maguire cat mai ales la Ronnie...Slabut joc, dar macar avem decisiv Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Alex Speed
A super fan


Data înscrierii: 30/Noi/2011
Mesaje: 67
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2012, 11:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca nu pierdea Ronnie pozitia la ultima bila rosie cred ca ar fi castigat meciul dar asa.Nu ma asteptam sunt destul de dezamagit oricum.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Alex Speed Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2012, 11:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si "bucuria" cea mare este sa pierzi...
...in joc decisiv si inplus si prin repozitionarea bilei negre a picat pe capul lui Ronnie care are acum cateva zile in plus pentru a se pregati pentru campionatul mondial!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
tavy2008
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Aug/2008
Mesaje: 354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2012, 11:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stephen Lee - din nou un meci extraordinar, o incredere foarte mare in loviturile sale datorita rezultatelor bune din acest an, a patra semifinala consecutiva, sunt foarte bucuros ca si-a regasit placerea de a juca snooker; este mai ofensiv ca niciodata. Judd nu a jucat rau, dar Stephen...fara cuvinte.

Stephen Maguire - n-am vazut prea mult din acest meci pentru ca m-am uitat la celalalt, dar se pare ca a fost unul disputat. Am vazut insa reactia de final a lui Roonie la lovitura cu manta la bila neagra a lui Maguire si sincer arata foarte bine. Relaxat, destins, vesel. Nu cred ca o sa-i para rau ca se intoarce mai devreme acasa.

Stephen Lee - Stephen Maguire ( Feat of Stephens, cum era numita finala EPTC4, din sezonul trecut castigata de S.Lee cu 4-2. Poate se repeta istoria acelui meci.

P.S. Clara, am vazut la sectiunea Meciuri si Rezultate ca Stephen Lee apare cu un break de peste 100, insa cred ca au fost doua si parca era cel de 113 trecut ca fiind realizat de Maguire. Nu stiu daca Maguluitor a reusit azi vreun sutar, insa 99,99% Stephen a reusit doua. Laughing



_________________
/STEPHEN LEE/
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2011, German Masters 2012, Haikou World Open 2012, Shanghai Masters 2012, Welsh Open 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tavy2008 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2012, 12:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1, 2, 3 Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2012, 12:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meciuri excelente in aceste doua sferturi. Imi pare rau ca a pierdut Ronnie ,dar avand in vedere cum a pierdut sunt mai putin suparat.

Maguire a jucat foarte bine si ma bucur pentru el ca merge mai departe. A avut prestatii foarte bune la ultimele turnee si chiar merita sa castige unul.

Despre Stephan Lee se poate spune deja ca a jucat in nota obisnuita ,adica foarte bine(daca nu prinde una din zilele alea in care nu joaca .. nimic!). Victorie meritata si deloc surprinzatoare.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul Chinei 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 4 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community