Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Campionatul mondial de fotbal 2006
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
 
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 11 Iul 2006, 20:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-a fost cel mai frumos mondial din istorie.Marele regret ramane gestul lui Zidane care a avut pana in acel moment un turneu final perfect.Totusi cel numit de Henry "Dumnezeul fotbalului" ne-a amintit ca este om,chiar unul de rand crescut pe strazile orasului Marseille.Va ramane inca mult timp intrebarea:"Ce i-a spus Materazzi lui Zidane?.Ziarul de Sun a lansat deja o varianta infirmata de italian.Argumentele sale sunt de-a dreptul penibile.Pur si simplu Materazii jura ca nu cunoaste sensul cuvantului "terorist" Laughing
Pana vom afla ce s-a intamplat cu adevarat intre cei doi ,iata cateva dintre cele mai haioase declaratii acordate presei pe parcursul acestui turneu:
Uwe Seeler, fost international german: „Marea favorita pentru mine este Brazilia, outsider este Italia, iar Germania va fi campioana mondiala“.

Franz Beckenbauer: „Peter Crouch nu va putea face niciodata intindere, pur si simplu nu are muschi deloc“.

Marcelo Lippi, selectioner Italia: „Daca pierdem cu Ghana, al doilea meci, impotriva SUA, va fi foarte, foarte dificil. Daca facem egal, va fi foarte dificil, iar daca vom cistiga, va fi dificil, oricum“.

Guus Hiddink, selectioner Australia: „Cind nu ai nici un plan, ai nevoie de sansa. Dar planul meu era sa am sansa“.

Emmanuel Adebayor, atacant togolez, despre primele platite direct de FIFA: „Nu stiu cit am primit, nu i-am numarat. Dar stiu ca sint cash“.

Sven-Goran Eriksson, selectioner Anglia: „L-am mai scos din teren pe David Beckham. Nu sint insurat cu el, chiar daca ati crede ca sint. Nu sintem nici macar logoditi“.


Carlos Alberto Parreira, dupa terminarea grupelor: „Grasimea in plus a disparut“; „Atit timp cit FIFA nu mareste numarul de jucatori pe teren, va trebui mereu sa alegi intre titulari si rezerve“.

Eric Abidal despre tactica brazilienilor: „Au incercat sa faca diferenta fiecare, de unul singur“.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
CristiPOLI
More than a fan


Data înscrierii: 20/Iul/2011
Mesaje: 46

MesajTrimis: Joi 28 Iun 2012, 12:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Unul din cele mai faine CM disputate vreodata. Italia atuncia a jucat extraordinar, merita trofeul mult ravnit Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristiPOLI Trimite mesaj privat
florin90
Vizitator





MesajTrimis: Mie 22 Aug 2012, 21:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Italia a jucat mult mai bine in 2012 si cei care nu mai suporta Spania spuneau ca merita trofeul, insa asta e fotbalul..


Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community