Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Tenis - CUPA DAVIS

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
andolini
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Ian/2006
Mesaje: 108

MesajTrimis: Lun 25 Sep 2006, 11:47    Titlul subiectului: Tenis - CUPA DAVIS Răspunde cu citat (quote)

romania a invins coreea de sud cu 3-1, si a reusit sa se mentina in grupa mondiala a cupei davis.andrei pavel a purtat pe brate echipa romaniei,invingand in doua partide de simplu si participand decisiv la victoria echipei noastre in meciul de dublu.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andolini Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 25 Sep 2006, 13:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am vazut si eu o parte din ultimul meci.
Bravo Andrei!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 25 Sep 2006, 14:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Andrei a jucat cu o mare clasa!
Felicitari Romanaiei! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
octav_star
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Sep/2005
Mesaje: 147
Locație: bucarest

MesajTrimis: Lun 25 Sep 2006, 15:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am fost si eu la meciuri Very Happy a fost foarte frumos .. atmosfera incantatoare( am facut galerie ) si andrei si mai incantator Smile



_________________
"Imagination decides everything. "
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui octav_star Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 25 Sep 2006, 18:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu sunt un mare fan al tenisului,insa urmaresc intotdeauna cu placere intalnirile de Cupa Davis.Andrei Pavel a fost cu adevarat senzational castigand 2 meciuri intr-o singura zi Very Happy Am apreciat de fiecare data la el faptul ca in meciurile de Cupa Davis s-a autodepasit invingand jucatori ca Hrbaty,Ancic,Roddick,Mirnyi,etc(imi pare rau ca de pe aceasta lista lipseste Federer Wink ) 8) .Merita felicitat si Horia Tecau pentru evolutia din meciul de dublu. Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
andolini
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Ian/2006
Mesaje: 108

MesajTrimis: Vin 29 Sep 2006, 17:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sortii au hotarat ca romania sa dea piept cu franta in primul tur al cupei davis.bilantul intalnirilor cu francezii ne este total defavorabil,ai nostri reusind sa castige o singura data,in 1974.deplasarea lotului nostru in hexagon se va face in luna februarie.sa speram ca pana atunci victor hanescu va fi complet refacut ,altfel sansele noastre practic nu exista.andrei pavel,veteranul nationalei nostre,a pierdut in trei seturi la wimbledon in fata lui sebastien grosjean ,veteranul "cocosului galic",un rezultat care spune multe despre forta acestei echipe si despre cat de greu ne va fi sa castigam.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andolini Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 29 Sep 2006, 18:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sansele noastra sunt destul de mici,mai ales ca vom evolua in deplasare. Imi amintesc ca acum 3-4 cand francezii au venit la Bucuresti am fost pur si simplu zdrobiti.Singurul nostru punct am fost adus de Victor Hanescu care l-a invins pe Santoro in conditiile in care acesta chefuise toata noapte dupa ce cu o zi inainte castigase la dublu.Sperantele noastre se leaga de "batranul" Pavel,insa ma gandesc cat ne vom mai putea agata de performantele "Cneazului"?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 29 Sep 2006, 20:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si totusi...HAI ROMANIA!!! *boogie* Razz



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
andolini
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Ian/2006
Mesaje: 108

MesajTrimis: Sâm 30 Sep 2006, 10:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

succesului frantei din 2003(de altfel ultima intalnire dintre cele duoa reprezentative) i se adauga alte 6 repurtate de-a lungul istoriei in fata romaniei.oricum,jucatorii nostri nu trebuie sa se gandeasca la aceasta statistica zrobitoare,ci mai degraba sa repete jocul extraordinar facut in fata fratilor lapentti in 2004.si lotul lor,ca si al nostru,sufera o perioada de reconstructie,fapt ce nu plaseaza franta ca o favorita indiscutabila.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andolini Trimite mesaj privat
adrianams
Fan


Data înscrierii: 04/Noi/2006
Mesaje: 13

MesajTrimis: Dum 5 Noi 2006, 12:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am fost la intalnirea cu coreea decat sambata cand am stat in ploaie cateva ore bune cu speranta ca o sa se joace pana la urma meciul
iar duminik decat la meciul lui andrei cu lee, a fost o atmosfera superba la meciul asta , am stat pe scari pt ca nu mai gaseai un loc liber decat ff rar
ce pot sa zic de franta decat ca e greu dar nu imposibil
jucatorul cel mai bun al lor este in momentul de fata gasquet care a castigat de curand un turneu si chiar este in forma buna speram ca in februarie sa nu mai fie asa in forma, alt jucator la ei mai imprtant este monfils este tanar, alearga mult dar este ff inalt si oboseste cam repede,grojean nu prea mai e in forma in ultimul timp nu prea a reusit performante de remarcat dar oricand poate face un meci bun
franta ar putea sa formeze si 2 formatii iar noi nici una nu putem face, ink ne punem sperantele in andrei , fara el nu eram in optimi
dar eu sper sa ii putem bate daca o sa fie si hane, asa poate ne intalnim cu rusia in sferturi si o sa jucam la noi, asta fiind singura mea speranta sa il vad pe Safin:D



_________________
Hendry the best!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui adrianams Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 10 Feb 2007, 20:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Senzational lupta echipa noastra in fata Frantei la Clermont-Ferrand. Very Happy 8) In prima zi francezii au castigat ambele meciuri de simplu.Andrei Pavel a facut un meci fantastic insa din pacate a cedat in fata lui Sebastian Grosjean dupa ce a condus cu 2-0 la seturi. Sad
Astazi tinerii jucatori Florin Mergea si Horia Tecau i-au invins la dublu pe Clement si Llodra dupa un meci maraton ce a durat mai mult de 4 ore si jumatate (scorul la seturi:3-6,7-5,7-5,6-7,9-11) Applause Party Pentru mine a fost cel mai frumos meci care l-am vazut pana acum.Poate aceasta victorie va fi un nou inceput pentru tenisul romanesc.
Sper ca maine Andrei Pavel si Victor Hanescu sa reuseasca imposibilul si sa intoarca soarta acestei intalniri. Yeah Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Razvan TM
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Feb/2007
Mesaje: 120
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Sâm 10 Feb 2007, 21:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce meci!!! Felicitari MERGEA si TECAU Wink .
Ce bine au jucat azi cei doi...cum zicea si comentatorul, astazi s`a nascut dublul nostru pentru Cupa Davis.
Ce pacat ca Pavel a pierdut ieri, a condus cu 2-0 dar asta e...
Eu unul nu am sperante prea mari ca ne vom califica, in Pavel am incredere ca poate castiga, dar in meciul lui Hanescu am indoieli. Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan TM Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristiPOLI
More than a fan


Data înscrierii: 20/Iul/2011
Mesaje: 46

MesajTrimis: Joi 14 Iun 2012, 13:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tecau la dublu e federer Smile)...imi place foarte mult de Tecau, parca mai mult si decat Pavel, are stilul lui...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristiPOLI Trimite mesaj privat
mady
Vizitator





MesajTrimis: Mar 18 Sep 2012, 23:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A avut noroc Crivoi in meciul decisiv cu finlandezul.. Bravo Romania!


Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community