Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Mastersul de la Shanghai 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine are șanse mai mari la titlu ?
Judd Trump
61%
 61%  [ 11 ]
John Higgins
27%
 27%  [ 5 ]
Shaun Murphy
11%
 11%  [ 2 ]
Voturi totale : 18

Autor Mesaj
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mar 18 Sep 2012, 13:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Eu am impresia că Mark nu ia cele mai bune hotărâri din punctul de vedere al sănătății : nu și-a rezolvat problemele de coloană și recurge la tot felul de "soluții" de moment fiindcă se teme să se opereze. Sincer, nu cred că va scăpa netăiat.

Vorbind tot de sănătate & hotărâri : luna asta, Peter a decis să nu pape decât crudități. Dacă o ține tot așa, curând o să se poată ascunde după tac ! Rolling Eyes Laughing

vorbind de greutate ... cred ca Ivy a pus cateva kilograme oricum Mark a avut mare noroc in acest ultim joc....
Nu stiu ce era anuntat dar tipa aia a vorbit 20 min.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Mar 18 Sep 2012, 13:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cred ca nu se hotara daca sa dea freeball sau nu
adica ea era hotarata, da nu o lasa Ebdon Laughing



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 18 Sep 2012, 13:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu nu știu ce să mai cred despre Selby,d-na Clara, dar dacă are încă probleme cu zona cervicală și o ține lunga în declarații că el a făcut "terapie" și aia și cealaltă .. și a rezolvat problemele.. declarații de dragul snookerului, este de neiertat.
Totuși vreau să cred că nu mai e un copil și nu minte. Acum o lună când a câștigat PHC-ul, acolo mie mi s-a parut în regulă cu mișcările.

Azi în schimb a fost plecat cu sorcova Evil or Very Mad Nu are antrenament, nu știu, nu era deloc concentrat pe joc, galbena aia de la scorul de 1-3 când trebuia să faca 2-3 nu se rateaza niciodata la nivelul lui și atat, fără alte explicații. Nu i-a mers nimic și a avut pe deasupra un car de ghinion și o găleată de ratari, iar Cope..slava Domnului, oricât de prost lovea .. nu lăsa mai nimic.
In fine, bine ar fi pentru Selby să-și facă niște priorități clare cu privire la cariera lui și viața sa și să vedem o schimbare. De fix un an de zile nu mai joacă constant deloc,lucrul care l-a adus așa sus.



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 18 Sep 2012, 14:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wildcardiștii chinezi își egalează cea mai bună performanță la Shanghai Masters (2007) : trei jucători calificați în șaisprezecimi.

2007 : Yang Qintian (5-4 Scott MacKenzie), Xiao Guodong (5-2 Michael Judge), Yu Delu (5-3 Mike Dunn)
2008 : 0
2009 : Tian Pengfei (5-1 Andrew Higginson), Li Yan (5-4 Gerard Greene)
2010 : Jin Long (5-4 Robert Milkins), Mei Xiwen (5-2 Mike Dunn)
2011 : 0
2012 : Lu Haotian (5-4 Marco Fu), Jin Long (5-4 Jimmy Robertson), Chen Feilong (5-2 Fergal O’Brien)

______________________________


skorpyo a scris:
Eu nu știu ce să mai cred despre Selby,d-na Clara, dar dacă are încă probleme cu zona cervicală și o ține lunga în declarații că el a făcut "terapie" și aia și cealaltă .. și a rezolvat problemele.. declarații de dragul snookerului, este de neiertat.
Totuși vreau să cred că nu mai e un copil și nu minte. Acum o lună când a câștigat PHC-ul, acolo mie mi s-a parut în regulă cu mișcările.

Azi în schimb a fost plecat cu sorcova Evil or Very Mad Nu are antrenament, nu știu, nu era deloc concentrat pe joc, galbena aia de la scorul de 1-3 când trebuia să faca 2-3 nu se rateaza niciodata la nivelul lui și atat, fără alte explicații. Nu i-a mers nimic și a avut pe deasupra un car de ghinion și o găleată de ratari, iar Cope..slava Domnului, oricât de prost lovea .. nu lăsa mai nimic.
In fine, bine ar fi pentru Selby să-și facă niște priorități clare cu privire la cariera lui și viața sa și să vedem o schimbare. De fix un an de zile nu mai joacă constant deloc,lucrul care l-a adus așa sus.


Sunt absolut convinsă că nu minte. De fiecare dată crede că problema e rezolvată ! Se cam știe însă că, din momentul în care o cât de mică deformare osoasă atinge sau lezează oricât de puțin un nerv, soluția nu are cum fi altfel decât chirurgicală. Există perioade de ameliorare, dar amânarea agravează situația.

În urmă cu câteva săptămâni, îl bătuse gândul să se ducă la Big Del Hill ! Bineînțeles că n-are nevoie de Hill ! Se teme de bisturiu, e de înțeles, dar nu cred că există altă soluție.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
gi0nel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Feb/2011
Mesaje: 435
Locație: Bistrita, Cluj

MesajTrimis: Mar 18 Sep 2012, 17:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ding chiar nu se simte bine acasa, e a nu stiu cata infrangere pe teren propriu. Bravo Mark Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2014, UK Championship 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui gi0nel Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 18 Sep 2012, 18:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, am mai scris asta (aici), dar, din păcate, așa stau lucrurile : abstracție făcând de micile invitaționale (sau de edițiile în care actualele competiții de puncte erau asemenea mici invitaționale), se poate spune că, în 15 turnee mari desfășurate în patrie, Ding a câștigat un singur trofeu, a mai disputat încă o finală, două semifinale, un sfert de finală și de 10 ori a fost eliminat după primul sau al doilea meci.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 21 Sep 2012, 11:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Joe Perry se "autodenunță" pentru fault, în decisiv : într-adevăr, ar trebui poreclit "Gentleman Joe" Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 21 Sep 2012, 11:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Joe Perry se "autodenunță" pentru fault, în decisiv : într-adevăr, ar trebui poreclit "Gentleman Joe" Laughing Laughing


Foarte plăcut jocul dintre cei doi ! Întradevăr Joe a avut o incredibilă șansa de a caștiga meciul în decisiv, pe care îl pierde însă din cauza propriului fair-play ! Bine, e adevarat că lovitura de distanță al lui Williams a dat startul break-ului câștigător ...dar totuși Razz

Jos pălăria Joe Perry pentru prestație și atitudine Applause Bravo Mark !

L.E. Păcat de Ali .. n-a greșit așa mult,dar așa cum se întâmplă mereu John nu trebuie sa joace mare lucru ca să câștige un meci ..(proverbial) și cu asta am spus suficient. Să vedem ce ne așteaptă dupa masă Very Happy



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Vin 21 Sep 2012, 13:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deci...Go John!!! Urmeaza un meci frumos cu Muprhy, si o finala contra lui Williams sau Trump. Nimica toata, au mai picat ei in finale...
A schimbat si tacul, e pregatit de o revenire acum. Ar fi timpul sa mai castige si el un turneu. Desi, foarte interesant, am observat ca John Higgins ar fi pe primul loc la bani castigati in ultimii doi ani ( fara 300000 de lire pe care i le-au promis reporterii atunci).
http://www.worldsnooker.com/page/NewsArticles/0,,13165~2903595,00.html


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Vin 21 Sep 2012, 20:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

skorpyo a scris:
Clara White a scris:
Joe Perry se "autodenunță" pentru fault, în decisiv : într-adevăr, ar trebui poreclit "Gentleman Joe" Laughing Laughing


Foarte plăcut jocul dintre cei doi ! Întradevăr Joe a avut o incredibilă șansa de a caștiga meciul în decisiv, pe care îl pierde însă din cauza propriului fair-play ! Bine, e adevarat că lovitura de distanță al lui Williams a dat startul break-ului câștigător ...dar totuși Razz

Jos pălăria Joe Perry pentru prestație și atitudine Applause Bravo Mark !

Într-o lume civilizată un astfel de gest nu ar trebui să mire pe nimeni. Dacă nu ai fost atent... îți asumi. Cred că și Mark Williams ar fi procedat la fel... Într-o lume civilizată trebuie să respecți șansa adversarului și să fii mai atent data viitoare.

Sigur că pentru noi... pare de cele mai multe ori... ceva ieșit din comun, deși nu ar trebui să fie. Ci doar unul de normalitate.



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 22 Sep 2012, 1:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte corectă observație Golan Trevize ! Pe mine nu ma uimit gestul lui Joe ,l-am apreciat doar. Urmăresc sportul asta de cațiva ani buni și mi-a fost dat să văd suficiente cazuri similare de fair play și alte cateva de .. o altă factură,dar nu asta e rostul discuției. Îndeosebi,așa cu spune și Dna Clara, omului ar trebuii sa i ne adresăm cu "Gentleman Joe",iar ce am scris eu mai sus s-a dorit un soi de "remarcă gazetărească tranșantă" să zic așa .. sunt atat de multe lucruri de văzut in sportul asta.

În opinia mea snookerul este printre foaarte puținele sporturi nobile și curate de pe planeta asta, iar dacă cineva găsește un altul în care regulile,fair-play-ul,bunul simț și respectul pentru adversar sunt primordiale să ridice mâna Smile
Imaginațivă cat de mult crește în ochii provitorilor și celor implicați în competiție un astfel de jucător, cu toate că lucrurile astea nu-i vor ține de foame sau caștiga meciul,ba dimpotriva. Atitudinea asta în toate domeniile de activitate a propulsat unele țări acolo unde le vedem noi .." într-o lume civilizată "așa cum foarte bine spui.



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 22 Sep 2012, 10:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Joe deja este poreclit „Gentleman Joe” (în situații similare celei discutate mai sus), sugestia mea era o glumă (așa cum îi spui unui doctor că le știe atât de bine că trebuia să se facă doctor). Laughing Laughing

Iar am uitat de poll Rolling Eyes Embarassed ! Mai bine însă mai târziu... Poftim la o țâră de vot. Laughing

Am votat pentru Judd. A cam început turneul în dorul lelei, dar, treptat, s-a adunat și s-a motivat.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 22 Sep 2012, 15:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://live.video.sina.com.cn/room/sports2



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 22 Sep 2012, 16:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca vom avea parte de joc decisiv la acest meci.Mie cel putin,mi s-a parut ca cei doi sunt cam la acelasi nivel de joc.



L.E. Cu 2 breakuri foarte bune John a devenit mare favorit in aceasta semi finala.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Jester from Leicester
Fan


Data înscrierii: 28/Iun/2012
Mesaje: 19

MesajTrimis: Sâm 22 Sep 2012, 17:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Care este chestia cu ajustarea clasamentului ??? A venit si vremea lui John sa castige un turneu


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Jester from Leicester Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Mastersul de la Shanghai 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 2 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community