Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Mastersul de la Shanghai 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine are șanse mai mari la titlu ?
Judd Trump
61%
 61%  [ 11 ]
John Higgins
27%
 27%  [ 5 ]
Shaun Murphy
11%
 11%  [ 2 ]
Voturi totale : 18

Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 24 Sep 2012, 8:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RVI a scris:
M-a innebunit Mario cu NOROCUL lui John. [...] Si ce "Incredibil noroc are Higgins!" Si de aici povestea cu norocul proverbial si asa mai departe.


Laughing Laughing Laughing

"Ce vrei, nene?" Cat noroc sa mai ai sa iesi de atatea ori campion mondial, sa faci 147, sa intorci meciuri de la 7-1... Cine sa mai aiba sanse cu tine asa, la atata noroc cat poti sa ai ?!?!?!?! :p

Din pacate eu nu am vazut mai nimic acum, nu prea bune orele astea pentru mine si nici cu conexiunea la Internet nu stau prea fericit, dar mi ar fi placut sa vad aceasta finala. Din fericire am prins finalul 147 lui in direct ieri dimineata. Smile

Dar nu m-as fi gandit vreodata ca Higgins ar mai intoarce meciul. Chiar de neimaginat. Nu pentru ca nu putea Higgins ci pentru ca Trump a lasat meciul sa ii scape printre degete. Imi imaginez ca Higgins o fi jucat fabulos, dar, na... Tot nu pot sa fiu de acord sa pierzi meciul de la 7-1, cand mai ai nevoie de trei frames?

Parca 7-1 a fost la pauza, nu 6-2, nu? Nu mai stiu...

In fine. Bravo, Higgins ! Imi pare rau ca nu am vazut meciul.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Lun 24 Sep 2012, 8:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

daca tii mult cu un jucator o sa vezi doar norocu enervant al celuilalt, oricum cateva lovituri norocoase nu pot decide un meci -cel mai bun din 19-; din pacate sesiunea a 2-a am apucat sa o vad de la 7-7 , am ratat meciurile de revenire ale lui Higgins dar sunt sigur ca a avut si Judd partea lui de vina de a ajuns sa fie egalat Very Happy
Judd e inca tanar si nu face fata presiunii la fel de bine ca vulpoiul Higgins in meciurile mari dar chiar si asa e o placere sa-l privesti si sunt sigur ca in 2-3 sezoane va lua titlul mondial.
bv amandurora, superb acel 147 al lui Higgins, era cat pe ce sa faca si Judd - asta e, data viitoare Very Happy



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Lun 24 Sep 2012, 9:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

7-2 a fost scorul primei sesiuni. Si nu atat din greselile lui John, cat in cauza unui Judd extraordinar (95% la buzunar).

Cam la fel si revenirea lui John. Nu greselile lui Trump au fost cauza, ci breakurile consistente ale lui Higgins (89,74,71,76, 52,64 si un 61 fantastic in decisiv).

Mi-a placut mult si breakul de 105 al lui Trump, dupa ce statuse o gramada in scaun si pierduse 6 jocuri consecutiv. Puterea tineretilor.....


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Mastersul de la Shanghai 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5
Pagina 5 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community