Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Campionatul Regatului Unit 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
Ali Carter
0%
 0%  [ 0 ]
Stuart Bingham
0%
 0%  [ 0 ]
Luca Brecel
0%
 0%  [ 0 ]
Shaun Murphy
20%
 20%  [ 6 ]
Mark Davis
0%
 0%  [ 0 ]
Matthew Stevens
3%
 3%  [ 1 ]
Neil Robertson
27%
 27%  [ 8 ]
Mark Selby
48%
 48%  [ 14 ]
Voturi totale : 29

Autor Mesaj
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 9 Dec 2012, 20:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce sesiune decisiva ne asteapta ! Sper sa avem parte de un meci bun in continuare. Very Happy



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Dum 9 Dec 2012, 20:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deși, cel puțin la începutul meciului, se discuta despre șansele mai mari pe care i le dau casele de pariuri lui Mark Selby... eu aș fi spus încă de pe atunci că ShMurph e favorit. Și sunt dintre cei care ține cu Mark... Laughing

Mi s-a părut ceva mai închegat Murphy - a avut break-ul cel mai mare și a condus mai mereu. Mark Selby o să aibă nevoie de toată priceperea de care e capabil ca să-și învingă prietenul din copilărie...

E capabil de revenire Selby, dar nu cred că Shaun va lăsa frâiele meciului la îndemâna lui. Tare mi-e că noul campion al Regatului o să fie Murphy. Cel puțin mie mi s-a părut jucătorul mai bun! Fără să spun că Mark Selby a jucat din cale-afară de slab, ci doar că ShMurph a fost ceva mai bun.



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 9 Dec 2012, 21:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, era de așteptat să urmărim un joc echilibrat între cei doi buni prieteni, se cunosc prea bine între ei Wink Ambii și-au obținut locul în finală printr-o formă de joc bună, determinare (aș zice chiar încăpățânare de a ceda, mai ales Selby Smile ) și un psihic de oțel, toată săptămâna.

Murphy a arătat un joc mai solid, doar pe alocuri cu mici scăpari, iar Selby se poate declara mulțumit cu acest egal la pauza dintre sesiuni pentru că nu a arătat prea bine. Este nevoie de acel Mark Selby concentrat și hotărât pe care l-am regăsit în finalul semifinalei cu Neil, am incredere în el că își va revenii !

GOOO Mark ! Yeah



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 9 Dec 2012, 22:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu stiu de ce ... dar cred ca acest meci o sa se termine dupa ora 1 Very Happy


edit: apropo de meci...la voi se intrerupe sonorul??? la mine nu se aude nimic acum [10:49 PM] ..... asa a fost si mai devreme o pauza de 5-10 minute dupa care a revenit sonorul dar acum a "disparut"


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Dum 9 Dec 2012, 23:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Destul de incalcite jocurile Neutral


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 9 Dec 2012, 23:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cristian99 a scris:
Destul de incalcite jocurile Neutral


superbe Very HappyVery Happy .... imi plac jocurile lungi.... ai timp sa mergi la baie! sa mananci un sandwich etc Very Happy

Daca toate jocurile ar dura 5-15 min nu ai putea nici sa dai un sms ca ai pierde tot.

edit: cred ca acesta a fost frameul decisiv Very Happy.... ajuns la conducerea meciului Selby se va detasa Sad oricum BRAVO SHAUN!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
tavy2008
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Aug/2008
Mesaje: 354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 10 Dec 2012, 0:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Murphy - Selby 6-7, îl mănâncă pe Shaun. Atenție însă la colesterol Mark! Laughing



_________________
/STEPHEN LEE/
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2011, German Masters 2012, Haikou World Open 2012, Shanghai Masters 2012, Welsh Open 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tavy2008 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 10 Dec 2012, 2:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

YEAHHH MARK !!! Să curgă valuri de șampanie până dimineață Party HE HEEE !!!

Un trofeu uriaș, indiferent de cât de bun sau mai puțin bun a fost meciul sau jocul său, a fost mai stăpân pe sine per total,iar la final doar rezultatul contează !

You nailed it man !!! The jester is back in bussines



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Lun 10 Dec 2012, 8:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Selby! O victorie meritata.

Murph nu merita sa castige jucand asa. Nu se ataca chiar orice bila. Am inteles ca a vrut el sa revina la "his old attacking style", dar nici chiar asa....

Selby a fost mai norocos, dar si mult mai bun la capitolul strategie. Daca era nevoie, a mai fost inca o data demontata zicala "Fortune favors the brave". Curaj a avut Shaun, chiar mult mai mult decat ar fi trebuit, dar trebuie sa pui si putin cap in jocul asta, nu chiar numai suflet...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Vlad Răzvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2010
Mesaje: 116
Locație: București

MesajTrimis: Lun 10 Dec 2012, 11:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mentalul lui Mark este unul extraordinar. Inteligență, stăpânire de sine, capacitate de revenire uluitoare, moral excelent, toate fac din Selby un câștigător meritat. Un jucător complet, cu multă carismă și un dram de noroc suficient de mare încât să macine psihicul adversarului, dar, în același timp, suficient de mic pentru a nu i se reproșa la final. Felicitări, maestre!

Nu mă așteptam să nu intrăm în joc decisiv, sincer să fiu. La pauză, la 6-6, chiar am fugit la bucătărie și mi-am făcut cafea, convins că, odată cu intervenția oboselii, jocurile vor fi și mai lungi, iar noi nu ne vom culca mai devreme de 3-4.

Oricum, felicitări ambilor jucători! Chiar dacă nu credeam a spune vreodată așa ceva despre Murphy, în finală mi-a plăcut de el. Poate și unde a pierdut... Laughing

Bravo, bravo, bravo!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Vlad Răzvan Trimite mesaj privat
Vallentin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Noi/2011
Mesaje: 324
Locație: Lugoj

MesajTrimis: Lun 10 Dec 2012, 12:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu zic ca finala aceasta o fost mult mai frumoasa decat cea precedenta [ Trump vs. Allen ] . Multe jocuri or fost incalcite si decise la ultimele bile. Pacat ca de la 6 - 6 s-o rupt ceva , la finala mai lipsea un joc decisiv.

Oricum felicitari celor 2 or reusit sa ma tina treaz pana la ora 02:00 Majoreta



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2012, Masters 2016, Mastersul european 2016, UK Championship 2017, Masters 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Vallentin Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Lun 10 Dec 2012, 12:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si ambilor jucatori le lipsete cate ceva!
Lui M.Selby ii lipsete titlul de campion mondial caci in postura de numar unu mondia a fost si este iar lui S.Murphy care a fost campion modial ii lipseste pozitia de numarul unu mondial.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 10 Dec 2012, 20:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A fost o finala care mi-a adus aminte în multe momente de o alta - Selby vs Williams, nu cu mult timp în urmă, la Mastersul German (cred): lovituri de siguranță excepționale, ieșiri din situații aparent imposibile, dezvoltări de bile, construcție de break-uri. Bine, au fost și ceva ratări, dar per total a fost o finală frumoasă, demnă de un UK Championship.

Ocnenodis hg a scris:
Si ambilor jucatori le lipsete cate ceva!
Lui M.Selby ii lipsete titlul de campion mondial caci in postura de numar unu mondia a fost si este iar lui S.Murphy care a fost campion modial ii lipseste pozitia de numarul unu mondial.

Cred că mai mult îi lipsește lui Mark... ceva. Wink



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Lun 10 Dec 2012, 20:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cred ca mi-am dat seama si de ce mi-e cam nesuferit Selby .. e incredibil cat de des poate sa isi scoata limba afara, mi se pare chiar gretos ...cah

pe de alta parte, trebuie sa ii recunosc calitatile jocului tactic, este foarte bun la lovituri de siguranta; as fi vrut sa castige Murphy dar .. pana la urma mai bun a fost Selby asa ca felicitari, bravo lui.



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Campionatul Regatului Unit 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Pagina 13 din 13

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community