Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Cupa Mosconi 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 5 Dec 2012, 16:48    Titlul subiectului: Discuții Răspunde cu citat (quote)

Dacă e să ne luăm după tricouri, europenii par agresiv & amenințător de hotărâți să păstreze cupa. Laughing

Cât de tare m-am obișnuit să fie și Kaizerul în turneu ! Sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 5 Dec 2012, 17:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Anul asta cred ca o sa fie un scor mai strans la general, americanii au o echipa mai in forma, insa orice se poate intampla si tot pe mana europenilor as merge (mai ales ca in ultimii 5 ani, de 4 ori trofeul a fost castigat de catre ''ai nostrii'') Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Joi 6 Dec 2012, 9:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu zic ca debutantii vor fi cei care vor decide castigatorul...Anul trecut au debutat Chris Melling si Mike Dechaine, iar Chris Melling a fost superior. Anul asta pe langa cei doi apar nou-venitii Nick Ekonomopoulos si Brandon Shuff. Restul jucatorilor sunt destul de experimentati si obisnuiti cu atmosfera mosconi si diferenta dintre ei este una infima, doar concentrarea si sansa putand face diferenta. Abia astept sa inceapa:

Gooo Europe!!!!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
TLD
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2005
Mesaje: 145
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 10 Dec 2012, 16:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://cricfree.tv/sky-sports-2.php

Preventiv pentru diseara! Smile Ora 9, nu?

GO EUROPE!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui TLD Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 10 Dec 2012, 16:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, ora (noastră) 21.00. La ora actuală, la York Hall încă se fac pregătiri.

Unii cred că Europa are șanse Arrow http://www.matchroompool.com/news/article/uihxjoth1ppi1u1ev5la30i8j/title/plenty-of-support-for-europe

Alții sunt de o altă părere Arrow http://www.matchroompool.com/news/article/13womjoo9cmsrzfvcwa5gzi2c/title/usa-to-turn-back-tide

În orice caz, Tony Drago va fi în sală, înainte de a pleca spre Scoția. Inima i-ar spune că "ai noștri" vor păstra cupa, dar mintea o contrazice. Asta declara maltezul ieri, când a repetat că le cere scuze tuturor pentru ieșirea cunoscută din meciul cu Alan McManus.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Lun 10 Dec 2012, 20:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Match 1 Team match (all five players to play)
Match 2 Chris Melling & Nick Van Den Berg v Johnny Archer & Brandon Shuff
Match 3 Niels Feijen v Mike Dechaine
Match 4 Darren Appleton & Nikos Ekonomopoulos v Dennis Hatch & Shane Van Boening
(All players to have played once in matches 2 - 4)
Match 5 Darren Appleton v Bradon Shuff (Cannot be the same player as Match 3)

Mizez pe un 3-2 pt Europa dupa prima zi. Smile Go Europe!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
TLD
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2005
Mesaje: 145
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2012, 8:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-am castigat nici un meci de dublu, cam dezamagitor - macar al 2-lea meci trebuia sa fie al nostru.

Meci intre toti membrii echipelor cand va mai fi ca ieri l-am ratat?



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui TLD Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2012, 8:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu mai e, TLD. De acum încolo, doar meciuri de simplu sau dublu până când se ajunge la 11. Următorul meci “toți contra tuturor,” abia la anul. Grozavă atmosfera la meciurile astea de echipă. Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2012, 9:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Va fi o lupta foarte stransa...Se pare ca USA, ca si anul trecut continua sa castige chinuit meciurile in decisiv...Au mai mult nerv, mai ales ca il au pe un D. Hatch care pt mine este cam exagerat in unele momente.
Sesiunea de ieri s-a pierdut in meciul Chris Melling & Nick van den Berg 4–5 Johnny Archer & Brandon Shuff Sa ai 4-1 si apoi sa pierzi nu e deloc placut, mai ales ca la 4-1 a fost un "skid" la bila 4.

Era de asteptat ca noi-venitii (si aici ii includ si pe Melling si Dechaine) sa fie verigile slabe. Se simte lipsa lui Souquet sau Immonen de la europeni Sad

Din ce am vazut pana acum doar Appleton, Feijen si Archer au aratat stapanire de sine si clasa...

Clara, la format ar trebui sa modifici faptul ca jocurile sunt "primul la 5".



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2012, 11:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumesc, așa e, au scurtat un pic formatul față de anul trecut. Chris Melling a mai fost în această competiție și anul trecut. Oricum, e singurul dintre ei mai... snookerist (deși aici nu l-am categorisit ca atare fiindcă n-a jucat în Main Tour decât vreo șase ani, până în 2005, după care s-a lăsat de snooker).

Întotdeauna mi-e teamă de Archer. Când era în echipă și Ralf Souquet, parcă exista un contrabalans, așa zău că-ncep să cred, ca și Tony, că europenii sunt cam vulnerabili de data asta.

Încă n-am reușit să-mi fac o părere despre al doilea Nick - grecul Ekonomopoulos...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2012, 12:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chris Melling si Mike Dechaine au debutat anul trecut si de aceea i-am inclus in grupul noilor prezente la mosconi cup. Daca anul trecut Chris Melling a fost la inaltime, ieri a avut cateva ezitari.

Nikos Ekonomopoulos a parut destul de stapan pe jocul sau, reusind cateva lovituri de senzatie, in schimb a avut destule "bad rolls" cum spun jucatorii si a facut scratch de vreo 3-4 ori in meciul de dublu...

Sa speram ca la finele sesiunii de azi scorul sa fie macar egal, pt ca vor urma mai multe meciuri de single in ziua urmatoare si sper ca europenii sa se impuna, mai ales ca joaca "acasa".



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2012, 17:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nick Ekonomopoulos chiar a avut parte de cateva ''bad rolls'' (mai ales la 4-4 in meciul de dublu, unde a intrat alba din spargere), per total ar fi trebuit sa fie scorul 3-2 ptr Europa dar pana la 11 mai sunt multe meciuri ..... orice se poate intampla.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2012, 20:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mă cam scoate din sărite obiceiul ăsta mosconian : căpitanii predau lista jucătorilor zilei cu o oră înainte de începerea meciurilor. Azi, e o oarecare „bâlbă” la meciul cu numărul 8 : americanii au dat mai întâi numele lui Archer, apoi, pe al lui Hatch. Să vedem ce se întâmplă. Rolling Eyes Twisted Evil

OK, va fi Hatch.

Ce jump shot cu sprijinul la Nick van den Berg! Shocked 8)

Mda, azi se putea și mai bine după cum se putea și mai rău. Rolling Eyes Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
TLD
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2005
Mesaje: 145
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 12 Dec 2012, 7:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Ce jump shot cu sprijinul la Nick van den Berg! Shocked 8)


Hehe toata lumea din sala a fost in picioare dupa lovitura aia, fie ei americani, fie englezi. Dar cel mai mult mi-a placut de el la interviul de dupa meci, cum se ducea sa-si ia "chestia" adusa de Appleton, iar Feijen era consternat ca mai sunt vreo 5 secunde din lovitura... genial. Very Happy

In continuare americanii sunt 0 la meciurile individuale, ceea ce s-ar putea sa ne propulseze in fata lor azi avand in vedere ca sunt 3 meciuri de simplu programate. Iar din punctul meu de vedere rookie-ul nostru e clar peste rookie-ul americanilor... si ma rog mi se pare amuzat sa fii numit rookie la 30 de ani cat are grecul. Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui TLD Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Mie 12 Dec 2012, 8:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

5-5, insa 4 dintre victoriile americanilor au fost in meciuri decisive. Asta spune mult despre sansa si noroc pe de o parte si de stapanire de sine si concentrare pe de alta. In 3 dintre aceste meciuri la USA a fost Archer, care este singurul care nu a cunoscut infrangerea. Pana acum echipa europei a aratat ca este peste USA individual. Nick van den Berg a fost pana acum cel mai in forma de la europeni, insa si ceilalti s-au descurcat admirabil. Nick Ekonomopoulos desi nu i se dadea nici o sansa inca de la inceput, condus chiar cu 3-1, revine si castiga 5-3 si in fata cui: a lui SVB. Superb.
Imi pare rau de Appleton...sa pierzi 3 din 3 meciuri la dublu in decisiv, mai ales cand bilele nu au rulat in favoarea sa este extrem de frustrant.
Pt diseara mizez pe un avans de cel putin 1 joc pt europeni, mai ales ca avem 3 meciuri de simplu si pana acum avem 100% procentaj de victorie la simplu.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Cupa Mosconi 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community