Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Cupa Mosconi 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
TLD
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2005
Mesaje: 145
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 14 Dec 2012, 0:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-au cam dus gloantele americanilor. Sincer cam multe combinatii bila-bila noua azi, cred ca per total mai multe decat s-au reusit in zilele precedente (ce-i drept eu am mai si ratat cateva). Americanii mai norocosi la inceputul zilei, dar 11-9 solist pt finalul zilei. Smile

P.S.: Ma repet, pana si in meciul de acum, Vand den berg a atacat prosteste vreo 2 combinatii la bila noua, il baga gratuit in meci pe american, desi tot nu cred in decisiv pt moment. Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2011


Ultima modificare efectuată de către TLD la Vin 14 Dec 2012, 1:08, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui TLD Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 14 Dec 2012, 0:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-a intors roata norocului...Nick van den Berg va fi MVP cu siguranta daca va castiga...C'mon...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Vin 14 Dec 2012, 1:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu înțeleg că e presiune și e miză mare, dar am asistat la niște greșeli tehnice uriașe. Mai vezi și la snooker ratări incredibile, dar așa erori mai rar: smucituri vizibile din avion, sărituri de pe lovitură... și se presupune că sunt cei mai buni jucători. Iar la capitolul mental parcă nu au antrenament deloc, zici că nu au mai jucat niciodată într-un turneu oficial.
Mirarea mea vine din ceea ce sunt obișnuit să văd la jucătorii de top din snooker, la campionate mondiale sau în finale de turnee mari.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
TLD
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2005
Mesaje: 145
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 14 Dec 2012, 1:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu cred ca europenii s-au cam lasat dusi de val dupa ziua de ieri, au cam lasat antrenamentele si asta s-a vazut azi, in primele 3 meciuri n-am existat... Americanii in schimb, capul la cutie, primele 3 meciuri cei mai solizi oameni pt cresterea increderii, insa totusi sa lasi tinerii in final cand presiunea e mare... asta o sa-i cam duca spre infrangere, sper cel putin. Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui TLD Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 14 Dec 2012, 1:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chris Melling MVP ! 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
TLD
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2005
Mesaje: 145
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 14 Dec 2012, 1:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Chris Melling MVP ! 8)


Merita, azi a jucat cel mai bine dintre toti europeni sau americani deopotriva si a avut si una din cele mai frumoase lovituri ale turneului. Cam de la meciul lui au inceput bilele sa ruleze din nou in favoarea noastra. Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui TLD Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 14 Dec 2012, 9:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O victorie muncita pana la ultima bila, iar Chris Melling merita in cele din urma titlul MVP...a avut cel mai relaxat si fluent joc si chiar daca a pierdut 2 decisive la dublu, in meciurile de simplu a avut 3 victorii din 3 meciuri.
D. Appleton si N. Feijen au jucat ok, insa erau asteptari mai mari de la ei....poate nu au avut nici cele mai bune "rolls".
N.Ekonomopoulos s-a dovedit destul de puternic si zic eu ca a castigat detasat batalia nou-venitilor cu B. Shuff.
Nick Van Den Berg a aratat un joc f bun in ziua 2 si 3, insa pe alocuri mi s-a parut emotionat si a incercat sa puna capat jocurilor prea repede cu lovituri fanteziste, cand se putea juca safe si astepta greseala adversarului.

De la americani, Archer a fost imperial, reusind sa nu piarda nici un meci...de fapt per total el a fost MVP.
In rest, ceilalti au fost sub asteptari, iar M. Dechaine a aratat inca odata (dupa ce si anul trecut fusese veriga slaba) ca este un jucator ce nu face fata presiunii si chiar ma intrebam, cum a reusit sa fie nr 2 in USA.

Cred ca si anul viitor vom avea o lupta la fel de tare, insa eu mizez tot pe europeni...au un lot f valoros, ca sa nu mai punem la socoteala faptul ca ei ar fi putut alinia si o echipa a 2 a la fel de valoroasa (Jucatori precum Souquet, Thorsten Hohmann, Drago, Immonen, Peach, Boyes si altii)...in schimb la americani selectia nu mai este asa valoroasa cum era pe vremea lui Earl Strickland si Nick Varner. Sau poate pe atunci europenii nu erau asa implicati in meciuri tari de bila 9 de pe diferite continente.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Vin 14 Dec 2012, 12:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cateva diagrame cu loviturile senzationale de la Mosconi cup 2012 se pot vedea aici: http://forums.azbilliards.com/showthread.php?t=299622

Ultimele 2 lovituri, care au fost realizate de C. Melling au fost cu adevarat extraordinare...Cum reusea Efren Reyes pe vremuri...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 14 Dec 2012, 15:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pozele zilei a patra sunt aici.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie 19 Dec 2012, 0:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imagini din '95... comentariu în rusă, dar imaginile sunt de colecție... un Jimmy White care își folosea tacul de snooker în joc, mai puțin la spargere, împotriva bunicului Lou Butera. Recunosc că eu nu am mai auzit de american până acum, poate cei mai familiarizați cu biliardul. Se mai zăresc Oliver Ortmann, Mike Massey, Alex Higgins și un mai tânăr Barry Hearn.

Mosconi Cup 1995 - Jimmy White vs Lou Butera



... și Alex Higgins făcând ce știa el mai bine:
Alex Higgins 9 ball - o lovitură fabuloasă, o țigară și o bere...



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 19 Dec 2012, 21:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumesc pentru cadouri, Mihai ! Very Happy

Plăcută vizionare, mai ales că, adineaori, Jimmy abia a scăpat cu obrazul curat din meciul cu foarte meticulosul & dârzul Dechawat. Lou Butera merge spre 80 și nu mai joacă decât în filme (unde e solicitat și în calitate de consultant). Înregistrarea merită urmărită (chiar pe muțește : eu am oprit sonorul fiindcă acei doi comentatori turuiau cu nesimțire, tot timpul, crezându-se, probabil, mai importanți, mai știutori și mai interesanți decât jucătorii comentați ! Rolling Eyes Evil or Very Mad )

Alex ! Ce lovitură ! Alex...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Cupa Mosconi 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3
Pagina 3 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community