Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Sarituri cu schiurile
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Lun 2 Ian 2012, 19:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Desi, cum spuneam mai sus, nici eu nu-s cel mai mare fan al austriecilor, chiar nu mi-ar displacea ca Schlierenzauer sa repete performanta lui Hannawald. Cred ca ar fi momentul potrivit, pentru farmecul competitiei (dupa 10 ani, la a 60-a editie, etc.), si mai ales, pentru Gregor, avand in vedere premiul imens... In acelasi timp, eu as paria ca nu va reusi, insa ma abtin. Very Happy

Intr-adevar, chiar ne duce cu gandul la conspiratie ceea ce s-a intamplat in prima etapa... Laughing Dar na, am vazut cu totii de conditii de concurs au fost.

edit : Tocmai ce m-a amuzat titlul unei stiri despre starea lui Tom Hilde, dupa cazatura sa... Dupa ce te alegi cu o vertebra fracturata si cu fata (asa cum o puteti vedea si voi Smile ), sa spui cu zambetul pe buze, "It's not that bad". Dar da, se putea si mai rau... Ca tot am regasit azi filmuletul asta pe youtube, desi credeam ca a fost sters. Privind partea buna, dupa cum stiti si voi, multi dintre sportivii din acel clip au revenit cu succes in lumea sariturilor. Wink



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Lun 2 Ian 2012, 21:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

lAmman ce se intampla cu el Question HAI prima etapa gripat dar la Garmish Crying or Very sad Austrieci Taz antipatici dar zboara bine Laughing Mai sunt doua etape si Amman este tot pe locul 11.Imi cer scuze Embarassed




Ultima modificare efectuată cristian99 la Mie 4 Ian 2012, 11:13, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 4 Ian 2012, 10:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerclau a scris:
Imi pare rau, dar mie saritorii austrieci mi-au devenit mai antipatici ca oricand, ba mai nou am inceput sa vad si conspiratii, mai ales dupa prima etapa a turneului cand dupa ce sarisera aproape toti inclusiv Schliri si Morgenstern care au sarit slab, s-a gandit Hoffer, tot austriac, sa restarteze prima mansa ca, nu-i asa, nu erau sanse egale pentru toti Surprised.

Asa ca le-a dat sanse mai mult austriecilor si mai putin lui Ito care era bine merci pe primul loc inainte de restartare Mad Ma bucura revenirea norvegienilor si sper sa avem o intrecere cat de cat echilibrata, nu numai podiumuri austriece ca asta ar fi chiar urat. Crying or Very sad


Eu i-am spus noroc si sper sa fie vorba doar de noroc si nu de altceva !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Mie 4 Ian 2012, 11:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Azi este etapa de la Innsbruk si sper ca 'Zimi' sa reuseasca urcarea in top ten


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 5 Ian 2012, 8:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din pacate Schlieri nu a mai avut parte de noroc de data asta,ramane totusi sansa castigarii turneului.
Amman, dezamagitor Crying or Very sad

postat duminica-22.01.2012
O trecere in revista a celor mai notabile "intamplari" din ultima perioada:
-Schlieri descalificat pentru un nastrusnic fermoar ce a refuzat sa se mai incheie Sad
-Cazatura lui Morghi,din fericire fara urmari
- Brandal nu a prins mansa a doua la penultima etapa Sad
-Sarituri in continuare mai degraba dezamagitoare pentru Simon Ammann... a reusit sa intre totusi in top ten (ajutat de neprezentarea lui Ito)
- Victorie meritata pentru polonezul Kami Stoch(noul Malisz) Very Happy
-Victoria lui Sclieri din ultima etapa ,ca o revansa pentru descalificarea anterioara
Au mai fost si altele dar nu mi le amintesc acum.
Urmatoarea etapa din Japonia se transmite LIVE de la ora 3.00 a.m.,desi e sambata spre duminica nu cred ca am s-o vad decat reluare.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 18 Mar 2012, 9:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asadar, astazi se incheie un alt sezon al acestei discipline, unde altundeva decat pe cea mai spectaculoasa trambulina din lume, de la Planica. Spun doar spectaculoasa, fiindca la Vikersund se obtin zboruri mai lungi, insa nu atat de... "ciudate". Very Happy

So, azi de la 11:00 pe Eurosport, etapa individuala. Chiar daca se cunoaste deja castigatorul cupei mondiale, poate mai prindem si noi cate un zbor de peste 230m. Laughing Eu cel putin o sa ma uit, ca in acest sezon am ignorat aproape complet Ski Jumping-ul.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
CristiPOLI
More than a fan


Data înscrierii: 20/Iul/2011
Mesaje: 46

MesajTrimis: Joi 14 Iun 2012, 13:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

suntem in iunie, imd vine iarna si odat' cu ea sariturile Very HappyVery Happy de abia astp sa vad cine castiga tot:D


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristiPOLI Trimite mesaj privat
george93
Vizitator





MesajTrimis: Vin 24 Aug 2012, 18:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai participa "finlandezul zburator" ? Ultima data cand m-am uitat eu era campion..


Sus
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 25 Noi 2012, 21:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si uite ca au inceput sariturile chiar daca la noi inca nu e iarna!
Foarte interesant concursul mixt,doua fete si doi baieti pentru fiecare echipa(tara).Unele dintre fete sar chiar mai bine decat baietii!A castigat Norvegia,Austria a fost descalificata pe motiv de costum neregulamentar la Kofler!
Etapa castigata de neamtul Freund nu am vazut-o,am vazut insa ambele manse de astazi.
Salut revenirea lui Jacobsen ,se pare de bun augur,a terminat pe patru!
A castigat Schlierenzauer (pentru o diferenta de 0.1 puncte) ,Morghi pe 3, pe doi un norvegian surpriza,Fannemel.
Haios a fost ca la un moment dat s-a afisat punctaj maxim pentru stil la unul din saritori,lucru nemaiintalnit pana acum,se pare ca acest lucru a dat peste cap sistemul informatic,aparand frecvent note maxime ,care apoi dispareau .Din pacate nici punctajul maxim nu a fost real,el fiind modificat ulterior.
La final nu se cunostea cu siguranta nici castigatorul,nici clasamentul!
Dupa vreo 15 minute s-a afisat rezultatul real!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 3 Dec 2012, 21:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Noriaki Kasai, un Steve Davis al săriturilor cu schiurile (na, de mult doream să spun chestia asta !) Laughing Ca longevitate, nu ca titluri mondiale...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 4 Dec 2012, 15:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Noriaki Kasai, un Steve Davis al săriturilor cu schiurile (na, de mult doream să spun chestia asta !) Laughing Ca longevitate, nu ca titl
uri mondiale...


Frumoasa alaturarea celor doi.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 26 Dec 2012, 10:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cine va castiga "Tuneul celor 4 trambuline "anul acesta?
As zice ca va fi altul decat Schlierenzauer,Kofler sau Freund!
Poate Hvala ,sau Freitag,sau de ce nu, Kasai?
Ramane de vazut.
Un lucru mi se pare aproape sigur si anume ca nu va castiga nimeni toate trambulinele.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mar 1 Ian 2013, 12:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Etapa a doua, astazi. Prima castigata de Jacobsen. Mereu mi-a fost simpatic omu' asta. Da, greu de crezut ca va castiga toate etapele, dar nu m-ar deranja ca el sa castige turneul. Are 11.6 puncte in fata lui Schlirenzauer... Sa vedem.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 2 Ian 2013, 2:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Redboy a scris:
Etapa a doua, astazi. Prima castigata de Jacobsen. Mereu mi-a fost simpatic omu' asta. Da, greu de crezut ca va castiga toate etapele, dar nu m-ar deranja ca el sa castige turneul. Are 11.6 puncte in fata lui Schlirenzauer... Sa vedem.

asa este.... sper sa nu se opreasca ca Ahonen in 2004-05 chiar la ultima etapa Sad Chiar daca am fost si sunt fan Ahonen sper ca cineva sa egaleze recordul lui Hannawald.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mie 2 Ian 2013, 21:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fenomenal a reusit sa revina Anders Jacobsen in a doua mansa, dupa ce a ocupat doar locul al 9-lea in prima. Saritura sa de 143 de metri ( https://www.youtube.com/watch?v=PYo-iJCgbEs ... si cu telemark... ) l-a facut sa ramana in cursa atingerii performantei lui Hannawald. Sa vedem in ce forma va fi in Austria. Eu unul ii tin pumnii.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 6 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community