Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Cum ati devenit fani ai snooker-ului?
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Denis
More than a fan


Data înscrierii: 20/Dec/2005
Mesaje: 33
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 20 Dec 2005, 5:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aventura mea a inceput in momentul cind am vazut marimea mesei si cind am descoperit cit de greu poate fi de jucat. Faptul ca nu nimeream gaura, nu reuseam sa leg doua bile ma enerva teribil asta facindu-ma sa petrec ore si ore la masa. Acum, dupa sute/mii (d-zeu stie) de ore jucate, nu s-a schimbat nimic, same feeling, acelasi vesnic challenge ..... snooker`ul e superb.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Denis Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 20 Dec 2005, 16:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Same feeling here....Snooker-ul este superb. Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 20 Dec 2005, 22:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Let me ask you , what's your biggest break ?



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
margot
More than a fan


Data înscrierii: 24/Noi/2005
Mesaje: 26
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 15 Oct 2006, 12:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Datorita lui Willaims am inceput sa iubesc snooker-ul.
Cand vad pe cineva mai agitat il invit va vada putin snooker, sa vada acolo pe langa un spectacol de virtuozitate si atitudinea fata de adversar.
Am reusit sa atrag familia si cativa prieteni in fata Eurosportului (atata cat arata ei snooker - prea putin fata de tenis).
In snooker jucatorul isi recunoaste greseala (faultul) si nu asteapta reactia arbitrului cum se intampla in alte sporturi.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui margot Trimite mesaj privat
Dee
A super fan


Data înscrierii: 11/Oct/2006
Mesaje: 69

MesajTrimis: Joi 26 Oct 2006, 20:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hmmm.. pai am inceput sa ma uit cand a fo Ronnie campion modial... era #1 si pt mine pe atunci... bineinteles ca nu am inteles nimic din primul joc. vazut

Noroc cu Irina care urmarea snooker de ceva mai mult timp si a fost destul d rabdatoare cu mine si mi-a explicat d o mie d ori pana sa inteleg. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Dee Trimite mesaj privat
costi_atomic



Data înscrierii: 30/Oct/2006
Mesaje: 6

MesajTrimis: Mie 1 Noi 2006, 9:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai eu am descoperit snookerul la televizor acum 2ani jum sau chiar 3.
Nu imi amintesc clar daca atunci comenta si Daniel Bontea, dar cu siguranta Marius Ancuta era acolo...
Prima data sa fiu sincer mi s-a parut cam ciudat pt ca nu stiam regulile... (cum sa dea el la bila neagra cand are o gramada de bile rosii mult mai bine pozitionate)...
Regulile le-am invatat dupa un joc pe calculator... si apoi mi-am dat seama ca e mult mai interesant de cat credeam eu...Smile Dupa ce am aflat cate ceva din istoria jocului a devenit foarte interesant pt mine si de atunci rar pierd meciurile transmise pe eurosport...
Primele jocuri urmarite cu mare atentie au fost din intamplare jucate de O'Sullivan... spun asta pentru ca a castigat detasat, ce sa zic juca numai el... eram impresionat, break peste break. Pe langa asta ma si amuzam atunci cand Ronny "se stramba" se concentra...Smile)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui costi_atomic Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
alice
Fan


Data înscrierii: 21/Ian/2007
Mesaje: 18
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 21 Ian 2007, 20:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

de pe eurosport Smile
din intamplare am dat peste snooker, schimband posturile si mi-a atras atentia dintr-un singur motiv.... era diferit de biliard...biliard care, recunosc, imi cam displace


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui alice Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Raul_Madrid
Fan


Data înscrierii: 27/Feb/2007
Mesaje: 18
Locație: Republica Moldova

MesajTrimis: Joi 1 Mar 2007, 20:54    Titlul subiectului: sal Răspunde cu citat (quote)

Am spus-o si o mai spun ca pentru mine cu vreo 2 ani in urma snookerul nu reprezenta nici un interes . Pina cind l-am vazut pe ronnie cum joaca. Daca nu era ronnie poate nici pina azi nu-mi placea snookerul.
Ronnie e maestru ca zizu la fotbal.



_________________
Respect Ronnie O'Sullivan
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Raul_Madrid Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mie 1 Aug 2007, 14:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma uitam destul de des la inceput... n-aveam ce face, si ma pasiona acest sport...
si cand l-am vazut pe Ding Junhui evoluand, mi-a intrat si mai mult in sange snookeru` Razz



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Cristian.D
More than a fan


Data înscrierii: 20/Ian/2013
Mesaje: 26
Locație: Italia

MesajTrimis: Dum 20 Ian 2013, 20:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Uitandu-ma pe Eurosport, din lipsa de alteca de facut/vazut in momentul ala, la o partida in care juca Ronnie...

Din cate am citit aici pe forum (si pe forumuri similare in UK si Italia), Ronnie se face "vinovat" de "coruperea" si "imbolnavirea" multor persoane...



_________________
Viata este ceea ce se intimpla in timp ce tu iti planifici viata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristian.D Trimite mesaj privat
calatorul
Vizitator





MesajTrimis: Lun 21 Ian 2013, 14:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum am devenit, e simplu, prima oara am vazut la televizor, pe eurosport, normal Very Happy...si a inceput sa ma atraga, dar din pacate nu am apucat sa joc niciodata, dar sper sa o fac in viitor pentru ca mi-ar place sigur Wink


Sus
osullivan



Data înscrierii: 27/Mar/2013
Mesaje: 1
Locație: Vaslui

MesajTrimis: Mie 27 Mar 2013, 10:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well, de pe eurosport cand l-am vazut pe Ronnie acum ceva timp. Dupa cum il prezenta comentatorul ca un campion mondial si faptul ca e ambidextru m-a atras sa ma uit si mai mult. Cu cat ma uitam si intelegeam regulile mai bine a inceput sa imi place si sportul si de atunci tot ma uit pe la snooker si cu toate ca nu prea am unde sa il practic mai joc cate un 8ball pool si ma gandesc ca ma antrenez pentru snooker Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui osullivan Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4
Pagina 4 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community