Subiectul anterior :: Subiectul următor |
Autor |
Mesaj |
MihaiMese Moderator
Data înscrierii: 02/Apr/2009 Mesaje: 761 Locație: Cluj-Napoca
|
Trimis: Dum 12 Mai 2013, 23:29 Titlul subiectului: Meciuri și rezultate "Liga a II-a" |
|
|
Detalii despre acest subiect se pot găsi la secțiunea "Liga a doua" (secțiune începută prin amabilitatea Clarei White), unde se poate și discuta pe această temă.
Etapa I
11-13 ianuarie 2013, Centrul național de snooker, București
Runda 1
Alexandru Statache 3-0 Ion Marin
Narcis Șofrone 1-3 George Mărgărit
Horia Duță 3-0 Florin Ghimpu (np)
Vlad Vîlcu 0-3 Szilard Szatmary
Traian Cetenici 3-0 Liviu Paltanea
Ovidiu Iane 3-0 Vali Gheorghe
Runda 2
Daniel Oprea 0-3 Tiberiu Teodoru
Mihai Șuta 0-3 Alexandru Statache
Claudiu Tiba 2-3 George Mărgărit
Andrei Bordeianu 3-2 Horia Duță
Alin Olteanu 3-1 Andrei Malcea
Ovidiu Pintea (np) 0-3 Szilard Szatmary
Eugen Pociovălișteanu 0-3 Traian Cetenici
Oividu Iane 3-0 Florian Marin
Optimi
Ionuț Husti 2-3 Tiberiu Teodoru (49)
Ștefan Ruseti 1-3 Alexandru Statache
Cristian Roman 1-3 George Mărgărit
Cosmin Arsene 2-3 Andrei Bordeianu
Răzvan Tomiță 3-0 Alin Olteanu
Alex Oprișor 1-3 Szilard Szatmary
Cătălin Cimpoescu 1-3 Traian Cetenici
Denis Crețu (np) 0-3 Ovidiu Iane
Sferturi
Tiberiu Teodoru 3-2 Alexandru Statache
George Mărgărit 2-3 Andrei Bordeianu
Răzvan Tomiță 0-3 Szilard Szatmary
Traian Cetenici 0-3 Ovidiu Iane
Semifinale
Tiberiu Teodoru 3-2 Andrei Bordeianu
Szilard Szatmary 3-1 Ovidiu Iane
Finala
Tiberiu Teodoru 4-3 Szilard Szatmary
Break-uri 30(+)
49 Tiberiu Teodoru
clasament disponibil pe snooker.ro (Mulțumiri lui Valentin Militaru)
_________________ "Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Ultima modificare efectuată de către MihaiMese la Sâm 18 Mai 2013, 23:44, modificat de 1 dată în total |
|
Sus |
|
MihaiMese Moderator
Data înscrierii: 02/Apr/2009 Mesaje: 761 Locație: Cluj-Napoca
|
Trimis: Dum 12 Mai 2013, 23:40 Titlul subiectului: |
|
|
Detalii despre acest subiect se pot găsi la secțiunea "Liga a doua" (secțiune începută prin amabilitatea Clarei White), unde se poate și discuta pe această temă.
Etapa a II-a
8-10 februarie 2013, Pitești
Runda 1
Mihai Tărăboanță 3-0 Ionuț Smedoiu (np)
Gheorghe Albu 2-3 Narcis Șofrone
Vlad Vîlcu 1-3 Ciprian Burghelea
Ștefan Dănescu 3-0 Andrei Marin
Runda 2
Mihai Șuta 0-3 Mihai Tărăboanță (38)
Ștefan Ruseti 2-3 Alexandru Boroiu
Alexandru Oprișor 3-1 Narcis Șofrone
Eugen Pociovălișteanu 1-3 Ciprian Burghelea
Vali Gheorghe 1-3 Andrei Ungureanu
Cristian Roman 3-1 Benoni Coroi
Ionuț Husti (30) 3-0 Cornel Pirlea
Liviu Paltanea 2-3 Ștefan Dănescu
Optimi
Tiberiu Teodoru (np) 0-3 Mihai Tărăboanță
Răzvan Tomiță 3-2 Alexandru Boroiu
Cosmin Arsene 2-3 Alexandru Oprișor
Alexandru Statache 0-3 Ciprian Burghelea
Andrei Bordeianu 3-1 Andrei Ungureanu
George Mărgărit 3-1 Cristian Roman
Traian Cetenici 3-2 Ionuț Husti
Szilard Szatmary (34) 3-1 Ștefan Dănescu
Sferturi
Mihai Tărăboanță 3-0 Răzvan Tomiță
Alexandru Oprișor 3-1 Ciprian Burghelea
Andrei Bordeianu 3-0 George Mărgărit
Traian Cetenici 0-3 Szilard Szatmary
Semifinale
Mihai Tărăboanță 3-1 Alexandru Oprișor
Andrei Bordeianu 1-3 Szilard Szatmary
Finala
Mihai Tărăboanță 0-3 Szilard Szatmary
Break-uri 30(+)
38 Mihai Tărăboanță
34 Szilard Szatmary
30 Ionuț Husti
clasament disponibil pe snooker.ro (Mulțumiri lui Valentin Militaru)
_________________ "Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Ultima modificare efectuată de către MihaiMese la Dum 19 Mai 2013, 0:06, modificat de 1 dată în total |
|
Sus |
|
MihaiMese Moderator
Data înscrierii: 02/Apr/2009 Mesaje: 761 Locație: Cluj-Napoca
|
Trimis: Dum 12 Mai 2013, 23:41 Titlul subiectului: |
|
|
Detalii despre acest subiect se pot găsi la secțiunea "Liga a doua" (secțiune începută prin amabilitatea Clarei White), unde se poate și discuta pe această temă.
Etapa a III-a
1-3 martie 2013, Brașov
Runda 1
Andrei Malcea 1-3 Gheorghe Albu
Tiberiu Polgar 3-0 Andrei Marin
Liviu Paltanea 2-3 Vlad Vîlcu
Runda 2
Cătălin Cimpoescu (np) 0-3 Tudor Popescu
Mihai Șuta 0-3 Flavia Andrișca
Andrei Ungureanu 3-1 Horia Duță
Ionuț Husti 3-0 Gheorghe Albu
Valentin Gheorghe 3-0 Silviu Agapie
Cristian Roman 3-0 Nicolae Lupu
Cosmin Arsene 0-3 Tiberiu Polgar
Ștefan Ruseti 1-3 Vlad Vîlcu
Optimi
Szilard Szatmary (35) 1-3 Tudor Popescu (44)
Răzvan Tomiță 3-0 Flavia Andrișca
George Mărgărit 1-3 Andrei Ungureanu
Alexandru Oprișor 3-0 Ionuț Husti
Tiberiu Teodoru 3-0 Valentin Gheorghe
Traian Cetenici 3-2 Cristian Roman
Mihai Tărăboanță 3-2 Tiberiu Polgar
Andrei Bordeianu 3-2 Vlad Vîlcu
Sferturi
Tudor Popescu 2-3 Răzvan Tomiță
Andrei Ungureanu 3-0 Alexandru Oprișor
Tiberiu Teodoru 0-3 Traian Cetenici
Mihai Tărăboanță 3-1 Andrei Bordeianu
Semifinale
Răzvan Tomiță 2-3 Andrei Ungureanu
Traian Cetenici 3-0 Mihai Tărăboanță
Finala
Andrei Ungureanu 0-3 Traian Cetenici
Break-uri 30(+)
44 Tudor Popescu
35 Szilard Szatmary
clasament disponibil pe snooker.ro (Mulțumiri lui Valentin Militaru)
_________________ "Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Ultima modificare efectuată de către MihaiMese la Dum 19 Mai 2013, 0:24, modificat de 1 dată în total |
|
Sus |
|
MihaiMese Moderator
Data înscrierii: 02/Apr/2009 Mesaje: 761 Locație: Cluj-Napoca
|
Trimis: Dum 12 Mai 2013, 23:41 Titlul subiectului: |
|
|
Detalii despre acest subiect se pot găsi la secțiunea "Liga a doua" (secțiune începută prin amabilitatea Clarei White), unde se poate și discuta pe această temă.
Etapa a IV-a
12-14 aprilie 2013, Centrul național de snooker, București
Runda 1
Alin Olteanu 0-3 Narcis Șofrone
Vlad Vîlcu 1-3 Liviu Paltanea
Optimi
Szilard Szatmary (31) 3-0 Andrei Malcea
Răzvan Tomiță 2-3 Narcis Șofrone
Alexandru Oprișor 3-1 Alexandru Statache
Tiberiu Teodoru 3-0 Gheorghe Valentin
Andrei Bordeianu 3-2 Ciprian Burghelea
Mihai Tărăboanță 3-1 Liviu Paltanea
George Mărgărit 0-3 Ionuț Husti
Traian Cetenici 3-2 Ștefan Ruseti
Sferturi
Szilard Szatmary 3-1 Narcis Șofrone
Alexandru Oprișor 3-2 Tiberiu Teodoru
Andrei Bordeianu 3-1 Mihai Tărăboanță
Ionuț Husti 0-3 Traian Cetenici
Semifinale
Szilard Szatmary 2-3 Alexandru Oprișor
Andrei Bordeianu 1-3 Traian Cetenici (32)
Finala
Alexandru Oprișor 4-3 Traian Cetenici
Break-uri 30(+)
32 Traian Cetenici
31 Szilard Szatmary
clasament disponibil pe snooker.ro (Mulțumiri lui Valentin Militaru)
_________________ "Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Ultima modificare efectuată de către MihaiMese la Sâm 18 Mai 2013, 23:36, modificat de 1 dată în total |
|
Sus |
|
MihaiMese Moderator
Data înscrierii: 02/Apr/2009 Mesaje: 761 Locație: Cluj-Napoca
|
Trimis: Dum 12 Mai 2013, 23:49 Titlul subiectului: |
|
|
Detalii despre acest subiect se pot găsi la secțiunea "Liga a doua" (secțiune începută prin amabilitatea Clarei White), unde se poate și discuta pe această temă.
Etapa a V-a
10-12 mai 2013, Centrul național de snooker, București
Runda 1
Vlad Vîlcu 3-0 Daniel Oprea (np)
Ovidiu Iane 3-0 Alin Olteanu
Optimi
Traian Cetenici 3-0 Andrei Malcea
Răzvan Tomiță 3-1 Narcis Șofrone
Ștefan Ruseti 1-3 Valentin Gheorghe
Tiberiu Teodoru 3-1 Cosmin Arsene
Andrei Bordeianu 3-2 Vlad Vîlcu
George Mărgărit 0-3 Mihai Șuta
Alexandru Statache 3-2 Liviu Paltanea
Alexandru Oprișor 3-0 Ovidiu Iane
Sferturi
Traian Cetenici 3-2 Răzvan Tomiță
Valentin Gheorghe 1-3 Tiberiu Teodoru
Andrei Bordeianu 3-0 Mihai Șuta
Alexandru Statache (48) 3-2 Alexandru Oprișor
Semifinale
Traian Cetenici 0-3 Tiberiu Teodoru
Andrei Bordeianu 0-3 Alexandru Statache
Finala
Tiberiu Teodoru 1-3 Alexandru Statache
Break-uri 30(+)
48 Alexandru Statache
clasament disponibil pe snooker.ro (Mulțumiri lui Valentin Militaru)
Detalii despre acest subiect se pot găsi la secțiunea "Liga a doua" (secțiune începută prin amabilitatea Clarei White), unde se poate și discuta pe această temă.
Etapa a VI-a
14-16 iunie 2013, Centrul național de snooker, București
Optimi
Narcis Șofrone 3-0 Eugen Pociovălișteanu
Valentin Gheorghe 0-3 Ciprian Burghelea
Răzvan Tomiță 3-0 Cosmin Arsene
Tiberiu Teodoru 3-1 Vlad Vâlcu
Mihai Șuta 3-0 Andrei Malcea
George Mărgărit 2-3 Alex Guriță
Sferturi
Andrei Bordeianu 3-2 Narcis Șofrone
Ciprian Burghelea 0-3 Răzvan Tomiță
Tiberiu Teodoru 3-0 Mihai Șuta
Alex Guriță 0-3 Szilard Szatmary
Semifinale
Andrei Bordeianu 3-0 Răzvan Tomiță
Tiberiu Teodoru 3-1 Szilard Szatmary
Finala
Andrei Bordeianu 0-3 Tiberiu Teodoru
Break-uri 30(+)
clasament disponibil pe snooker.ro (Mulțumiri lui Valentin Militaru)
_________________ "Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Ultima modificare efectuată MihaiMese la Vin 1 Noi 2013, 15:58, modificat de 2 ori în total |
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20253 Locație: Snookerland
|
Trimis: Mar 17 Sep 2013, 23:48 Titlul subiectului: |
|
|
Etapa a VII-a
14-15 septembrie, Centrul național de snooker, București
MEN
Rundă preliminară
Alex Guriță 1–3 David Attila
Cosmin Arsene 2–3 Ciprian Burghelea
Alex Lupașcu 3–1 Felician Ursache
Andrei Bordeianu 3–0 Eugen Pociovălișteanu
Optimi
Tiberiu Teodoru 3–2 Vlad Vâlcu
Liviu Paltanea 3–0 Andrei Malcea
Mihai Șuta 1–3 George Mărgărit
Răzvan Tomiță 3–0 David Attila
Alex Oprișor 3–1 Ciprian Burghelea
Narcis Sofrone 3–2 Alex Lupașcu
Mihai Tărăboanță 3–1 Andrei Bordeianu
Szatmary Szilard (24, 32) 3–0 Ion Marin
Sferturi
Tiberiu Teodoru 3–1 Liviu Paltanea
George Mărgărit 1–3 Răzvan Tomiță
Alex Oprișor 3–1 Narcis Sofrone
Mihai Tărăboanță 0–3 Szatmary Szilard
Semifinale
Tiberiu Teodoru 3–1 Răzvan Tomiță
Alex Oprișor 3–1 Szatmary Szilard
FINALA
TIBERIU TEODORU 4–3 ALEX OPRIȘOR
40(+)
Rundă preliminară
Marius Ancuța 3–0 Ion Marin
Semifinale
Marcel Bera 3–1 Narcis Sofrone
Marius Ancuța 3–1 Ivan Redak
FINALA
MARCEL BERA 2–4 MARIUS ANCUȚA
_________________ Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
|
|
Sus |
|
MihaiMese Moderator
Data înscrierii: 02/Apr/2009 Mesaje: 761 Locație: Cluj-Napoca
|
Trimis: Vin 1 Noi 2013, 16:11 Titlul subiectului: |
|
|
Detalii despre acest subiect se pot găsi la secțiunea "Liga a doua" (secțiune începută prin amabilitatea Clarei White), unde se poate și discuta pe această temă.
Etapa a VIII-a
12-13 octombrie 2013, Centrul național de snooker, București
Runda 1
Mihai Șuta 1-3 Monica Manolache
Ovidiu Iane 3-1 Iulian Florescu
Andrei Malcea 3-1 R. Marin
Eugen Pociovălișteanu 1-3 Daniel Oprea
Optimi
Tiberiu Teodoru 3-0 Monica Manolache
George Mărgărit 1-3 Ovidiu Iane
Mihai Tărăboanță 3-0 Andrei Malcea
Răzvan Tomiță 3-0 Daniel Oprea
Alex Oprișor 2-3 Cosmin Arsene
Narcis Șofrone 3-0 David Attila
Alexandru Statache 3-0 Liviu Paltanea
Andrei Bordeianu 0-3 Alexandru Guriță
Sferturi
Tiberiu Teodoru 3-2 Ovidiu Iane
Mihai Tărăboanță 3-2 Răzvan Tomiță
Cosmin Arsene 0-3 Narcis Șofrone
Alexandru Statache 3-1 Alexandru Guriță
Semifinale
Tiberiu Teodoru 3-0 Mihai Tărăboanță
Narcis Șofrone 3-2 Alexandru Statache
Finala
Tiberiu Teodoru (32, 36, 37) 4-1 Narcis Șofrone (50)
Break-uri 30(+)
50 Narcis Șofrone
37 Tiberiu Teodoru
36 Tiberiu Teodoru
32 Tiberiu Teodoru
clasament disponibil pe snooker.ro (Mulțumiri lui Valentin Militaru)
_________________ "Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
|
|
Sus |
|
MihaiMese Moderator
Data înscrierii: 02/Apr/2009 Mesaje: 761 Locație: Cluj-Napoca
|
Trimis: Joi 7 Noi 2013, 11:25 Titlul subiectului: |
|
|
Detalii despre acest subiect se pot găsi la secțiunea "Liga a doua" (secțiune începută prin amabilitatea Clarei White), unde se poate și discuta pe această temă.
Etapa a IX-a
9-10 noiembrie 2013, Centrul național de snooker, București
Runda 1 - sâmbătă, 9 noiembrie
10:00 Ion Marin 2-3 Iulian Florescu
10:00 Monica Manolache 3-0 Silviu Gorunescu
Optimi - sâmbătă, 9 noiembrie
10:00 Tiberiu Teodoru 3-0 Liviu Paltanea
10:00 George Mărgărit 3-2 Alexandru Guriță
10:00 Alexandru Statache 3-0 Andrei Malcea
10:00 Daniel Oprea 0-3 Alexandru Oprișor (48)
10:00 Szilard Szathmary (41) 3-0 David Attila
10:00 Răzvan Tomiță 1-3 Ovidiu Iane
14:00 Narcis Șofrone 3-0 Iulian Florescu
14:00 Andrei Bordeianu 3-1 Monica Manolache
Sferturi - sâmbătă, 9 noiembrie
12:00 Tiberiu Teodoru 2-3 George Mărgărit
12:00 Alexandru Statache 0-3 Alexandru Oprișor (33)
12:00 Szilard Szahtmary 3-2 Ovidiu Iane
16:00 Narcis Șofrone 3-1 Andrei Bordeianu
Semifinale
George Mărgărit 2-3 Alexandru Oprișor (33)
Szilard Szathmary (31) 3-1 Narcis Șofrone
Finala
Alexandru Oprișor 4-2 Szilard Szathmary
Break-uri 30(+)
48 Alexandru Oprișor
41 Szilard Szathmary
33 Alexandru Oprișor
33 Alexandru Oprișor
31 Szilard Szathmary
Clasament disponibil pe snooker.ro (Mulțumiri lui Valentin Militaru)
|
|
Sus |
|
|