Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții

 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Q School
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 11 Mai 2013, 12:50    Titlul subiectului: Discuții Răspunde cu citat (quote)

Alte noi douăsprezece zile de snooker pentru alte noi douăsprezece locuri de ocupat în circuitul profesionist, pentru sezoanele următoare – dintre care sezoane două sunt garantate (2013-2014 și 2014-2015).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 12 Mai 2013, 10:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am sa incerc sa va transmit de la fata locului cateva impresii.
Prima zi am arbitrat doua meciuri : Jake Nikolson - Andy Marriott si
George Matter - Paul Wykes. Amandoua au fost meciuri foarte lungi, dar frumoase si pline de suspans. Astazi mi s-a anulat primul meci, dar "tot raul e spre bine" deoarece in dimineata asta se desfasoara maratonul din Sheffield si nu circula nici un mijloc de transport in comun pana la ora 11.
Altfel, competitia e acerba, toti sunt foarte concentrati, potul fiind unul destul de mare ( doing ani garantati in Main Tour ).
Iertati eventualele greseli, dear scriu pe o tableta, care pana acum mi-a distrus toti nervii.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 12 Mai 2013, 15:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@catalin

Sa inteleg ca ai participat la maraton? Smile
Stii cumva de vreun stream cu meciuri de la aceste calificari?

Iti doresc sa ai parte de multe meciuri placute in continuare!!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 12 Mai 2013, 17:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, Cătălin, mă bucur că ai treabă serioasă pe-acolo și că-ți face plăcere să-ți vezi de ea. Situație specială : nu contează greșelile, contează impresiile. Mulțumim pentru ele (impresiile Wink Laughing ) !

Și, dacă poți, fă-ți prieteni buni, fiindcă nici nu-ți închipui (acum) cât de mult va conta acest fapt (în viitor).

Good luck ! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Lun 13 Mai 2013, 0:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, astazi am avut propriul marathon. Nu cred, insa, ca mi-a stricat deloc( cei care ma cunosc stiu bine despre ce vorbesc Smile ). A fost impresionant sa vad atatia oameni(peste 6000 ) alergand de placere si foarte multi incurajandu-i de pe margine. Dupa vreo 2 statii de tramvai de marathon fara voie, supertram-ul m-a ajuns din urma si m-a dus la EIS unde am arbitrat in meci intre doi qatarezi. In ciuda a ceea ce ma asteptam, meciul a fost de o foarte buna factura tehnica. Nu e de mirare . Din cate stiu, PJ Nolan a facut cateva stagii de pregatire in Qatar. Maine for fi meciuri mai tari pe masura ce vom avansa in competitie.
Din cate vad eu, nu cred ca se transmite ceva. Cred ca va trebui sa va multumiti cu livescorul.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 14 Mai 2013, 10:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Atentie ! Ora de incepere a sferturilor este 15.00 ora locala, deci, 17.00 ora Romaniei. Cel putin asa scrie aici pe pereti... Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 14 Mai 2013, 16:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Probabil că au dat drumul sferturilor chiar mai devreme - adică pe la ora României 16.00. Foarte bine, nu există meciuri "rezervate" pentru seară. Mâine începe alt turneu.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 14 Mai 2013, 23:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Probabil au inceput mai devreme. Eu am plecat de la sala pe la 14:00, si optimile erau deja terminate. Eu am arbitrat astazi Hishan Harani-Shane Castle. A fost in meci foarte bun, care si-a consumat to ate cele 7 frameuri in 1h si 45min, deci cam 15 minute de frame. Pe Shane il mai arbitrasem si ii cunosteam "magia", dar Hisan nu stiam ce poate.
A jucat "solid", speculand orice greseala a adversarului. Imi pare rau ca nu a reusit mai departe. Cu siguranta insa, Shane Castle se va califica la unul din evenimentele viitoare. Sa vedem ce va fi. Maine incepe cel de-al doilea event.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 14 Mai 2013, 23:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din păcate, Kishan Hirani "sare" Q2. Va reveni la Q3. Sper să nu regrete. Shane (ceva mai puțin văru-său, Billy) e foarte talentat. Trebuie să fi împlinit 15 ani deja.

Mă bucur că ai meciuri captivante. Probabil că vor fi tot mai interesante pe măsură ce scade numărul locurilor disponibile și, evident, crește presiunea. Wink

Miercuri, 15 mai : bietul David Morris se alătură cercului celor aduși laolaltă de amărăciunea ratării la ultima bilă neagră pentru breakul maxim. Sad Parcă văd cum dintr-o parte îl consolează Selbs, iar din alta, KenDo... Mr. Green



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 15 Mai 2013, 16:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O sa urmeze un post lung si pe alocuri patetic. O sa iertati asta cand veti afla ca de ziua mea, singur fiind in Sheffield, divinitatea mi-a dat un semn sa continui. De ce, va veti intreba. Am fost "fericitul" arbitru al acelui 140 a lui David Moris. Daca David reusea acel 147, cred ca ma lasam de aceasta activitate. Nu cred ca puteam ajunge mai sus. Nici timpul, nici meseria, nici anumiti oameni nu ma lasau sa merg mai sus. Dar acel CINEVA a spus "bila neagra ramane pe masa, poate altadata...". Deci voi continua sa caut acel altadata,in ciuda a toti si toate, pana cand acel CINEVA imi "va lua" fericirea acestui sport. Inca odata iertati melodrama, dar daca nu scriam aceste randuri, cred ca explodam.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 15 Mai 2013, 16:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pacat ptr ratarea breakului maxim, era intr-adevar un cadou frumos de ziua ta !!!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Martin
A super fan


Data înscrierii: 06/Aug/2009
Mesaje: 65

MesajTrimis: Joi 16 Mai 2013, 4:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cine e acest Elliot Slessor? Numele sare in ochi, pare cumva cunoscut.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Martin Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Joi 16 Mai 2013, 7:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E un englez de a participat la campionatul european U21.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 16 Mai 2013, 16:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E posibil ca numele să sune cunoscut mai degrabă din PTC-uri. În clasamentul seriei (Ordinul de merit, adică) s-a clasat după 90, dar dacă ar fi insistat mai mult, cine știe, ar fi putut prinde un loc dintre cele alocate amatorilor : Chris Norbury, de pildă, s-a calificat în circuitul profesionist de pe locul (PTC) 79.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Q School Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community