Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Chinezii

 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Joi 25 Aug 2005, 19:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E simplu: COMUNISMUL & SUPRAPOPULAREA (CHINEI).
Mi-e lene sa duc rationamentul pana la capat. Astea sunt doar premizele.
Voi reveni cu amanunte intr-o seara mai putin incarcata. Dar cred ca ati prins ideea. Sa mai adaug si FANATISMUL tipic asiatic si si mai tipic chinezesc? Aici va las pe voi sa decideti.



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 26 Aug 2005, 13:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cineva care a fost in China de curand mi-a povestit cam ce inseamna sa fii chinez...Oamenii de acolo sunt obisnuiti sa munceasca din greu de dimineata pana seara...se pare ca pauzele lungi si dese nu sunt cheia marilor succese. Wink Cred ca asta e principalul atu..munca dusa pana la fanatism cateodata coroborata, desigur, si cu putin talent ca altfel nu se poate. Very Happy



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 27 Aug 2005, 9:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca sunt foarte ambitiosi. Si faptul ca sunt multi (cum spunea Smaranda) le da aceasta ambitie sa scoata capul cumva si faptul ca ei muncesc (ca si japonezii) pentru asta si acest lucru li se pare firesc.
Cred ca in curand vom avea cativa jucatori chinezi in Main Tour.
Poate asta ii va ambitiona si pe altii (poate europeni si romani Confused Question ).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community