Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Seria ET - AT (PTC)
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 15 Aug 2013, 3:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La ora 04.25, Jeff Cundy merge umăr la umăr cu ex-cipriotul Michael Georgiou (după ce acesta păruse că se va impune), dar anglo-irlandezul Leo Fernandez și anglo-indianul David Singh (fost amic cu Alex cel Mare Higgins) au încheiat meciul repede & clar.

Și Georgiou chiar s-a impus. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 16 Aug 2013, 1:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acușica 56 de ani și peste 35 de activitate pro, iar el se califică în optimi ! Steve, bineînțeles. Cum le mai "dă clasă" unora & altora ! Oricâte titlulețe naționale, continentale etc ai (ca un tânăr precum atât de talentatul galez Jamie Jones) și cu oricât curaj juvenil ești dotat, dacă știi că trebuie să joci cu "monstrul" de Davis și nu-ți tremură bernevicii înseamnă că ești inconștient. Laughing

Bravo, Steve ! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Vin 16 Aug 2013, 15:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ce blat pe fata a facut ronnie o'sullvian,rar am mai vazut in snooker Shocked Shocked . are si 15 ani.


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 16 Aug 2013, 16:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Asta ar spune cine-l crede pe Ronnie infailibil (păi, a pierdut fiindcă n-a avut chef să joace / nu era "acolo" / s-a plictisit etc) și, în numele acestei convingeri, e gata, implicit, să-l considere neserios, neprofesionist și / sau blatist. Am impresia că nu e chiar atât de simplu, mai ales că, în acest moment, Lyu are un număr de meciuri în mână, iar Ronnie n-are.

În treacăt fie zis, la 14 ani, Lyu a trecut de Dom Dale & Marco Fu și s-a calificat în sferturile Campionatului internațional, așa că nu e chiar un adus de pe stradă. Oricum, englezul pare a recupera. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Vin 16 Aug 2013, 16:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Laughing Asta ar spune cine-l crede pe Ronnie infailibil (păi, a pierdut fiindcă n-a avut chef să joace / nu era "acolo" / s-a plictisit etc) și, în numele acestei convingeri, e gata, implicit, să-l considere neserios, neprofesionist și / sau blatist. Am impresia că nu e chiar atât de simplu, mai ales că, în acest moment, Lyu are un număr de meciuri în mână, iar Ronnie n-are.

În treacăt fie zis, la 14 ani, Lyu a trecut de Dom Dale & Marco Fu și s-a calificat în sferturile Campionatului internațional, așa că nu e chiar un adus de pe stradă. Oricum, englezul pare a recupera. Wink


A batut pana la urma cu 4-3.a fost condus cu 3-0.


Sus
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Vin 16 Aug 2013, 16:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu pot sa cred cum a pierdut neil.la 3-2 a ratat bila de meci Neutral.


Sus
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 17 Aug 2013, 19:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Luptă Ding cu Marco pentru egalare & decisiv : 20 de minute și încă 14 bile roșii pe masă, moment în care hongkonghezul cere time-out și dă fuga la toaletă. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
gi0nel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Feb/2011
Mesaje: 435
Locație: Bistrita, Cluj

MesajTrimis: Sâm 17 Aug 2013, 21:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ar fi minunat sa castige Marco, dupa victoria de la Antipozi, in PTC e intotdeauna binevenit.

Clara o mica intrebare... la cate turnee PTC trebuie sa participe un jucator pt. a putea juca turneul final (bineinteles daca se claseaza in primii 24)?

Iar daca din seria APTC sunt clasati in primii 8, care de-asemenea duc la turneul final, jucatori care sunt si in primii 24 in clasamentul final EPTC, care lista va face loc urmatorilor clasati? Cea din EPTC sau APTC



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2014, UK Championship 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui gi0nel Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 17 Aug 2013, 21:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Gi0nel, după câte știu eu, în acest an nu se mai cere un număr minim de participări, dar, evident, te clasezi cu atât mai bine cu cât ai câștigat mai mult.

Dacă, din punctul de vedere al clasamentului, un jucător e eligibil pe ambele liste (EPTC și APTC), înscrierea se face în funcție de aceea dintre liste în care jucătorul deține poziția cea mai avantajoasă.

___________________________



CUPA AMATORILOR

Ca și în ceilalți ani, pe lângă patru dintre turnee, se organizează competiții numai pentru amatori. Aceștia primesc puncte în funcție, bineînțeles, de rezultatele obținute, fapt din care rezultă un clasament european al jucătorilor amatori participanți la Circuitul continental WPBSA din acest sezon. Cei patru campioni ai celor patru competiții de amatori organizate pe lângă turneele seriei + următorii 8 din sus-numitul clasament european se califică într-un turneu final numai al lor, în care miza o reprezintă trei locuri în circuitul profesionist, pentru două sezoane (2014-15 și 2015-16).

Participanții au fost toți jucătorii amatori care s-au înscris la Openul Bluebell Wood (EPTC 3) –au fost înscriși în această Cupă a amatorilor în mod automat, fără altă taxă în afara celei plătite pentru turneul "mare."

La Doncaster, turneul acesta "anexă" – dar foarte important pentru amatori – a fost câștigat, azi, de Oliver Lines (băiatul lui Peter Lines) :

Sferturi
Charlie Walters 2–3 Jamie Rhys Clarke
Zak Surety 0–3 Oliver Lines
Gareth Allen 3–2 Eden Sharav
Leo Fernandez 3–0 Ian Glover
.

Semifinale
Gareth Allen 3–1 Leo Fernandez
Jamie Rhys Clarke 1–3 Oliver Lines
.

FINALA
GARETH ALLEN 0–3 OLIVER LINES



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Sâm 17 Aug 2013, 22:07, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Sâm 17 Aug 2013, 22:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu nu prea pot să mă autoconving să urmăresc ruletele astea rusești pe nume PTC-uri. Am încercat de câteva ori, dar nu-mi iese pasența. Acum câteva zile de exemplu, văd imagini de la Selby - Calabrese... Selby la masă, același Mark ca de obicei, calm, calculat, joacă bine și punctează decent. Vinnie e parcă din alt film, zici că e amator, pleznește bile, joacă pripit, nu-i iese nimic, scorul e 2-0 pentru Mark. Închid și revin pe seară să văd rezultate - 4-2 pentru Calabrese Confused
Doi: Tot urmărind rezultate zilele trecute, îi văd pe Ding și pe Shaun, rup tot, sunt în formă; mă întorc azi acasă, mă uit pe tabloul de concurs, în finală joacă Marco Fu cu Ricky Walden... Rolling Eyes Poftim cultură! Smile

PS: să mai menționez și că Higgins pierde în fața lui Rod Lawler?... neah, nu mai zic și asta



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
gi0nel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Feb/2011
Mesaje: 435
Locație: Bistrita, Cluj

MesajTrimis: Sâm 17 Aug 2013, 22:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc de raspunsuri Clara!

Sper sa revina Marco, nu e totul pierdut Very Happy

LE: A castigat Ricky pana la urma. Oricum Marco e in forma de ceva vreme incoace si e capabil sa mai castige turnee . Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2014, UK Championship 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui gi0nel Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 19 Aug 2013, 17:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ca de obicei atunci când se joacă în două locuri diferite (arena principală și un club), programarea a vreo sută de meciuri/zi și coordonarea rezultatelor devin un adevărat coșmar, drept care, la Meciuri și rezultate, pentru rundele preliminare, am renunțat la ordinea de joc în favoarea ordinii de tablou.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Vin 23 Aug 2013, 12:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mark Davis Vs Steve Davis.mosii.


Sus
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin 23 Aug 2013, 15:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ebdon de ce nu participa??? oricum nu facea mare branza dar macar poate aparea la TV Rolling Eyes

Oricum azi fiind obosit am avut un soc.... ma uitam pe la meciuri si l-am vazut pe Saqib Nasir.... prima oara am citit Samir Nasri (10 min am cautat pe google sa vad daca nu cumva francezul s-a apucat de snooker)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Vin 23 Aug 2013, 15:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Yotharuck e pe cale sa-l bata pe Hamilton . care are doar 3 jocuri in circuitul proffesionist.si alea infrangeri..si Selby e pe cale sa fie pa.


Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Seria ET - AT (PTC) Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 3 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community