Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Seria ET - AT (PTC)
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
gi0nel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Feb/2011
Mesaje: 435
Locație: Bistrita, Cluj

MesajTrimis: Vin 27 Sep 2013, 16:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interesant chinezul asta, sa vedem cum se va descurca si la urmatoarele APTC-uri. Ceva detalii despre el?? Clara, poate Very Happy

Suna bine la nume hehe



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2014, UK Championship 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui gi0nel Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 27 Sep 2013, 16:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pe data de 19 septembrie, a împlinit 30 de ani, deci nu e chiar „puișor". După cum se vede din poză,



nu seamănă cu majoritarii de rasă Han pentru că provine din sud-vestul Chinei (regiunea autonomă Xinjiang Uyghur), unde populația se numește uyghură și este de origine cazaco-turkmeno-kirghiză. Înțeleg că nu vorbește deloc chineză : în cazul în care va primi (are șanse !) un wildcard pe doi ani, dacă nu știe englezește, va fi greu de comunicat cu el. (Limba lor e foarte interesantă fie și numai prin faptul că au vreo 3-4 alfabete : arab, latin, chirilic și, am impresia, mai nou, unul chinezesc.)

De văzut, oricum îl vom mai vedea : în calitate de câștigător de APTC, va fi prezent în turneul final PTC, la primăvară.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Joi 3 Oct 2013, 13:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cum de participa ronnie Confused


Sus
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin 4 Oct 2013, 15:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Carrington - Ebdon 4-0.

Doamne.... nu am dat search pe google , dar simt ca acest Carri este amator. Nici pe astia nu ii mai bate ebdon Rolling Eyes

Chiar nu stiu de ce nu am pariat impotrvia lui.... astept India sa pariez acolo.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Vin 4 Oct 2013, 16:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am pierdut decat pe carter..nu mi pot da seama ..cum ia dat 4-0.


Sus
Robertson
Vizitator





MesajTrimis: Vin 4 Oct 2013, 16:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi4Ebbo a scris:
Carrington - Ebdon 4-0.

Doamne.... nu am dat search pe google , dar simt ca acest Carri este amator. Nici pe astia nu ii mai bate ebdon Rolling Eyes

Chiar nu stiu de ce nu am pariat impotrvia lui.... astept India sa pariez acolo.


e bine ca sa calificat in china.


Sus
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Vin 4 Oct 2013, 19:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Robertson, fa-mi un hatar si scoate "decat-ul" ala si pune "doar". Stiu ca e la moda, dar pur si simplu ma zgarie pe retina si pe timpan Laughing . Ce-a putut sa faca Ronnie... Ben a meritat victoria, dar a reusit sa-mi strice frumusete de zi Sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 5 Oct 2013, 12:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Neil - trei sutare, unul după altul ! Applause

Ba patru !

Săracul Ahmed Saif crede, probabil, c-a nimerit pe șinele unui intercity !...

113(108 ) -0, 100(100)-0, 105(105)-0, 101(100)-0

Bravo, Neil : 10 breakuri (100+) în ultimele 12 frame-uri câștigate (140, 136, 107, 105, 108, 105, 100, 100, 100 și 103). Cred că mai mult decât valoarea breakurilor îl interesează numărul lor. Și-o fi stabilit o normă ?!... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 5 Oct 2013, 21:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Puțin peste 10 minute a durat bătălia la bila neagră din decisivul meciului Holt v Brecel. Există o oarecare animozitate între cei doi. Animozitatea datează din calificările pentru Crucible 2012, când Michael și-a cam ieșit din fire și a încercat să-l intimideze pe micul belg. (La început, mi-a fost greu să cred măgăriuța din povestea asta, mai ales că aveam motive să-l suspectez pe povestitor de o anumită lipsă de obiectivitate, dar am reușit să verific faptele și să-mi regret bănuiala.) Luca venea în plin avânt, după ce eliminase două dești bătrâne : Ian McCulloch (10-2) & Barry Pinches (10-3), iar Michael a avut, atunci, un moment de care nu are de ce să fie mândru. Dar momentul nu i-a folosit la nimic și, oricum, a rămas în trecut. La calificări e o atmosferă, iar într-o arenă încălzită de entuziasmul publicului german, cu totul alta, așa că Luca n-a mai putut fi tulburat drept care a făcut – și de data asta – dovada tăriei de caracter și autocontrolului. Bravo, Luca ! Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Sâm 5 Oct 2013, 22:58, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
JuddTfan
A super fan


Data înscrierii: 04/Mai/2013
Mesaje: 80

MesajTrimis: Sâm 5 Oct 2013, 22:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un turneu frumos si destul de interesant cel din Germania. S-au produs si câteva surprize, spre exemplu eliminarea lui Neil ( care părea sa fie intr-o forma foarte buna, dovada fiind numărul foarte mare de break-uri peste 100 realizate in cadrul acestui turneu ) sau a lui Ronnie. Nici din partea lui Mark Allen nu m-as fi așteptat la o victorie împotriva lui Mark Williams luând in calul începutul sau foarte prost de sezon . Oricum , mai sunt multi jucatori de top ramasi in competiție si de asemenea câțiva care sunt capabili sa producă surprize Smile Voi pe cine vedeți favorit?


PS: Știe cineva daca Eurosport va transmite mâine meciuri din toate fazele competiție ca si azi sau doar o parte dintre ele ?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Australian Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui JuddTfan Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 5 Oct 2013, 23:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

75 minute live începând cu ora 11.00
105 minute începând cu ora 18.15
123 minute live începând cu ora 21.00

http://tv.eurosport.ro/tvschedule.shtml?menu=17885

Uită-te alături, la Meciuri & rezultate (scroll down !), ca să-ți dai seama cam cărei runde i-ar corespunde transmisiunile.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cristian.D
More than a fan


Data înscrierii: 20/Ian/2013
Mesaje: 26
Locație: Italia

MesajTrimis: Dum 6 Oct 2013, 20:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dati-mi si mie va rog un link, ceva, unde se transmite in streaming finala din seara asta... sunt la munca si oricum nu cred ca or sa mearga ca-s PC-urile blocate dar macar sa incerc...



_________________
Viata este ceea ce se intimpla in timp ce tu iti planifici viata...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristian.D Trimite mesaj privat
hunt3r
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Feb/2012
Mesaje: 145
Locație: sibiu

MesajTrimis: Dum 13 Oct 2013, 15:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interesant turneu...ma bucur ca Luca a reusit un parcurs bun Razz !!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui hunt3r Trimite mesaj privat
Ciprian(Ding)
A super fan


Data înscrierii: 18/Oct/2013
Mesaje: 77

MesajTrimis: Lun 21 Oct 2013, 16:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vad ca cei de la worldsnooker nu fac actualizari pentru cest turneu pe pagina lor oficiala, dar pe flashscore/snooker vad ca Ding s-a retras din turneu Sad


Aveti ceva informatii in legatura cu asta?



_________________
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2013, UK Championship 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ciprian(Ding) Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 21 Oct 2013, 17:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, s-a retras. După două turnee de puncte câștigate la rând și un altul care urmează peste câteva zile, oricine s-aș fi simțit obosit și ar fi luat oboseala în serios. Cred c-a făcut foarte bine că s-a retras. Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2013-2014 » Seria ET - AT (PTC) Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 5 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community